На Хмельниччині членам виборчих комісій відмовляють у призначені субсидій

Міністерство соціальної політики України,

01001, м.Київ, вул. Еспланадна, 8/10

Центральна виборча комісія

01196, м.Київ, пл.Лесі Українки, 1

Народному депутату України

Сергію Івановичу Мельнику

 

ЗВЕРНЕННЯ

          Відділи субсидій та допомог Управління праці, соціального захисту населення і охорони здоров̓я Хмельницької міської ради відмовляють у призначені субсидій членам виборчих комісії, а також особам, які залучаються до роботи у комісії посилаючись на Постанову Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. N 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», якою затверджено «ПОЛОЖЕННЯ про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива». Аргументують таку відмову тим, що в абзаці другому частини восьмої постанови оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії у переліку доходів, які не враховуються при призначені субсидій не передбачена.

(8. Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення ДФС, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, вищими навчальними закладами у порядку, визначеному пунктом 13 цього Положення, а також розмірів державної соціальної допомоги, що виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”).

До сукупного доходу не враховуються сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях, допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності.

{Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1336 (1336-98-п) від 25.08.98, N 822 (822-99-п) від 14.05.99; в редакції Постанов КМ N 2146 (2146-99-п) від 25.11.99, N 106 (106-2015-п) від 28.02.2015, N 475 (475-2015-п) від 26.06.2015 }) (кінець цитати)

Разом із тим:

І.Законом України «Про вибори Президента України» від 5 березня 1999 року № 474-XIV (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, № 14, ст.81) передбачено:

Стаття 40. Оплата праці членів виборчих комісій

  1. Оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів, не може бути підставою для скасування, обмеження або зменшення їм та членам їх сімей, які проживають разом з ними, будь-яких видів соціальних виплат, пенсій, субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг тощо.

Розділ XIII. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

  1. До приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.
  2. Кабінету Міністрів України у місячний строк після опублікування цього Закону:

підготувати та подати до Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність із цим Законом;

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;

забезпечити перегляд чи скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

ІІ.Законом України «Про вибори народних депутатів України» від 17 листопада 2011 року № 4061-VI (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2012, № 10-11, ст.73) передбачено:

Стаття 47. Оплата праці членів виборчої комісії та осіб, які залучаються до роботи у комісії

  1. Оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи у комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів, не може бути підставою для скасування, обмеження або зменшення будь-яких видів соціальних виплат, пенсій, субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг тощо.

Розділ XV ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ

  1. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк після опублікування цього Закону:

1) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

2) забезпечити прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;

Виходячи з наведеного вище просимо привести нормативно-правові акти у відповідність із цими Законами та внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, виклавши абзац другий частини восьмої в редакції:

«До сукупного доходу не враховуються оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи у комісії, сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях, допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності».

З повагою,

голова Хмельницької міської

виборчої комісії Хмельницької області,

Віталій Швед.

Loading...
Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Стаття 28 Закону України “Про місцеві вибори” : “15. Оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи у комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів, не може бути підставою для скасування, обмеження або зменшення їм та членам їхніх сімей, які проживають разом з ними, будь-яких видів соціальних виплат, пенсій, субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.”

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.