Про яму на дорозі можна буде поскаржитись через телефонний додаток

У Хмельницькому буде ще один канал зв’язку із владою. Сьогодні в міській раді презентували платформу “Відкрите місто”. З її допомогою можна буде повідомляти владу про ями на дорогах, неприбране сміття, непрацюючі ліхтарі, проблеми із каналізацією тощо. До першого березня систему обіцяють запустити.

Тепер на сайті opencity.in.ua можна буде відмітити на карті міста наявну проблему, додати її фото, сформувати запит та стежити за статусом: прийнята в роботу, вирішена чи знаходиться на етапі вирішення.Якщо результат не влаштує подавача, звернення можна буде подати знову. Окрім того в міській раді наголосили, що модератором порталу буде представник громадської організації, тому приховувати підняті проблеми не вдасться.

Крім сайту також розроблені додатки для мобільних пристроїв на всіх платформах: iOs, Android та Windows phone. Користувач може завантажити собі в телефон відповідний додаток та оперативно повідомляти про проблеми міста.

У Хмельницькому система впроваджується завдяки співпраці із міжнародною благодійною організаціюєю “Фонд Східна Європа” та громадською організацією “Хмельницька ініціатива”. Раніше платформа “Відкрите місто” була впроваджена у 20 містах України.

За словами президента “Фонду Східна Європа” Віктора Ляха, Хмельницький було обрано для співпраці через відкритість влади, її бажання реалізовувати інноваційні проекти та високу активність громадян. Наприклад, впровадження електронних петицій та активність, яку проявляють мешканці міста у використанні цього ресурсу, значно вища за ті ж показники інших міст.

Щодо юридичної бази платформи, наразі її використання не регулюється Законом України “Про звернення громадян”, однак це врегульовується підписанням меморандуму між “Фондом Східна Європа”, міською радою та ГО “Хмельницька ініціатива”. Також незабаром буде прийнято відповідне рішення виконкому.

Національний модератор системи “Відкрите місто” Володимир Павлюк у коментарі НГП зазначив, що система найбільш ефективна у вирішенні локальних проблем на прибудинкових територіях. Однак якщо йдеться про більш великі проблеми на кшталт ремонту цілої вулиці, то завдяки системі з’явились нові важелі впливу. За його словами якщо раніше чиновники могли дати відписку про виділення коштів на вирішення проблеми при наступному уточненні бюджету, і потім навіть не виносити цю проблему, то тепер система робить всі обіцянки прозорими і відомими не лише скаржнику-відписувачу, а й всім користувачам порталу.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.