Недоважена тушонка для Держрезерву

Нам треба взяти два-три нормальних контракти, щоб попрацювати півроку”, — не приховував комерційної жилки нещодавно призначений виконувач обов’язків директора заводу Деражнянського плодоконсервного заводу Роман Грицак. Завод з багаторічною історією, який дістався молодому керманичу, на початку весни почали активно готували до нового сезону: підбілювали стіни, перевіряли справність лінії із закатки банок.

— Працюйте енергійніше, скоро підпишемо контракт на кілька мільйонів, — підбадьорював Грицак поодиноких робітників, котрі не поспішали ловитися на привабливий інвестиційний гачок.

Тоді ще ніхто навіть не міг подумати, що угода приблизно на 18 мільйонів гривень накриється мідним тазом. Та все по порядку.

tushonka

Деражнянський плодоконсервний завод, який знаходиться у розпорядженні Укоопспілки, підписує контракт із київським ТОВ “Гран-Терра” на виробництво 600 тисяч консервних банок “М’ясо тушковане. Яловичина” вагою 525 г. У підсумку саме вага цієї тушонки відіграє фатальну роль.

Але очевидно про це нічого не знає замовник і подав заявку на торги, які оголосило Державне агентство резерву України. Як свідчать дані сайту “Наші гроші”, засновниками ТОВ “Гран-Терра” є Олена і Євген Пічули, директором – Валерій Пічул. Фірма заснована у Києві 2010 р., має 50 тис грн. статутного капіталу, вигравати тендери Державної пенітенціарної служби почала у 2014 році.

На сайті Державного агентства резерву України є звіт про результати проведення процедур відкритих торгів від 8 квітня цього року. Згідно з ним, пропозиція ТОВ “Гран-Терра” була нижчою від іншого заявленого учасника торгів, ТОВ „ПОДІЛЛЯ ПРОМПОСТАЧ” (смт Війтівці, Хмельницька область). Зокрема, банка тушонки київської фірми вартувала 34,85 грн, а підприємства з Хмельниччини – 34,90 грн. Тому у Держрезерві вдарили по руках зі столичною фірмою і підписали договір від 3 квітня на поставку тушонки загальною вартістю 20 млн. 910 тис. грн!

torgu

Як потім з’ясувалося, реалізація 600 тисяч банок консерви так і залишилася на папері. У звіті про виконання договору вказувалося, що договір не виконано.

dogovir

Редакція “Незалежного громадського порталу” з цього приводу має власні припущення. Один із користувачів  сервісу “YouTube” опублікував власне відео, в якому досліджується відповідність заявленої ваги на банці тушонки для Держрезерву з її справжнім вмістом. Скажемо відверто — побачене не тільки шокувало, а й змусило задуматися над оцінкою відповідними службами очевидних шахрайських дій виробником. Про що, зрештою, просить, й автор відео.

Так ось, на Деражнянському плодоконсервному заводі виготовили банку тушонки вагою 525 гр. У наочному підтвердженні вийшло лише 178 гр. м’яса, 126 гр. жиру та 197 гр. рідини невстановленого походження, що зовсім не відповідає вимогам зазначеного на етикетці ДСТУ 4450:2005, у якому вказується, що вміст м’яса повинен становити 450 грам!

“Незалежний громадський портал” поцікавився у спеціалістів ветеринарної служби Деражнянського району, чи перевіряли вони продукцію на виході місцевого плодоконсервного заводу.

— Плодоконсервний завод не звертався до нас за ветеринарним свідоцтвом на вироблену продукцію для ТОВ “ГРАН-ТЕРРА”. Тим паче, що діюче законодавство не зобов’язує це робити. Інша річ, коли у них виникло питання з Державним агентством резерву України, почали требувати від ветслужби якихось документів. Натомість ми їм чітко пояснили, що не можемо відповідати за продукцію, яку вже поставлено, — повідомив начальник ветлікарні Деражнянського району Олег Шкабара.

P.S. Складається враження, що переводити продукцію для Деражнянського плодоконсервного заводу все одно, що раз плюнути. У грудні 2014 року, коли на заводі відбулася зміна керівництва, пропало 400 кілограмів мяса, яке призначалося на тушонки.

Віталій Тараненко.

Loading...
Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.