Кам’янчани ознайомились з гранатами Першої світової

26 квітня, в міській Ратуші, кам’янчани мали змогу безкоштовно ознайомитися  з різними видами гранат часів Першої світової війни.

Організував лекцію Олександр «Гайдук» Заремба – керівник Кам’янець-Подільського Військово-історичного товариства, учасник та організатор фестивалів «Остання Столиця» та «Земля Героїв».

Як повідомляє кореспондент НГП Дмитро Шеремета, більше години всі охочі слухали та наочно мали змогу побачити та «відчути в руках» одні з найпопулярніших ручних гранат початку ХХ століття. Що стосується Хмельниччини, то тут археологами були знайдені гранати ще з 14 століття. Найбільше ж на теренах нашого регіону відкопано снарядів російського, австрійського та німецького виробництва починаючи з 1912 року. В ті часи найбільшою популярністю користувалися ручні гранати австрійського виробництва, адже вони були зручні в експлуатації та, майже, вдвічі дешевшими за їхні аналоги в інших країнах. В Царській Росії теж взялись за виготовлення вищезгаданих боєприпасів, в певний час виробництво становило близько 3, 5 мільйонів екземплярів в місяць!

гранати12

Цікавий випадок стався з англійськими гранатами №15 і №16(англійські гранати мали лише порядковий номер, без назви): британці використовували їх під час Дарданельської операції(почалась у 1915 році з метою захоплення країнами Антанти, головним чином Англією, чорноморських проток Дарданели та Босфор, – авт). В сухому кліматі гранати дуже добре себе зарекомендували і тому британці замовили їх декілька мільйонів та взяли  на озброєння. Однак, в боях в Європі при вологому кліматі дані боєприпаси виявилися абсолютно непридатними: лише 2 з 10 гранат вибухали. Після цього випадку Британська імперія вирішила подарувати кілька мільйонів екземплярів  Російській імперії, де вони все ще досить довго використовувались.

Також всі охочі змогли побачити та почути історію створення та застосування наймасовішої у виробництві ручної гранати №5 Мілса. За час експлуатації їх було випущено більше 65 мільйонів штук.

гранати11

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.