В уряді заморозили добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС

Роботи з завершення будівництва третього і четвертого блоків на Хмельницькій атомній електростанції, які раніше Кабінет міністрів планував на 2018 рік, найближчим часом проводитися не будуть через необхідність додаткової експертизи цього проекту.

Про це на Комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу Верховної Ради сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, пише УНІАН.

“Добудови ХАЕС найближчим часом не буде”, – заявив Демчишин.

За його словами, необхідно отримати додаткову інформацію від експертів про доцільність реалізації проекту на існуючих конструкціях, які були зведені ще в радянський час.

Як відомо, 9 грудня 2014 року на засіданні уряду прем’єр-міністр Арсеній Яценюк озвучив термін добудови атомних енергоблоків – 2018 рік. При цьому в програмі дій уряду повідомлялося, що завершити будівництво планується до 2020 року.

У той же час, в документі не уточнюється, за якими технологіями планується добудова енергоблоків №3 та №4 на Хмельницькій АЕС.

Переможцем міжнародного конкурсу з вибору типу реакторної установки для будівництва 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС в жовтні 2008 року стала російська компанія “Атомстройекспорт”. У конкурсі, окрім “Атомбудекспорту”, брали участь американська Westinghouse і південнокорейська KEPCO.

Голова “Енергоатому” Юрій Недашковський наприкінці 2014 року заявив, що Україна може денонсувати угоду з Росією через відсутність з боку останньої якихось зрушень у реалізації цього проекту. Очікується, що замінити “Росатом” в реалізації проекту добудови енергоблоків на Хмельницькій АЕС може чеська Skoda.

У 2015 році Верховна Рада денонсувала угоду про добудову Хмельницької АЕС з Російською Федерацією.

Між тим, в січні поточного року Міністерство енергетики та вугільної промисловості звернулося в держкомпанії “Енергоатом” і “Укренерго” з проханням вивчити доцільність будівництва двох нових блоків на Хмельницькій атомній електростанції.

Міністерство бачить ризики з імовірним використанням існуючих будівельних конструкцій, що вимагає проведення додаткової незалежної експертизи їх міцності і відповідності вимогам безпеки експлуатації ядерних установок.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

 1. Головний ризик насправді у тому, що у нас на Україні, займаючись «розподілом» створених усім народом об’єктів державної власності, портфелів та грошових потоків, чогось ні хто не думає (чи не знає?) про наступне:
  1. Більше 50 % (а на даний момент через відомі обставини більше 60 %) електроенергії на Україні виробляється на АЕС.
  2. Гарантований термін безпечної експлуатації (приблизно 30 років) змонтованих на наших АЕС реакторів радянського виробництва закінчується (єдиний пострадянський реактор був змонтований на Хмельницькій АЕС).
  3. Як усім відомо нічого реального стосовно розбудови на Україні нових потужностей АЕС не робиться (контракт с Росією щодо співпраці у будівництві нових реакторів на АЕС розірваний).
  4. Також припинені роботи (співпраця з Росією) з будівництва на Кировоградщині (де є відповідна сировина) потужностей з виробництва паливних елементів для АЕС.
  Отже через деякий час ми будемо, або суттєво ризикувати, експлуатуючи старі потужності АЕС, або… сидіти при свічках (на Україні навіть гасових ламп вже не можуть виробляти).
  Крім вказаного дуже велика вірогідність виникнення наступного дуже суттєвого ризику, а саме: Одержуючи паливні елементи для АЕС з Росії «відроблені» елементи ми повертали туди ж. А тепер, розірвавши з Росією відповідні відносини, де ми їх будемо утилізувати та / або «захоронювати»?

  • усім нам здається …-уряд не думає ні про ХАЕС …ні про людей що там працюють….ні про мешканців Хмельниччини та всіх украінців…. а думає лише про себе та своіх родичів(недаремно ж купують нерухомість та вчать своіх дітей закордоном)…. а ми украінці – просто молекули великого організму… плюс або мінус декілька мільйонів—не має значення…. ПРИКРО…ДУЖЕ ПРИКРО…

 2. БАРДАК!

 3. СЛАВА УРЯДУ ВЕЛИКИХ УКРОПІВ ! СЛАВА УНІАТУ ЯЦЕНЮКУ ! СЛАВА РАГУЛЯМ З МАЙДАНУ !

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.