На території Національного парку «Подільські Товтри» зафіксували грубі порушення природоохоронного законодавства

В ході обстеження території природно-заповідного фонду комісія НПП «Подільські Товтри» виявила цілу низку порушень природоохоронного законодавства.

Серед них: незаконне будівництво будівель, самовільне захоплення земель водного фонду, забруднення навколишнього природного середовища шляхом незаконного скидання стічних вод і т.д. Головними порушниками, згідно висновку комісії, є ТОВ «Перлина Поділля» та комунальне підприємство об’єднаної територіальної громади смт.Сатанів.

list

list_1

Комісія вимагає призначити комплексну перевірку всіх суб’єктів господарювання на території природно-заповідного фонду НПП «Подільські Товтри» курорт «Сатанів» загальнодержавного значення за адресою: смт.Сатанів-2, Городоцького району, Хмельницької області. До перевірки залучити представників НПП «Подільські Товтри» та Міністерства екології та природних ресурсів України, Державної екологічної інспекції України. Однак, ні в якому разі не доручати перевірку Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області, так як ТОВ «Перлина Поділля» є власністю доньки керівника Держінспекції.

Окрім того, працівники ІГН НАН України, доктор геолого-мінералогічних наук, професор М. Огняник та кандидат біологічних наук А. Мойсеєв, провівши дослідження оприлюднили висновок, щодо використання та охорони Збручанського родовища мінеральних вод типу «Нафтуся».

Вони зазначають, що, на сьогодні, фіксується зниження вмісту органічної речовини (С0рг)>_яка є основним бальнеологічним компонентом на Збручанському родовищі мінеральних вод. На вододолі вміст С0рг упав з 26мг/дм3 в період розвідки родовища 1973-1978рр. до 4-4,5мг/дм3 в даний час (св.№129, №127), в долині у св.№1650 (основна розвідувально-експлуатаційна свердловина родовища) – з 22-26мг/дм3 в період розвідки до 13,2-11,8мг/дм3, на Східній ділянці – з 26-ЗОмг/дм3 в період розвідки (св.№1393) до 12,8-9,4мг/дм3 (св.№1393-Д). Очевидно має місце і зниження лікувальних властивостей збручанської «Нафтусі», але цього ніхто не досліджував.

Окрім того, згідно з даними лабораторії мінеральних вод Інституту геологічних наук НАН України розубоження мінеральної води Збручанського родовища спостерігається і за іншими показниками. Зменшилися концентрації натрію та сульфат-іонів, а зафіксовані концентрації магнію та кальцію вказують на певні зміни умов формування мінеральних вод силурійського водоносного горизонту. Присутність у складі мінеральної води нітритів і нітратів, а також дані окислюваності свідчать про наявність початкових процесів забруднення води.

Серед комплексу заходів, які необхідно вжити, науковці вказують: «звертаємо увагу на той факт, що у 2013р. на території санаторію «Перлина Поділля» була пробурена свердловина №1м на відстані 1 км від свердловини №1650.

Облаштування цієї свердловини було проведено всупереч вимог Державної служби геології та надр України (лист від 07.08.2013р. за №9266/02/10-13 на адресу Хмельницької обласної державної адміністрації), де вказано: «…. не проводити жодних дій щодо збільшення техногенного навантаження на родовище». Крім того, буріння свердловини було здійснено без відповідних погоджень і дозволів; свердловина і деякі будівлі санаторію знаходяться в межах природоохоронної зони р. Збруч; навкруги свердловина №1м немає можливості організувати 1-ий пояс зони санітарної охорони встановленим розміром для незахищених підземних вод (радіус 50м).

Незрозуміла взагалі мета спорудження цієї свердловини, враховуючи той факт, що вже затверджених на Збручанському родовищі запасів мінеральних підземних вод може вистачити для сотні тисяч одночасно відпочиваючих, що за межами реальності.

Тому свердловину №1 м слід також ліквідувати, бо вона несе небезпеку забруднення продуктивного водоносного горизонту».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Загублять перлину Поділля (маю на увазі не санаторій, а сравжній феномен природи).

  2. Ха-ха ! Статтю Фрідман замовив? А про мій Епіцентр на березі Бугу слабо накалякати?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.