Незалежний громадський портал

Незалежний громадський портал

Telegram facebook twitter youtube
Увійти
Головна Новини Актуально Інтерв’ю Фоторепортаж Статті Блоги

Герега переходить дорогу аграрним монополіям

Опубліковано: 25.01.2016 | 30 коментарів поділитись: Facebook або Tweeter

Власнику будівельного гіпермаркету “Епіцентр” за обмежені часові рамки не вдалося взяти нахрапом аграрний сектор Хмельниччини. “План Гереги” дав збій. Насамперед “посприяли” цьому його прямі опоненти (фермери, агрохолдинги та інші аграрні суб’єкти), котрі наприкінці 2015-го провели точкові протести, створивши з герегиного “Агрохолдинга 2012” образ зажерливого латифундиста.

При цьому аграрії добряче дали в штангу. За всіма задекларованими параметрами фірма олігарха пропонує вдвічі більшу орендну ставку за використання пайових земель, аніж сьогодні платять “корінні” с/г підприємства краю: орендна ставка 10% або 1,3 т зерна за кожний гектар середнього паю по сільській раді. Натомість середня орендна ставка на Хмельниччині становить 4,3%. При оцінці двох показників (10% і 4,3%) знедолений селянин, очевидно, поведеться, там, де заплатять більше.

Цей дисонанс разом із 5 тисячами гривень, які у вигляді добровільної підтримки пропонує “Агрохолдинга 2012” при підпиcанні договорів оренди з пайовиками, зводять нанівець будь-які конструктивні розмови з двома сторонами конфлікту. “Ідіть корчуйте дерева або купуйте корпоративні права”, — пропонують ті, що з “народом”. “Припиніть дурити селян і платіть їм заслужені гроші за паї”, — відгаркуються ті, хто хочуть бути з “народом”.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

 

Третейським суддею спробувала вмішатися обласна влада. Однак після безуспішних спроб помирити “ворогів”, відійшла від процесу. Земельні “пристрасті” спущені на самоплив, і розпалюватимуться обома сторонами в залежності від активності візаві.

За інформацією Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, протягом 26 листопада-31 грудня 2015 року агрофірма Гереги уклала договорів оренди с/г земель терміном на 7 років загальною площею близько 290 гектарів. В основному, ці землі розміщені у Городоцькому і Ярмолинецькому районах. Якщо вірити словам аграріїв, то нардеп-олігарх намітив зібрати на Хмельниччині 200 тис. га. Наразі це менше 1%, що не є критичним для інших.

Аби обома руками міцно тримати не лише кельню, а заступа, у Гереги придумали інший хитромудрий план. Пішли шляхом законодавчого розгрому монополій, які надто вільно поводять себе у секторі АПК.

Фронт Шиньковича

Колишній працівник “Епіцентру”, а тепер нардеп з фракції БПП “Солідарність” Андрій Шинькович 19 січня цього року зареєстрував у парламенті законопроект з розлогою назвою, але з чіткими намірами: “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження розміру земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що можуть одночасно перебувати в оренді та/або суборенді в одного орендаря та інших осіб, які ним контролюються”.

vr

 

У пояснювальній записці політик доходить висновку, що “однією з найгостріших проблем є надмірна концентрація сільсько­господарських земель, передовсім орендованих, в руках агрохолдингів, які доволі часто є єдино можливими орендарями на певних територіях, що зумовлює соціальні та екологічні проблеми”. І згадує демонічне слово “латифундизм”.

“На жаль, на даний час внаслідок різних причин, у тому числі через недосконалість законодавчого регулювання, інтересам агрохолдингів надається істотна перевага, що негативно позначається на загальних перспективах аграрного сектору України, сприяє його “латифундизації”, — спостережливо констатує нардеп.

“Порошенко-герегівець” грає тонко. Вбравшись у тогу державника, він, з одного боку, нібито підтримує реформу децентралізації, а з іншого — виступає за “розкуркулення” прямих конкурентів герегиного “Агрохолдинга 2012”. У законопроекті пропонується надати районним радам повноваження із встановлення обмежень щодо загального розміру земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що можуть одночасно перебувати в оренді та/або суборенді в одного орендаря та інших осіб, які ним контролюються.

На практиці це виглядатиме наступним чином. Районна рада своїм рішенням, яке приймається терміном не менш як три роки, постановляє: загальний розмір земельних ділянок сільськогосподарського призна­чення, що можуть одночасно перебувати в оренді та/або суборенді, не повинен перевищувати 35 відсотків розміру всіх земельних ділянок сільськогоспо­дарського призначення на території району. Якщо ця норма не дотримується, райрада розриває догорів з “горе-орендарем”, залучаючи судову гілку влади.

Якщо ж подивитися на нинішню політичну мапу місцевих рад Хмельницької області, то у багатьох з них заправляє партія Гереги “За конкретні справи”. Тому не складно здогадатися, на чию користь відбуватиметься “дільожка” орендованих земель.

Раніше пан Шинькович уже озвучував про наміри свого патрона Олександра Гереги втілити на Хмельниччині нову аграрну доктрину, яка через кілька років має розширитися до загальноукраїнського масштабу (звідкіля така впевненість?) Поки що доктрина вмістилася у рекламні буклети, які жваво розповсюджуються серед потенційних пайовиків.

Фронт Олуйка

У боротьбу із с/г монополіями паралельно включилося Хмельницьке обласне відділення Антимонопольного комітету України, яке очолює депутат Хмельницької обласної ради від партії “За конкретні справи” Віталій Олуйко. На сайті відомства 19 січня цього року з’явилося повідомлення під назвою “Земля — скарб нації”. У ній червоною лінією проходить ключова позиція: “Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України визначило одним із пріоритетних напрямків роботи дослідження товарного ринку оренди земель сільськогосподарського призначення у 2016 році”.

amku

 

“Сьогодні ми бачимо велику кількість проблем на вказаному ринку. В першу чергу, це стосується передачі окремим суб’єктам господарювання за безцінь земель запасу, невитребуваних паїв, встановлення орендної плати без врахування реальної вартості землі. Через адміністративний вплив відбуваються зміни у стані конкуренції, які створюють менш або більш сприятливі умови окремим суб’єктам господарювання, в той час, коли для інших суб’єктів господарювання ці умови залишаються незмінними. Суб’єкти господарювання здобувають переваги над конкурентами не завдяки власним досягненням, а внаслідок впливу державних органів”, — резюмує “антимонопольник” Олуйко.

Таємна зустріч

22 січня цього року мали відбутися дві знакові події у секторі АПК області. Перша — перекриття аграріями дорожніх в’їздів та виїздів з Хмельницького як вияв протесту проти заходження в область “Агрохолдинга 2012”. Друга — зустріч фермерів і аграріїв з нардепами від Хмельницької області на предмет подальших перспектив розвитку галузі.

Голосно оголошена акція перетворилася на мильну бульбашку. Причини різні, але, схоже, що самі аграрії не до кінця бачать дієвість від побідних протестних заходів.

А ось зустріч з нардепами таки відбулася без “зайвих” людей. Віддувалися за всіх слуг народу, які обрані від Хмельниччини, двоє нардепів: “порошенківець” Сергій Мельник і член депгрупи “Воля народу” Сергій Лабазюк. Також аграрії очікували побачити Андрія Шиньковича, який до останнього обіцяв прийти. Однак позицію партії “За конкретні справи” представляли двоє депутатів Хмельницької облради: Вадим Лозовий і Неоніла Андрійчук.

Пані Андрійчук доводилося тушити пожежу довкола теми “Агрохолдинга 2012”. Вона роздавала обіцянки, що аграрна структура Гереги не лізтиме в городи діючих орендарів, а більше зосередить увагу на купівлі корпоративних прав інших агроформувань.

“Відповідь — очікувана. Проте ніхто не марить ілюзіями, що Герега побіжить скуповлювати корпоративні права. Вони такі заяви й раніше давали і що з того. До речі, я знаю одного орендаря з Волочиського району, який обробляє близько 6 тисяч гектарів — він готовий продати управління на сільськогосподарські паї”, — розповів “Незалежному громадському порталу” присутній на зустрічі орендар.

Через три тижні соратники олігарха начебто мають засвідчити аграріям бодай одну-дві купівлі корпоративних прав. А поки конфліктуючі сторони перепочинуть один від одного, роздумуючи, як далі їм співіснувати на території Хмельницької області.

Віталій Тараненко.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Читати всі пости Віталій Тараненко →

Коментарів: 30

  1. Індивідуал 25.01.2016 13:04 Відповіcти

    Герега переходить дорогу тим, хто звик на бідних людях нормальні бабки колотити!!! І правильно робить!!! Тре6ба ділитись з тими за рахунок кого маєш не просто на кусок хліба, а нормальні мерси і лєксуси останніх моделей…

    • le Duc 25.01.2016 14:31 Відповіcти

      Оу, а Герега – це такий Робін Гуд, який на ослику їздить.

      Я розумію, що ви наймитуєте на екс-регіонала Герегу, але не забувайте, що ваш господар такий самий хапуга, а то ще більший, ніж інші. Його мета – витіснути з області конкурентів і стати феодалом-монополістом, поступово скуповуючи землі у селян і перетворюючи їх на своїх кріпаків.

      • олег 25.01.2016 21:16 Відповіcти

        Розумію, що ти наймитуєш на Лабазюка, доречі дійсно регіонала, який за фантики поскуповував паї людські і віддає людям подачки за їх кровну землю.То хто хапуга?Де тут йде висунення?Як на мене то це нормальна здорова конкуренція.То Лабазюк і такі , як Лабазюк мають право кориистуватись паями людей, дурити їх, а Герега , який запропонував людям більшу ціну виявляється хапуга і робить він усе це, щоб стати монополістом…

        • le Duc 25.01.2016 22:05 Відповіcти

          Олег, нікому не цікаво, що ти там у своїй голові розумієш.

          Для мене що Лабазюк, що твій Герега – два чоботи пара. Це не є здорова конкуренція, коли кілька олігархів витісняють своїх конкурентів з ринку. А селяни мовчать замість того, щоб позабирати свої паї в арендаторів і зайнятися малим приватним фермерством.

          • олег 26.01.2016 17:38

            Ти певне не розумієш, що в твоїй голові робиться. Герега не мій, але в цій ситуації, я виступаю за те, що усі мусять бути в рівних правах.Тобто, якщо Лабазюку і Ко можна то чому не можна мені у якого наприклад є бажання, але не має можливостей,чи таким, як Герега у якого є бажання і великі можливості.Хто від того постраждає, якщо простий селянин буде отримувати за пай в декілька разів більше.Герега фізично не зможе взяти усі землі на Хмельниччині, тому, що пайовиків такі,як Лабазюк заставили договора позаключати на 10 років вперед і підписували люди доречи пусті договора і це факт.Щодо селян то не пиши про те на чому взагалі не розумієшся.Бабці і дідусі в 70-80 землю чим будуть обробляти?Мотиками?Риба шукає де гдибше, а людина де краще.Щоб там не було, але Герега вже зробив добру справу, бо ті земельні бандюги зарухались і вже швидень пропонують людям на 2-3 % більше ніж було, а це вже невеличка перемога.

          • le Duc 27.01.2016 19:27

            В своїй голові наведи порядок.

            На українських землях має господарювати селянин-одноосібник, а не агрохолдинги. В сусідній Польщі розвинуте мале приватне фермерство, а в нас селяни після колективізації і розкуркулень до сих пір на когось працюють за копійки. Як не на колгосп, то на арендаторів. Село – то не тільки пенсіонери, є і молодь, яка мотається по заробітках. Краще самі на себе працювали би або групувалися б невеликі приватні колективні ферми. В інтернеті безліч бізнес-планів для агробізнесу.

  2. le Duc 25.01.2016 14:35 Відповіcти

    Редакція, ваш заголовок некоректний. Правильтно буде: Герега переходить дорогу аграрним конкурентам. Монополії одного агрохолдингу в області поки не існує. Наразі ще є конкуренція.

    • олег 03.02.2016 09:42 Відповіcти

      У мене з головою все в порядку, а от ти навіть не розумієш про, що тут мова аграрій інтернетний ти наш..В сусідній Польщі законодавча база зовсім інша і середній рівень життя людей набагато вищий за наш.Станом на сьогодні село то майже тільки пенсіонери, а молоді там вже давно немає, не віриш. то поїдь в будь яке і подивись.Ти не поради давай, а візьми землю в селі і дай їй раду, а потім, якщо звичайно у тебе буде врожай, усе це продай по вигідні ціні, от тоді лише ти можеш давати поради простим селянам, що вони повині робити і як їм потрібно це робити.

      • le Duc 07.02.2016 21:47 Відповіcти

        В сусідній Тернопільській області теж законодавча база інша? Моє село знаходиться на межі з Тернопільщиною і я маю з чим порівняти. Люди працюють на себе і краще живуть.

      • le Duc 07.02.2016 23:14 Відповіcти

        І молодь втікає з села не із-за того, що в селі немає роботи. Молодь втікає в місто від роботи. В селі пахати треба. Але ті, хто грамотно пашуть в селі – в результаті мають гроші і на техніку, і на гарні будинки, і на автомобілі. Офіціантом чи продавцем-консультантом в Хмельницькому цих грошей ніколи не заробиш. В Гереги чи Лабазюка теж не заробиш.

  3. Зеляк 25.01.2016 14:52 Відповіcти

    Монополія відсутня, а здорова конкуренція накористь усім. Неможеш конкурувати – відходь у сторону. Підтримую наміри команди Гереги, так тримати, Приїдьте у виборчий округ та запитайте людей з ким вони готові сьогодні співпрацювати і переважна більшість відповість з командою Гереги.

  4. Пайовик 25.01.2016 14:55 Відповіcти

    я з великим задоволенням заключив угоду з Агрозолдінгом 2012, я довіряю та вірю цій команді, Вони відновілять сільське господарство і створять робочі місця. Дай Вам Боже здоровя Олександре Володимировичу.

  5. анархист 25.01.2016 17:59 Відповіcти

    та не програв Герега …що за видумки
    вони хитріші за інших та знайдуть способи для відповіді
    замовна стаття й так зрозуміло хто замовив..

  6. le Duc 25.01.2016 20:17 Відповіcти

    Герегоботи піарать свого феодала, а затуркане село прикормлене. Скоро молитися на Герегу будуть.

  7. Пайовик 26.01.2016 09:33 Відповіcти

    До чого особистості. Прийшли порядні люди, бажають працювати та розвивати сільську галузь. Давайте підтримаємо та будумо співпрацювати. Ми знаємо нашого земляка багато років і довіра до ньго надто висока. Ми впевнені у його благих намірах.

  8. Пайовик 26.01.2016 09:36 Відповіcти

    Агрохолдінг 2012 тільки вперед не звертайте уваги на різні плітки за вами громада та перспектива.

  9. анархист 26.01.2016 10:40 Відповіcти

    а коли візьмуться за наших агробаронів???
    http://mykirov.com/kievskaya-policiya-vzyalas-za-kirovogradskih-agrarnyh-baronov
    КИЕВСКАЯ ПОЛИЦИЯ ВЗЯЛАСЬ ЗА КИРОВОГРАДСКИХ АГРАРНЫХ БАРОНОВ

  10. Власник землі 26.01.2016 15:59 Відповіcти

    підтримую пайовика! Я сам в інших Орендарів зараз, які обманюють пайовиків малими % орендної плати. Буду виходити від Лабазюка і переходити до Гереги. Так тримати команда Гереги!!! Або самі беріть всі землі області, сплачуючи людям більш-менш правдиві %, або змусьте такими своїми діями недобросовісних Орендарів платити так само як Герега…Тоді ми залишимося в них…

  11. анархист 26.01.2016 16:41 Відповіcти

    ось чому всі йдуть до Герег
    й ось звідки вники “агромайдан”…який влаштував лабазюк та аграрії з холдингу сварог

  12. анархист 26.01.2016 16:46 Відповіcти

    доречі група Воля Народу де є нардеп лабазюк може розвалитись
    з неї вийшов Деркач(сильна політична фігура)

  13. Петро 27.01.2016 01:42 Відповіcти

    Жадібність породжує бідність. Нехай би платили людям за паї нормальні гроші і не було би таких проблем…

  14. анархист 27.01.2016 10:50 Відповіcти

    https://www.youtube.com/watch?v=Bu8GCxMKqQo&feature=youtu.be

    тут якраз про латифундистів йдеться теж

  15. власник землі 27.01.2016 13:44 Відповіcти

    Агрохолдинг 2012-вперед!!!!!!!!!!!!!!!!! Саме так тримати!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  16. власник землі 27.01.2016 13:46 Відповіcти

    Лабазюк БРЕХЛО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Я ПЕРЕКОНАВСЯ НА СОБІ, БО ЙОМУ ВІДДАВ В ОРЕНДУ ПАЇ….ГЕРЕГА -ТАК ТРИМАТИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ЗНІМЕШ ОВЕЧУ ШКУРУ З ЦЬОГО ВОВКА-ЛАБАЗЮКА!!!!!!!!!!!!!!!

  17. Селянин 27.01.2016 19:05 Відповіcти

    Все дуже просто !!! На подачку Лабазюка можна вигодувати ОДНУ свиню, а на виплату Гереги, ДВІ свині. Ось і вся математика. Що ще пояснювати??? Хай я тупий селянин, но ДВІ свині краще ніж ОДНА…

  18. Володимир 27.01.2016 22:40 Відповіcти

    Шановний пане “неЗАЛЕЖНИЙ ЖЕРналіст”, можливо ви вкажете, в чому мінус для селян, при отриманні 10% відносно 4,3%? Окрім того, що Ваш хазяїн “мені неважливо, хто з олігархів”, буде отримувати менше суперприбутків, щоб втриматись на плаву… А також я хотів би побачити Вашу звітність що-до прибутків-витрат,щоб рахувати Вас, як незалежного журналіста, тоді я обіцяю, що вибачусь, за слова ВАШ ХАЗЯЇН. Дякую за вашу чесність.

  19. Анатолій 28.01.2016 21:43 Відповіcти

    Всі пам’ятають передвиборчі гасла “Конкретних справ” (один з таких бігбордів був біля мосту через озеро поблизу пункту розмитнення в Гречанах), на якому вимагався статус особливої економічної зони для Хмельниччини.
    Цей сепаратистський механізм вже привів до порушення нашого суверенітету над Кримом та окупованими територіями Донбасу.
    Тепер уявіть собі такий хід подій: Герега стає власником всіх сільськогосподарських земель Хмельниччини, підминає під себе інші торгові мережі і стає де-факто Володарем нашого краю.
    При підтримці колишнього секретаря Київради Галини Гереги, що знає всі політиxні ходи і виходи та “потрібних людей”, акцент робився би на правовому закріпленні клану Герег як латифундистів, а подолян як кріпаків. В розумінні багатія – “заможних кріпаків”…
    Остерігайтеся ділків,що йдуть в політику!
    І остерігайтеся тих безмозких громадян, що ладні цілувати ноги за вставлені Герегою двері та вікна – ці двері і вікна не в Європу, а є звичайною купівлею безпринципних і продажних виборців.

    • Анонім 29.01.2016 20:10 Відповіcти

      не можливо підімяти тай така задача не начасі просто потрібно щоб усі аграрії підвищили орендну плату, а то вже селян ні за що не мають.

  20. анархист 29.01.2016 09:19 Відповіcти

    а в Європу унас ніхто не йде… й не веде…тільки балачки…хочете в європу то купіть візу чи тур по європі тай катайтесь
    може й вони теж хочуть латифундистами стати
    а чим так кращі за них Лабазюки та йому подібні????

  21. Віктор 04.02.2016 10:14 Відповіcти

    Як на мене, треба чітко розуміти, для чого Герезі аграрний бізнес. Адже в нього немає ні матеріально-технічної бази, ні професіоналів в цій сфері. Більшість сучасних агрохолдингів починали з невеликих господарств чи компаній, які потім розвивались завдяки професіоналізму керівників. Це і згадані в коментаріях Лабазюк, Сварог, Астарта (Волочиськ-Агро), Кернел і так далі. До речі, в області є і ряд підприємств з іноземним капіталом. Голандці, чехи, німці – вони досить порядні бізнесмени, але ж і вони не платять за паї ті гроші, які пропонує Герега. Чому? Відповідь проста – є ринок, закони попиту і пропозиції. А Герега цей ринок розхитує, причому зрозуміло з якою метою.

Коментування Відмінити

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.




Календар публікацій

Січень 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру   Лют »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
iGas.com.ua
Погода
Погода у Хмельницькому

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Києві Погода у Львові 

© 2012 - 2021 Незалежний громадський портал. Всі права захищені.
Оперативні новини Хмельниччини.
57 queries in 0,056 seconds.
Platform: Desktop.
Зворотній звязок ngpsite@gmail.com
Редакційний телефон: 097-618-67-71

Ми на Twitter
Ми на YouTube
Ми в Telegram

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!