Хмельницька влада наполягає на знесенні багатоповерхівки, яка виросла в десятьох метрах від річки

Хмельницька міська рада звернулася до господарського суду з позовом про знесення незаконної споруди на вул. Нижня Берегова, 2/4Б. Таку позовну заяву підписав очільник міста Олександр Симчишин.

Фото Афіни Черкезової, НГП

Фото Афіни Черкезової, НГП

Про це повідомляє офіційна сторінка Хмельницької міської ради у “Фейсбуці”.

У міськраді пояснюють: 31 жовтня 2012 року рішенням сесії було надано в оренду приватному підприємству “Ультрасерсвіс” земельну ділянку на вул. Нижній Береговій, 2/4Б площею 3800 кв.м. під незавершене будівництво бази відпочинку та літнього торгівельного майданчика, категорія земель — землі водного фонду. На підставі цього рішення укладено договір оренди землі від 02.08.2013р. , що діяв до 31.10.2015р. Пунктом 16 договору вказано цільове призначення земельної ділянки — землі водного фонду.

Через два роки, 27 лютого 2015 року ПП “Ультрасервіс” були видані містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на будівництво бази відпочинку із поліпшеними апартаментами та кімнатами гуртожиткового типу, в яких, як пояснюють в міській раді, було внесено неправдиву інформацію — вказано категорію земель “землі житлової та громадської забудови” замість “землі водного фонду”.

Такі містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки стали підставою для видачі декларації про початок виконання будівельних робіт, на підставі якої приватне підприємство “Ультрасервіс” розпочало зведення бази відпочинку із поліпшеними апартаментами та кімнатами гуртожиткового типу.

Далі під час обстеження території забудови об’єкту будівництва на вул. Нижній Береговій, 2/4Б, за результатами перевірки було встановлено, що зведення споруди здійснюється безпосередньо в зоні прибережної захисної смуги, що порушує ст. 61 Водного кодексу України. Відстань від об’єкту будівництва до річки складає від 3 м до 11 м. Враховуючи виявлені порушення при видачі містобудівних умов та обмежень, рішенням виконавчого комітету від 13.08.2015 №577 ці містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки були скасовані.

Як свідчить акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області від 21.12.2015, на час перевірки проведення будівельних робіт в прибережній захисній смузі р. Південний Буг на вул. Нижній Береговій, 2/4Б тривало, ПП “Ультрасервіс” і далі незаконно використовує земельну ділянку, порушуючи вимоги ст. 60 Земельного кодексу України та ст. 88 Водного кодексу України.

Крім цього, після закінчення договору оренди землі 31.10.2015 ПП “Ультрасервіс” продовжує користуватися нею всупереч вимогам Земельного кодексу України. Такі ж факти зафіксовані в акті перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 13.11.2015.

Рішенням Хмельницької міської ради від 27.01.2016 №44 вирішено не поновлювати договір оренди земельної ділянки ПП “Ультрасервіс” по вул. Нижній Береговій, 2/4Б.

Крім цього, з ухвали Хмельницького міськрайонного суду від 27.01.2016 року по справі №686/1998/16-к вбачається, що на сьогодні є зареєстроване кримінальне провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України щодо неправомірних дій службових осіб ПП “Ультрасервіс” та посадових осіб управління архітектури та містобудування Хмельницької міської ради, які спричинили тяжкі наслідки, що полягають у незаконній забудові земельної ділянки.

“Вимога Хмельницької міської ради однозначна — знести самовільно збудовану споруду за кошти ПП “Ультрасервіс”.  Більше того — міська рада вимагає від господарського суду заборонити здійснення будівельних робіт на цій ділянці на час розгляду позову”, – зазначено в інформації.

“Боротьба із незаконними будовами, наведення ладу в будівництві — на сьогодні одне з важливих завдань. Наші дії в цьому напрямку повинні бути рішучими. Оскільки зобов’язати знести незаконно збудоване, може лише суд — наполягатимемо на прийнятті такого рішення”, – коментує позов мер Олександр Симчишин.

За даними Єдиного державного реєстру, засновником і бенефіціаром ПП “Ультрасервіс” виступає Ольга Плейзор з Хмельницького.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 15

 1. Наконец то! А если снесут постройку, то будет пример для других “крутых строителей”, которым законы не писаны.

 2. Ефектний хід. Якщо все вдасться – буде прецедент на всю Україну.

  • Тут Ви праві – саме ХІД.Піар- хід.Бо якщо б це була справжня боротьба за землі ГРОМАДИ МІСТА, то Семчишин повинен був подати аналогічні позови по земельних ділянках , які незаконно використовують Апеляційний суд, Прокуратура, Кацемір.

 3. Тепер треба отримати позитивне рішення та втілити його у життя з відшкодуванням збитків з цих “будівельників” . Твій рейтинг, Олександре Сергійовічу, тільки цим повідомленням, вже зріс, давай коси далі “Квартал”.

  • А що за вибірковість міського голови. А де аналогічні кроки, по земельних ділянках ,які незаконно використовують Обласна Прокуратура, Апеляційний суд, сімейство Кацемірів. Тут страшно “безстрашному” Голові Міської ради? Чи вже відбувся банальний “договорнячок”?

   • напишіть де ці земельні ділянки і що на них збудовано? бо Ваше повідомлення виглядає як замовне.

 4. Коли буде розгляд в суді треба збирати людей, екологів, громаду і йти на суд. Правда має восторжествувати.

 5. за здравствует наш суд!
  люди, міська влада все правильно зробила і Симчишин правильно зробив, але чи вірить хтось що наш самий чесний і гуманий суд прийме рішення на користь громади? я не вірю.

 6. Дійсно чому Ви не переглядаєте договір оренди земельної ділянки КОЦЕМИРА (яка знаходиться по трудовій за Тойотою),думаю що їх боялися і будуть боятися…….найнижча орендна плата та не вірно застосований коєфіцієнт нарахування орендної плати по ділянці

 7. Люто плюсую Симчишину

 8. Поки гарні слова і мляві дії линуть з уст чиновників, забудовник будує далі і по його темпах будівництва не видно що він злякався і припинив виконання робіт. А будівництво зупиняє не тільки суд, а ще є інспекція держархбудконтролю!!!

 9. було би добре якби ще знесли новобудову ПАРАДІЗ ФО ЛАЙФ по вулиці Староміській…… АЛЕ НАПЕВНО ТАКОГО РІШЕННЯ МІСЬКА РАДА НЕ ПРИЙМЕ…. АДЖЕ ТУТ ЗАМІШАНИЙ ДЕПУТАТ ОЛЕКСАНДР СКОЧЕЛЯС….

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.