Хмельницька облрада просить ВР і уряд відновити компенсацію місцевим бюджетам витрат на пільговий проїзд громадян

Хмельницька обласна рада звернулася до голови Верховної Ради Володимира Гройсмана і прем’єр-міністра Арсенія Яценюка з проханням відновити для місцевих бюджетів компенсацію витрат на пільговий проїзд окремих категорій громадян.

За це звернення проголосувала більшість депкорпусу на черговій сесії облради ввечері 17 лютого.

У тексті звернення зазначено, що держава на законодавчому рівні закріпила за певними категоріями населення право на безоплатний проїзд, у тому числі у міському транспорті. Щорічною гарантією виконання державою цього обов’язку була субвенція місцевим бюджетам з держбюджету, за рахунок якої здійснювалась компенсація транспортним підприємствам витрат на перевезення пільговиків. Проте державний бюджет на 2016 рік не передбачив виділення цієї субвенції місцевим бюджетам.

«Незважаючи на те, що вказана субвенція покривала лише 50% реальних витрат перевізників та часто надходила несвоєчасно, місцевій владі вдавалось утримувати ситуацію і забезпечувати реалізацію права на пільговий проїзд усім категоріям населення», – наголошують депутати облради.

Вони заявили у зверненні, що на сьогодні соціальна напруга в області зростає. Окремі приватні перевізники у салонах своїх автобусів розмістили оголошення про відмову возити деяких пільговиків. У ще гіршому становищі опинилися підприємства міського електротранспорту комунальної власності, які перевозять від 45 до 80% пільговиків.

«Така ситуація може призвести до безпідставного підвищення перевізниками тарифів на проїзд. Тобто тягар виконання обов’язку держави може в черговий раз лягти на плечі звичайного громадянина», – вважають депутати.

Довідка НГП. Протягом 2015 ріку Хмельницька область одержала 55,5 млн грн субвенції з держбюджету за пільгове перевезення громадян.
В області нараховується 459,8 тис. осіб, які мають право на пільговий проїзд, до зазначених категорій відноситься 17,8 тис. осіб, з яких учасників бойових дій – 12,8 тис. осіб та інвалідів війни – 5 тис. осіб.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.