Міська рада знову відмовила хмельницьким мусульманам у будівництві мечеті

Депутати міської ради відмовили Мусульманській релігійній громаді щодо відведення 5 гектарів землі на будівництво мечеті.

14 із 44 зареєстрованих міських обранців проголосували за будівництво, а більша частина була проти на сесії міської ради.

Питання будівництва у Хмельницькому Соборної мусульманської мечеті обговорюється та розглядається вже не перший рік. Мусульманам вкотре так й не вдалося відстояти право на місце для молебні. Землю для будівництва мечеті їм не надали, бо так вирішили депутати Хмельницької міської ради на своєму черговому сесійному засідання.

Питання про виділення 5 гектарів землі на вулиці Трудові, 11/2Б вчетверте піднімається на сесіях ради, і все не на користь мусульман. Більшість депутатів не могли чітко пояснити свого такого неприязного відношення до будівництва мечеті у місті.

Депутат від «Батьківщини» Іван Бухал проголосував проти, але в той самий час наголошував на тому, що мусульмани дуже привітні та добрі люди, які в разі біди завжди допоможуть.

«Згідно з законом, вони мають право на будівництво мечеті, як християни, католики та інші релігійні громади. Я був в мусульманській країні, там мене в свій час обігріли та прихистили. Тому давайте дамо їм можливість будуватися, або якщо ні, то обґрунтуйте, чому так. Те, що я не можу голосувати за будівництво, я обґрунтував тим, що громада мого виборчого округу проти цього. Я не маю право за виборців вирішувати», – сказав бютівець.

Інші депутати наголошували на тому, що під час недавніх подій у Криму татари не просто надавали допомогу нашим військовим, а, навіть, й надавали свої мечеті православним релігійним громадам для проведення молебні.

Всі ці обговорення чули і споглядали хмельницькі мусульмани на чолі з головою своєї громади, імамом-хатибом Абдуль Карімом Мухаммєдовим. Після п’ятнадцятихвилинної дискусії між депутатими, почувши негативне для себе рішення, мусульмани вийшли з-залу не помовивши ані слова.

Поговоити з імамом-хатибом нам вдалося вже на вулиці, під стінами міської ради.

«На це все я реагую як порядна, богобоязняна та толерантна людина, яка проживає в Україні. Бог їм суддя. Ми робили свою справу і далі будемо робити. Вони прийняли рішення для них самих, зробили собі самозадоволення. Якщо в сотні є порядна людина – вона відчувається. В нас є місце для проведення служби, але є таке місце щоб тільки від дощу сховатися. В общині зараз вже близько трьох тисяч людей, багато з’їжджаються з Криму сюди, сірійці приїжджають. Ми не тільки будемо відстоювати місце для будівництва для мечеті, а й будемо розмножуватися, щоб нас було ще», – каже головний мусульман міста.

Позицію мусульман підтримує громадський юрист та адвокат Олександр Сподаренко. Він наголошує каже, що рішення міської ради – це гріх з моральної точки зори та злочин з юридичної.

«Конституція гарантує кожному право на свободу світогляду та віросповідання, але вона гарантує ще одну важливу річ – це свободу на відправлення культів та обрядів. Жодна квартира та будинок не може вмістити три тисячі віруючих мусульман», – зазначив правозахисник, який очолює юридичний департамент асоціації громадських організації «Народна сила».

Сподаренко вважає, що міська рада порушує конституційне право громадян України.

«Заборонити будувати Божий храм – це є найбільшим гріхом. З моральної сторони питання – єдиний, хто чинив опір в Криму російським окупантам були татари і саме вони дозволяли православним в своїх мечетях правити богослужіння. Оце я вважаю вищим проявом духовності. Це безумовно ненормальна ситуація, тим паче, що наше місто є багатоконфесійним – церкви, костели, синагога та безліч молитовних будинків, які облаштовано тоталітарними сектами».

Мусульмани, в свою чергу, пропонують побудувати не просто мечеть, а мусульманський культурний центр. Проте питання мирним шляхом не вирішується. Адвокат Олександр Сподаренко каже, що в такому разі вони будуть рухатися далі вже законним шляхом та в судовому порядку.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 7

 1. 5 гектарів? Ви що пальнулись? Це дуже багато і маштабно. Я бачу,що мусульмани дуже “скромні” може вони класні,але не наші,через 10 років їх буде повно,вони мають багато дітей,подивіться,що робиться в Європі? Жах!

 2. Хто знає, як голосував серьожа мельник, та прізвище тих 14 депутатів?

 3. проти голосувала тільки Свобода. за Батьківщина і тушки, частина Батьківщини утрималася

 4. вони воюють проти християн в імя алаха. Ні і щераз ні. не буде мечеті в християнському місі. я категорично проти.

 5. Ми підтримуємо татарів в Криму
  Ми підтримуємо татарів Криму, але в Хмельницькому мечеті не треба! Ми до них тотлерантні, вони нас вважають невірними, а значить ворогами. Їхня традиція дозволяє входити в довіру, нещиро завіряти в дружбі задля досягнення власної вигоди і потім, використавши невірних диктувати свої умови і не звертати увагу ні на яку дружбу!. Ті що голосували за мечеть – ви що хочете через 10 років одягнути своїх дружин і дочок в паранджу?

  .

 6. Однозначно никаких мечетей! Есть негативный опыт в других городах и странах! Позитивного нет!

 7. В общині зараз вже близько трьох тисяч людей, багато з’їжджаються з Криму сюди, сірійці приїжджають. Ми не тільки будемо відстоювати місце для будівництва для мечеті, а й будемо розмножуватися, щоб нас було ще», – каже головний мусульман міста. Виглядає як погроза

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.