Загородний хоче створити комунальне підприємство для наведення порядку з розливом мінеральної води у Сатанові

Голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний наголосив, що планується створення комунального підприємства для наведення порядку з розливом мінеральної води у Сатанові.

Про це він сказав у коментарі “Незалежному громадському порталу”.

“Водою як сировиною має володіти держава або комунальне підприємство, а не комерційні структури. Наразі є попередні домовленості з власниками свердловин щодо їхньої передачі на баланс підприємства облради. І тоді матимемо одного розпорядника, як лікувальної, так і технічної води у Сатанові. Комунальне підприємство отримуватиме відповідні дозволи і облаштовуватиме очисні споруди”, – зазначив очільник області.

Загородний пообіцяв, що таке КП з’явиться найближчим часом.

Довідка НГП. Вперше мінеральні води на Хмельниччині були виявлені 1965 року у долині р. Збруч поблизу смт Сатанів.Протягом 1974-2004 років на території області розвідано 12 родовищ мінеральних вод: Збручанське, Маківське, Зайчиківське, Волочиське, Мукшинське, Кам’янське, Теофіпольське, Кам’янець-Подільське, Полонське, Шепетівське, Красилівське і Волицькею.

Крім родовищ на території області виявлено 9 проявів мінеральних вод, а саме: Сокиринецький, Жибинецький, Кам’янець-Подільський (дві свердловини), Головчинецький, Зінківський, Білогірський, Ленковецький і Вільховецький.

У 2015 році з метою недопущення монополізації товарного ринку добування та розливу мінеральної води «Збручанська» на державному курорті «Сатанів», зменшення її мінералізації обласне відділення АМКУ внесло свої рекомендації.

А саме – прийняти Закон України «Про курорт Сатанів», створити в структурі  Хмельницької обласної державної адміністрації Управління по мінеральних ресурсах, курортах і туризму, створити комунальне підприємство, на яке покласти обов’язки забезпечення управління інфраструктурою загального користування, контроль за експлуатацією родовищ усіх мінеральних вод, гірничого відводу, координації розвитку та забудови курорту «Сатанів», згідно з генеральним планом; побудувати водогін госпитної води для забезпечення побутових потреб курорту Сатанів та недопущення подальшого зниження рівня мінералізації води на території курорту.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

  1. назад вже забирають
    А Хмельницьккурортресурси для чого?
    Вже забули як дерибанили при ядусі курорт. Частку ОДА віддали приватникам. Замішані в цьому до цих пір сидять в ОДА і облраді. Вже назад хочуть повертати
    Так, держава неефективний господар…

  2. Це все вже було, але толку не було… Управління, ліві ангари, безконтрольний продаж води, наповнення приватних кишень, ніякого розвитку курорту, з метою чого створювалося управління, з 1992 року. Був запльований курорт для задоволення потреб виключно його власніків – Гуменюків і т.д., який не мав жодного розвитку, хоча кращої води по мінералізації, лікувальних якостях та об”ємах немає в нашій Україні. Розлив мінводи проводився майже на кожному кутку області та мав вартість на рівні накачаної зі ставка води, а “Моршинська”, яку не можливо взагалі назвати мінводою і колотиться де попало, коштує дорожче високооктанового бензину та молока. То це держпідхід, Михайло Васильовичу не ставайте як і вся наша влада завжді на граблі, після чого робить здивоване обличчя. З”явився потужний інвестор, не лякайте його і дайте нормально працювати. Цивілізований підхід це нормальний розвиток, гарний інвестор та належна сплата податків. За 25 років незалежності державні керівники могли тільки розвалювати, а прикладу створення і прогресу немає взагалі в жодному напрямку, тимчасовість це сприяння розкраданню та загниванню.

  3. Обєктивний, ти часом не того, не Артур Фрідман?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.