Книгу рекордів України поповнила кам’янецька сопілка-гігант

Сопілку-контрабас народного оркестру сопілкарів “Фольклор” (керівник Сергій Касприк), що діє при Кам’янець-Подільському учбово-виробничому підприємстві “УТОС”, визнали найбільшою в Україні.
Інструменту вже багато років, проте ідея оформити рекорд з’явилася у колективу нещодавно.

Оркестр “Фольклор”  понад півстоліття тому заснував  талановитий незрячий музикант Борис Гулашевський. Спільно з музичним майстром Петром Цинкаловим вони виготовили для оркестру сопілки різних розмірів, зокрема, й сопілку-контрабас завдовжки 2,95 метрів та діаметром 20 сантиметрів. Для цього довелося зробити спеціальний токарний верстат довжиною 4 метри. Цей інструмент грає найнижчим басом, додаючи оркестру неповторного звучання. Нині в колективі на ньому грає Валентин Ясінський.

Унікальний музичний інструмент міг би претендувати й на світовий рекорд, але оформити його надзвичайно складно. Аби офіційно запросити на Поділля представників Книги рекордів Гіннеса потрібні чималі кошти.

123

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.