У Хмельницькому аграрії перекриватимуть дороги через Герегу

Представники фермерських господарств, дрібних агроформувань та великих земельних корпорацій 22 січня проведуть у Хмельницькому протестну акцію проти дій “Агрохолдингу 2012”, який належить нардепу Олександру Герезі.

Як повідомив “Незалежному громадському порталу” поінформований співрозмовник, таке рішення 16 січня ухвалив старковий комітет аграріїв Хмельниччини.

“Блокуватимемо дорожні в’їзди та виїзди до Хмельницького у чотирьох напрямках, а також об’їзну дорогу. Гасло акції єдине: “Ні – рейдерству Гереги! Герега, йди корчувати дерева”, – зазначив він.

Аграрії висловлюють занепокоєння заходженням “Агрохолдингу 2012” на Хмельниччину, який застосовує, на їхню думку, неконкуретні правила гри щодо інших учасників агросектора області.

“Герега демпінгує на селі. Дійшло до того, що заради укладання договорів оренди пайових земель, “Агрохолдинг 2012″ пропонує селянам нереальну орендну ставку у розмірі 13% при середній 4,3%, яку сплачує більшість аграріїв Хмельниччини”, – наголосив співрозмовник.

Як писав НГП, протистояння між представниками агробізнесу Хмельниччини та “Агрохолдингом 2012” розпочалися наприкінці минулого року. Конфліктні сторони домовилися створити робочу групу, яка має напрацювати спільні пропозиції щодо сталого розвитку сільськогосподарського комплексу Хмельниччини.

Довідка НГП. ТОВ “Агрохолдинг 2012″ створено 24 вересня 2015 року. Засновником і бенефеціаром є Ірина Лутковська з Городка Хмельницької області. Керівником зазначається Василь Мороз.

Пан Мороз раніше очолював хмельницькі ТОВ “Поділля хлібопродукт” і “Стіомі-Холдінг”, які належали колишньому депутату Хмельницької обласної ради Михайло Стадніку, який емігрував до Швейцарії.

На Хмельниччині ТОВ “Агрохолдинг 2012″ пов’язують з народним депутатом, співзасновникам партії “За конкретні справи” Олександром Герегою. Зокрема, його партійний сайт розмістив відеозвернення іншого народного депутата Андрія Шиньковича (входить до орбіти впливу Гереги), який зі стін Верховної Ради 8 грудня 2015 року заявив, про запровадження нової аграрної доктрини на Хмельниччині. Фактично над впровадження доктрини працюватиме ТОВ “Агрохолдинг 2012″.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 43

 1. Ганьба таким = Незалежним громадським порталам = які дійсно перекручують реально позитивну інформацію про дії “Агрохолдингу-2012” на Хмельниччині, що покращить життя простих людей.

  Такі статті як ця, захищають не простих людей, а інтереси аграрних магнатів Хмельниччини, тоді як Олександр Герега і його команда дбають про добробут подолян.

  Доречі, ця стаття щей немає автора. Одним словом – повна ганьба.

 2. Як практикуючий земельні питання юрист, хочу відповісти всім, хто не розуміє про що йдеться: З правової точки зору «Агрохолдинг 2012» не порушує жодної норми існуючого законодавства в частині земельних правовідносин. Оскільки, ставка в 13%, про які йдеться в тексті, це не є мінус для селян – власників земельних паїв. Підтримка села, шляхом забезпечення справедливої плати за оренду земель, є одним із пріоритетних напрямків діяльності владних структур. Всім зацікавленим раджу прочитати Указ Президента України № 92/2002 від 02.02.2002 року, в якому вказано, що мінімальна ставка оренди за землю складає 3%, натомість максимально допустимої ставки немає. І вона залежить лише від платоспроможності Орендаря і результатів його господарської діяльності. Тому, як бачимо, «бойкотщики» явно заздрять конкуренту, який організовує діяльність підприємства таким чином, щоб платити селянам 13%, а не 4%.

 3. Згоден з А-Lex. А де список страйкового комітету??? Засвитіть бунтарів !!!

 4. Всi на пiдтримку Гереги- перекрити всi вiзди i виезди на iхнi господарства тим хто перекрие дорогу в Хмельницкий

 5. Зрозуміло, чому агрохолдінги монополісти так перелякалися. Нарешті в нас з`явилося агропідприємство яке може людям запропонувати чесну плату. Зрозуміло, чому трусяться від страху, тому що з`явився конкурент, який пропонує чесно платити орендну плату, більше і системно допомагати громадам на території яких вони орендують землі. Тому і лунає істерика: демпенгує, рейдерствує. Знаю багатьох власників паїв які вже сьгодні готові пере заключити договір оренди на нових умовах. Ура!!!!!!! на кінець і до нас прийшли зміни- кажуть вони. Сьогодні 4% за пай це просто обман.

 6. Тобто в середньому платити аренду у вигляді 500-1000грн в рік з га це чесно і правильно,де є такі ціни на землю????а як пропонують збільшити цю аренду то одразу:”ФІ,Фу,Фе” рейдер і решта… То запропонуйте 15 відсотків чомусь я маю таку думку що так було б чесніше?Поїдьте в Європу і знайдіть такі орендні ставки на землю…

 7. Побільше би таких герег і село відродиться. А ви, лицеміри,не прикривайтеся бідним селянином ,а подумайте за свої грішні душі.

 8. Прочитавши цю “статтю” спочатку не хотілося нічого коментувати, адже погрози пікетування та перекриття автошляхів останнім часом лунають постійно. Проте думки не полишали… Адже скільки болю і відчаю читається між рядків невідомого автора?! Скільки страждань нуждених олігархів місцевого розливу?! Я говорю про Сергійка Лабазюка та Андрійка Гордійчука. Для них все так гарно написали, аж душа тріпочеться! Мовляв, прийде ненависний Герега і буде вам лихо! Він рейдер і поганин, а до простих людей йому байдуже! Буде з вас три шкури дерти, землі спустошувати!
  А хто б спитав цих молодих та завзятих парубків, таких гострих на слівце, звідки в людини, яка прожила трішки більше тридцяти років, такі статки? Я впевнена, що багато хто не з чуток знає про людей, які все життя пропрацювали на полі, а й сотої ба навіть тисячної частини того не мають! Не на наших з вами шкурах вони розбагатіли?! Я думаю, що висновок очевидний: просто в діточок можуть забрати цукерочку. Чому діточок?! Тому, що важко назвати чоловіками тих, кому забракло сміливості зустрітися з Герегою віч-на-віч і обговорити всі спірні питання в цивілізований спосіб. Натомість вони шантажом, підкупом і обманом зганяють людей на нові майдани та спонукають до вчинення антисуспільних та часом злочинних дій! Куди тільки дивиться наше СБУ?! Може вже час покласти край свавіллю зажерливих молодиків?!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.