Соцмережі забили на сполох – у Хмельницькому будівельними роботами зруйновано частину пам’ятки архітектури XIX ст.

У Хмельницькому 5 лютого активісти зафіксовали грубе порушення законодавства про охорону пам’яток: будівельними роботами зруйновано частину однієї з останніх пам’яток архітектури місцевого значення – цегляного будинку на вул. Подільська, 81.

Фото Андрія Попика

Фото Андрія Попика

Як пише у соцмережах старший науковий співробітник ДІКЗ “Межибіж”Ігор Западенко, в листопаді 2012 року прокуратурою здійснювалася перевірка пам’яткоохоронної роботи у Хмельницькому, за результатами якої було вказано на численні грубі порушення – зокрема на відсутність у Хмельницькому спеціального органу охорони пам’яток.

“Незважаючи на виявлені прокуратурою порушення і зобов’язання створити орган охорони пам’яток до січня 2013 року – попереднім керівництвом управління культури було зроблено все, щоб затягнути це питання і не створювати цей орган. Результати згубної практики нехтування охороною пам’яток у Хмельницькому ми маємо наочно”, – зазначив він.

Керівник міського управління культури і туризму Артем Ромасюков пообіцяв сьогодні направити звернення до прокуратури з проханням розібратися у “законності цих варварських дій”. Він визнав, що будівельники таки зруйнували частину будівлі, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Ілюстрація з книги Сергія Єсюніна "Прогулянки Проскуровом".

Фрагмент з книги Сергія Єсюніна “Прогулянки Проскуровом”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 14

 1. Навіщо знищувати свою історію? І так небагато залишилось в Хмельницькому будівель , про які є що розказати. Завтра будемо проводити екскурсії по місту і розказувати тільки про наші висотки, що незаконно будувалися в той час, коли про це писалося, були протести громакості і влада робила вигляд , що бореться з цим….

 2. Глуп и безнадёжен, короче ДУРАК , тот кто не знает, не ценит историю,кто плюёт и не делает с её уроков выводы. Всех,кто дал разрешения на роботы, в судебном порядке заставить привести здание в прежнее состояние за свой счёт.

 3. В розумінні сільського вуйка, який приїхав заробляти на будові свої 150 гривень в день, все старе має бути знесене, бо воно вже не модне. На його думку модне – це високе і з ліфтом в середині. Розуміння естетики та любові до історії архітектури міста наскрізь відсутнє.

  • До чого тут село? Ліпше мовчи, коли рівень твого інтелекту 0,00001 айкю.

   • До всього. Майже в кожному селі області були старі панські двори, маєтки, парки, храми – все поруйнували, розібрали на цеглу для хлівів. А що збереглося – то стоїть в руїнах або перебудоване і покрите штукатуркою з оленями.

   • Ось тобі французьке село і порівняй його з нашими селами: http://natalka-makar.blogspot.com/2012/06/blog-post.html

    • на вашу думку село має зберігати та реставрувати історичні пам”ятки? Тоді як у центрі міста у всіх на очах розбирають пам”ятку архітектури і місцевій владі до того діла не має…
     Повірте, неправильна позиція щодо українського селянина.

     • Село теж має зберігати.

     • Громада і місцева влада Хмельницького оперативно відреагували.

 4. Колись зайшов в управління культури міста і просив керівника розібратись з одним будинком,він сказав що цим вони не переймаються.Як це так?Трохи не зрозумів.А що зараз говорить керівництво міста?

 5. Міський голова молодець – оперативно відреагував. Зразу відчувається, що він історик за освітою:
  Oleksandr Symchyshyn 1. В структурі управління культури обов’язково буде відповідальна особа за нагляд за пам’ятками місцевого значення.
  2. Роботи проводив 2 ЖЕК, грубо порушивши процедуру. За це кількох чиновників і комунальників чекають дисциплінарні стягнення.
  3. Фронтон зобов’язав відновити. Уся оригінальна цегла в ЖЕКу 2. Плануємо на весну.

 6. Відреагував!А коли буде людина цікаво,затягнулось все на роки.Це таке важливе питання,а місто не хотіло цим займатись.Почекаємо весни та літа,а потім поговоримо про збереження! Чого там,будинків?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.