Незалежний громадський портал

Незалежний громадський портал

Telegram facebook twitter youtube
Увійти
Головна Новини Актуально Інтерв’ю Фоторепортаж Статті Блоги

+1 інструмент прямої демократії у Хмельницькому

Опубліковано: 11.02.2016 наш телеграм-канал      поділитись: Facebook, Tweeter

Наприкінці минулого року новообране керівництво Хмельницької міської ради оголосило про запуск у 2016 році бюджету участі. Розберемося детальніше «що це таке?» і «з чим його їдять?».

Зазвичай, бюджет міста формується і розподіляється депутатами місцевої ради. Городяни можуть вплинути на нього лише звернувшись із пропозиціями до своїх обранців. Депутати ж на свій розсуд розподіляють видатки у відповідності до потреб  міста та округів за якими вони закріплені.

Бюджет участі (громадський або партиципаторний бюджет) – це частина міського бюджету, виділена на покращення міських умов через реалізацію проектів, котрі пропонують самі громадяни. До участі допускаються як юридичні особи (громадські організації, підприємства і т.п.) так і звичайні мешканці. Обов’язковою умовою у більшості міст, котрі впроваджують бюджет участі, є власний внесок заявника. Він може бути як фіксованим, так і не меншим ніж певний відсоток від бюджету проекту (зазвичай не менше 10%).

Таким чином, бюджет участі стимулює жителів населених пунктів проявляти ініціативу та вирішувати наболілі проблеми чи реалізовувати ідеї розвитку міста власноруч.

Нещодавно мав змогу поспілкуватись з представниками міських рад Луцька та Черкас, котрі були безпосередньо задіяні в процесі реалізації бюджету участі у своїх містах. Серед найбільш важливих моментів на які потрібно звернути увагу, вони виділили наступні:

  • потрібно провести якісну та потужну інформаційну кампанію про можливість подавати проекти до громадського бюджету. Відсутність широкої інформаційної кампанії знижує рівень довіри до прозорості розподілу коштів;
  • не варто обмежувати власний внесок громадян. З такою проблемою зіткнулись у Луцьку, коли проект потребував дещо більшої суми, ніж могла надати міська рада. Тому доцільніше встановити лише обов’язковий мінімум;
  • необхідно чітко продумати процедуру голосування громадян за проекти, що пройшли попередній відбір та виділити на процес голосування достатньо часу. Це напевно найважливіший момент у реалізації бюджету участі. З одного боку зручніше оголосити голосування у мережі інетрнет, а з іншого, доволі важко уникнути так званої «накрутки» голосів не існуючими громадянами, або тими, хто не є мешканцем міста.

Вже цього року хмельничанам буде запропоновано взяти участь у розподілі 1 млн.грн громадського бюджету. Це чи не найкраща можливість власноруч вирішити частину наболілих проблем міста чи реалізувати давні ідеї. Як все буде насправді побачимо вже найближчим часом.

Новини у Telegram Незалежний громадський портал

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Олег Черненко Представник руху ЧЕСНО в Хмельницькій області, голова ГО "Хмельницька ініціатива"
Читати всі пости автора →

Календар публікацій

Лютий 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29  
« Січ   Бер »

Погода
Погода у Хмельницькому

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Києві Погода у Львові 



© 2012 - 2025 Незалежний громадський портал. Всі права захищені.
Оперативні новини Хмельниччини.
40 queries in 0,251 seconds.
Platform: Desktop.
Зворотній звязок ngpsite@gmail.com
            Редакційний телефон: 097-618-67-71
           Адреса: 29000, м. Хмельницький, Грушевського 40 

Ми на Twitter
Ми на YouTube
Ми в Telegram

Рішенням №705 Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення від 10.08.2023 року
сайт «Незалежний громадський портал» зареєстровано як ЗМІ, відомості внесено до Реєстру
суб’єктів у сфері медіа та присвоєно ідентифікатор медіа – R40-01167

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!