Депутати Хмельниччини вимагають у центральної влади повернути 50 млн. грн компенсації для зони спостереження АЕС

Хмельницька обласна рада звернулася до Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, Рахункової палати з вимогою проведення компенсації ризику населення, яке проживає на території  зони спостереження Хмельницької АЕС.

За це звернення проголосувала більшість депкорпусу на черговій сесії облради 17 лютого.

У зверненні говориться, що у 2014 році Кабмін не прийняв відповідної постанови та не розподілив збір на суму 229,8 млн. грн., що був сплачений ДП “НАЕК “Енергоатом” до державного бюджету на соціально-економічну компенсацію ризику населення. У результаті цього місцеві бюджети Хмельницької області недоотримали 26 млн. 820 тис. грн.

У 2015 році місцеві бюджети Хмельницької області були недофінансовані на суму 24 млн. грн..

“Таким чином, сотні тисяч людей, які проживають у зонах спостереження підприємств  ядерної енергетики, у тому числі у зоні спостереження Хмельницької АЕС, вкотре обмануті. А в умовах тривалої фінансово-економічної скрути та суспільно-політичної нестабільності це неминуче призведе до зростання суспільного обурення, соціально напруги та виллється у масові протести”, – зазначено у зверненні.

Окремо депутати просять Рахункову палату ініціювати  заходи державного зовнішнього фінансового контролю щодо правомірності та ефективності управління центральним органом виконавчої влади коштами субвенцій з держбюджету місцевим бюджету на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.