На Деражнянщині громада вирішила взяти колишню школу на баланс сільської ради

Сільська громада села Яськівці Деражнянського району заявила про свої права у рамках місцевого самоврядування. Рішення селян було вирішальним під час виїзного прийому громадян головою районної ради  Віталієм Сідлецьким за участі начальника відділу освіти Деражнянської РДА Жанни Сінькевич.

Власне сам прийом пройшов у незвичайному форматі: у громади села Яськівці не було особистих питань, а лише загальні. Особливо хвилюють селян дороги, які розбивають великогабаритні машини, від цього тріскаються будинки.

Є місце, де просіла дорога, а під нею проходить газопровід. Та головна проблема в тому, що ця дорога обласного значення, яка вже довгий час не ремонтується;

Ще одне питання, яке турбує усіх жителів с. Яськівці – приміщення колишньої школи, яке вони всією громадою допомагали будувати для своїх дітей. Будівля знаходиться в гарному стані, нова, велика, але поступово починає руйнуватися. На даний час школа знаходиться на балансі відділу освіти, тому на прийомі усіма присутніми було вирішено передати приміщення на баланс сільської ради та підготувати відповідні документи на розгляд депутатів районної ради.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Основна реформа середньої школи ще не розпочалася вповні, вона запланована на найближчі роки і тісно пов’язана з процесом децентралізації в Україні. На практиці це означає, що місцеві громади (органи місцевого самоврядування, об’єднані територіальні громади) матимуть більше повноважень і коштів та зможуть самі вирішувати питання щодо матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів, в першу чергу – садочків та шкіл. Саме з цією метою Кабінет Міністрів Постановою від 20 січня 2016 року затвердив зміни у порядку створення освітніх округів та визначив умови функціонування загальноосвітніх навчальних закладів в рамках децентралізації.
    Детальніше:http://decentralization.gov.ua/news/item/id/1477

  2. У час активного обговорення даного питання буде корисним переглянути відео, що допомагає зрозуміти важливість залученості громади до стратегічної розбудови власної території. Розвиток триває, якість життя у громаді покращується. Дуже хотілося б, щоб свідомих громадян ставало більше.
    https://www.youtube.com/watch?v=74z8ZAFqvWo
    #територіальна_громада #стратегія #відповідальність #відео

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.