Сатанівське родовище мінеральних вод потребує комплексного державного захисту – Юрій Рєзніков

Еколог Юрій Рєзніков, аналізуючи ситуацію, що склалася довкола Сатанівського родовища мінеральних вод зазначив, що на сьогодні режимне спостереження за станом та рівнем мінеральних вод ні орендарем ТОВ «АРДЕН ПАЛАЦ»,  ні ДП «Хмельницьккурортресурси» не ведеться.

Підписавши Договір про асоціацію з ЄС,   Україна взяла на себе зобов’язання   щодо виконання Директиви Ради 98/83/ЄС від 03 листопада 1998 року про якість води, призначеної для споживання людиною та Директиви Ради 91/676/ЄЕС від 12 грудня 1991 року про захист вод від забруднення, спричиненого нітратами з сільськогосподарських джерел.

Згідно Директив, наша держава, серед іншого,  зобов’язана запровадити програми моніторингу якості води та визначити поверхневі та підземні води, що підлягають забрудненню,  або для яких є ризик забруднення.

У висновку представників НАН України «Щодо використання та охорони Збручаського родовища мінеральних вод типу «Нафтуся» »  віт 19.06.2015 року відмічається: «Присутність у  складі мінеральної води нітритів та нітратів, а також дані окислюваності свідчать про наявність початкових процесів забруднення води».

За таких умов для забезпечення  якості мінеральних вод,   виконання вимог  вищезгаданих Директив є вкрай необхідними та терміновими.

Юрій Рєзніков зазначає: «При огляді території  Сатанівського курорту 22 липня 2015 року нами встановлені ризики забруднення підземного горизонту мінеральних вод.   Так  одна із свердловин оточена болотом,  санітарна зона суворого режиму якої залита  поверхневими водами та заросла болотною рослинністю.  Це створює ризик забруднення підземного горизонту мінеральних вод органічними та іншими речовинами,  що змиваються дощовими водами з полів та присадибних ділянок.

Одна із спостережних свердловин,  що  знаходиться на території  Санаторію,  має такий стан,  що може спровокувати навмисну, чи несвідому диверсію.  Через цю свердловину легко забруднити,  чи отруїти  підземні горизонти.

Також на території курорту просвердлено  низку артезіанських свердловин,  не передбачених початковим Проектом,  що теж, при відповідних умовах, може становити загрозу підземним горизонтам.    Одна із них- свердловина  №1м,  на якій постійно акцентується увага.

На мій погляд,  позапроектні свердловини,  у тому числі й  №1м,  не мали права будуватись.  Але звуження боротьби лише до однієї свердловини є ризиковою.   Потужний державний природоохоронний механізм направляється не на захист цілісного природного та мінерального комплексу,  а обмежується  лише одним епізодом.  Це відволікає увагу  ( природоохоронну,  правоохоронну, організаційну,  ресурсну)  від решти проблем  Збручанського  родовища мінеральних вод на території природно – заповідного фонду.

Також створює  змагальні групи громадських, політичних діячів. Як то громадська Рада при ОДА, що має абсолютно інші дорадчі функції та повноваження участі у механізмах консультування ОДА з громадськістю, виходить за межі своїх повноважень та займається господарськими питаннями, підпорядкованими обласній Раді».

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 29

 1. А чий ти еколог, Рєзніков???

  • Резніков був придворною собачкою Ядухи. Все робив по команді. Думав що влада від Бога і голова гром ради будуть довічно. Обіжений. І ніякий.

 2. Хочу пану Рєзнікову відповісти : Громадська рада при ОДА за мого головування не буде виконувати функції громадської обслуги Хмельницьких губернаторів чи виконуючих обов’язків як свого недавнього часу це робила громадська рада Рєзнікова, обслуговуючи Ядуху.
  А що стосується курорту Сатанів то там конфлікт не держави і бізнесу ,а проблема створення монопольного монстра Арден Палац, який підім’яв під себе усю лікувальну, господарсько-питну воду та каналізаційні мережі. Сьогодні всі малі санаторії стогнуть під зашморгом Палацу,котрий здирає з них три шкури за ці послуги. Завдання знищити будь-яку конкуренцію на курорті, а потім поставити космічні ціни для своїх відпочиваючих при посередній якості.
  Що стосується російського інвестора Арден Палац , так, саме російського. Бо можна переєструвати фірму в офшорах і розказувати що то вже Ізраїльська, то ще велике питання чи є від них користь. Угробили санаторій ТОвтри а замість нього залили гору бетоном. Тай головна мета це рпозлив за копійки води Нафтусі, для чого в самому серці Товтрів Арден будує завод. Тому і втратив курорт статус Державного.
  Питання свердловини пустишка на фоні знищення справжньої Перлини Поділля якою міг би бути Сатанівський курорт.

  • Напевне режисер “собаче серце” і не снилося, що його прототип “швондєр” вічно живий…

 3. Дуже шкода , що є “чєво ізволітє” в громадських рухах. А ще більше шкода , що такі є і в середовищі журналістів. Шановний Віталіє Тараненко, гра в одні ворота, зайняття журналістом позиції лише однієї сторони напевне протирічить завданням цієї професії. Чи у вас все пучком як і в пана Рєзнікова та замовників? Найдегше угробити репутацію ,якщо вона є.

 4. Праведной гнів Аліма цілком зрозумілий: він усіляко намагається пропхати інтереси свого кума Гуменюка, використовуючи при цьому громадську раду, яка перетворюється на орган лобіювання чиїхось інтересів за гроші.
  Рєзнікова скільки завгодно можна називати пристосуванцем, однак у фаховості екологічної оцінки Аліму та його прихлебателям до нього далеко.
  Має бути соромно за такого голову громадської ради, який бігає мов шавка, обслуговуючи інтереси злодія Гуменюка, а не громадські.
  Думаю, обласна рада має запитати у цього горлопана, чого він влазить у сїх феру діяльності.

  • ООО, як славно,,, ось і знову конфлікт інтересів, саме, як і з донькою!!! Аліме, що до цього?

 5. Рєзнікова ну геть ніде не існує, прям “вій”…

 6. Правий сектор на Майдані і на фронті під кулі йшов і йде заради України, а ти хлопче тилова шпана. А щодо кума то цікава задумка. В мене переваги, бо я пишу під своїм їм’ям. Чого і вам зичу. До зустрічі на сесії.

  • То чому ти не там, а за проплачені гроші горлопанеш???? А???

  • А ти, Алім, на фрон не пішов, а бойову “подругу” з “ПБ” не забув…

   • Кожен повинен робити свою справу там де він найбільш корисний громаді. Буде потреба -і я буду на фронті. До речі тут в Хмельницькому свій фронт.

 7. Рєзніков каже, що курорт загробили усі, Арден Палац, також, оскільки не веде екологічне спостереження за водою. Ситуація з безконтрольністю та безгосподарністю ділків на родовищі може привести до екологічної катастрофи.
  Але вас очевидно ця проблема не хвилює, для вас головне скважина 1м?

 8. Алім Міщук давно став громадською проституткою, і це не дивно – більше нічого робити він не може. Уже все місто знає, як він пропихує питання цієї скважини.

  • Ганьба Аліму- Швондєру, продався раз, продасть і ще раз. Знімайте його!!!

   • Оце я розумію, пішла жара! Тепер питання стає справді публічним і під килим його не загониш. А щодо 1М то справа десята і не залежно яке буде по ній ріщшення справа статусу курорту, передачі за копійки свердловин державних Ардену, будівництва заводу з розливу води, створення комунального підприємства, залучення до долі курорту Сатанівської тер громади, антимонопольного комітету і т.д. будуть предметом вивчення Громадською радою і надання нею порад органам влади. Шановні опоненти, чим більше ви розганяєте какашки по трубах–тим більше громадян цікавляться цією проблемою. А це власне і є нормальним. Гарних вам снів.

    • А громада не цікавиться, вона хоче працювати і заробляти, а це твій останній заробіток “ледацюра”….

 9. Хлопці , все нормально. А щодо погроз, то власник сайту при заяві мусить відкрити електронку…

 10. “звуження боротьби лише до однієї свердловини є ризиковою. Потужний державний природоохоронний механізм направляється не на захист цілісного природного та мінерального комплексу, а обмежується лише одним епізодом. Це відволікає увагу ( природоохоронну, правоохоронну, організаційну, ресурсну) від решти проблем Збручанського родовища мінеральних вод на території природно – заповідного фонду.”– це справді ключові слова Рєзнікова. От Громадська рада і буде виконувати його заповіт.
  Проблема дійсно до сих пір зводилась до маленької дирки в землі. В той час коли на кону доля Подільських мінеральних вод

 11. Здается мне, что в желании закошмарить владельца скважины 1 М противники себя переиграли. Жадность фраеров сгубила! Теперь их оборудки с игрой в монополию им же аукнутся. И напрасно на Алима наезжать коль рыло наверняка в пушнине.

 12. Я ось одного не можу зрозуміти, чому ви починаєте кидати око на курортний комплекс який не уступає Буковелі…де ж ви раніше були коли в Сатанові нічого не було окрім свердловини та напівзруйнованого курортного санаторію… Чому ви заметушилися, як тільки почали інвестувати туди та будувати гідний курортний комплекс? Бо захотіли собі ласий шматок відірвати, а? Чому ви раніше не були зацікавлені в Сатанові?????? Чому за декілька років існування НГП жодної статті не було про Сатанів, а як тільки почали будувати то всі зразу стали “борцями за справедливість”?

  • НЕБАЙДУЖОМУ, Арден прийшов не на пусте місце. І не треба пафосу; нічого не було, інвестор-рятівник і т.п. Все простіше. До приходу Ардена в Сатанові вже працювило майже десяток санаторіїв в тому числі і санаторій Товтри , який скомуніздили Ядуха і Ко на користь Арден Палацу. Сан Товтри зумисне гробили для банкрутства.Але він давав дешеві послуги. Сьогодні на його місці купа бетону і сотні безробітних колишніх працівників. Але я точно не проти Арден Палацу за умови його швидкої добудови, пепедачі всіх комунікацій в комунальне підприємство для рівного доступу усіх санаторіїв, реєстрації ДЕРЖАВНОГО курорту і виносу заводу з розливу води за межі курорту. Вибачте за причинені незручності ,але на кожну дію є протидія.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.