Скандал із децентралізацією на Хмельниччині – голова сільради зупинила рішення сесії про добровільне об’єднання

Голова Ружичанської сільської ради Хмельницького району Лариса Андрєєва своїм розпорядження від 14 серпня зупинила рішення позачергової сесії сільради “Про добровільне об’єднання територіальних громад” від 11 серпня.

Про це було сказано під час сьогоднішнього ефіру на обласному телебаченні “Поділля-Центр”.

Крім цього, у листі до губернатора і голови облради пані Андрєєва пояснила, що подані документи до ради про утворення Розсошанської сільської об’єднаної територіальної громади, куди ввійшла Ружичанська сільська рада, містять ознаки фальшування (неналежно оформленні документи без підписів, дат і номерів, без підписів уповноважених осіб, прийнятих із порушенням вимог Закону України “Про  добровільне об’єднання територіальних громад”).

На думку голови обласної ради Івана Гончара, за цією ситуацію стоїть елементарне бажання сільської голови зберегти вплив і повноваження.

“Десять депутатів Ружичанської сільської ради хочуть об’єднатися з Розсошанською сільською громадою, а шість на чолі з Андрєєвою не хочуть. Однак найголовніше у цій ситуації, хто буде головним у новоствореній громаді. Якби центр громади був в Ружичанці, то не існувало б протирічь. А так центром стала Розсоша і з’явилися питання і Ружичанки”, – сказав він в ефірі “Поділля-Центр”.

Високопосадовець зауважив, що для Ружичанської сільської ради (розташована за 10 км від Хмельницького – НГП) і Розсошанської сільської ради (розташована за 12 км від Хмельницького – НГП) доцільніше треба було об’єднуватися з Хмельницьким.

“Більшість їхніх дітей навчається у Хмельницькому. Населення цих сільрад також працює у Хмельницькому”, – додав Гончар.

Наразі голова Ружичанської сільської ради Хмельницького району Лариса Андрєєва на 28 серпня скликає позачергову сесію, на якій повторно планується розглянути проект рішення “Про добровільне об’єднання територіальних громад”.

Як писав НГП, 13 серпня Хмельницька обласна рада на позачерговій сесії утворила 23 міські, сільські і селищні об’єднані територіальні громади і призначила у них перші вибори.

Серед утворених є Розсошанська сільська об’єднана територіальна громада з адміністративним центром                  у селі Розсоша Хмельницького району. До неї ввійшли 8 сіл:  Розсоша, Нижчі Вовківці, Вищі Вовківці, Андрійківці, Ружичанка та Карпівці.

Також депутати облради призначили перші місцеві вибори депутатів Розсошанської сільської ради об’єднаної територіальної громади та Розсошанського сільського голови на неділю 25 жовтня 2015 року.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Цирк твориться у всіх селах.Потрібен схід села-а голови с.рад -приєднують…обєднують…Порох…ти що…очманів…зайка ?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.