На Хмельниччині відзвітували про реалізацію пілотного проекту Кабміну Азарова

Державна служба з лікарських засобів у Хмельницькій області відрапортувала про реалізацію на теренах області пілотного проекту Кабміну Азарова щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для осіб з гіпертонічною хворобою.

У доповіді начальника служба з лікарських засобів Ігоря Мілінчука зазначається, що темпи реалізації пілотного проекту у першому півріччі 2013 року не відповідали планам, оскільки на 5 липня було використано менше 30% виділених коштів. З метою посилення ефективності роботи Державною службою з лікарських засобів у Хмельницькій області проведено відповідні заходи, що дали бажаний результат.

“Прикладом ефективності реалізації Пілотного проекту в області є показ­ники за 2013 рік у порівнянні з 2012 роком, зокрема: збільшення питомої ваги пацієнтів, які регулярно отримують анти­гіпертензивну терапію з 14 до 24 відсотків; зменшення кількості викликів бригад екстреної медичної допомоги до хворих – на 4%, інсультів – на 8%, смерті від цереброваскулярних захворювань – на 6,3 відсотка”, – говориться в інформації.

Загалом, освоєно 6,3 млн.грн. відшкодувань вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, які було виділено Хмельницькій області.

Разом з тим, в обласній службі з лікарських засобів наголосили, що сьогодні  проблемним питанням у реалізації пілотного проекту в област є відсутність фінансового ресурсу на часткове відшко­дування вартості лікарських засобів для осіб з гіпертонічною хворобою.

На 20 березня цього року наявні реєстри на відшкодування вартості лікарських засобів на загальну суму 1 млн. 690,0 тис.грн., у тому числі за грудень 2013 року – 1 млн. 261 тис.грн., січень-лютий 2014 року – 429 тис. гривень.

На Хмельниччині нараховується 413 тисяч людей, які хворють на гіпертонічну хворобу.

На 1 січня поточного року у реалізації Пілотного проекту брали участь 184 суб’єкти господарювання або 69% від загальної кількості суб’єктів господа­рювання на території області, що здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засо­бами.

Як відомо, постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2012 року № 340 в Ук­раїні започатковано пілотний проект щодо запровадження державного регулю­вання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Згідно з цією постановою, особам з гіпертонічною хворобою за наявності показань виписуються рецепти на лікарські засоби, на які вста­новлено обмеження на постачальницько-збутові надбавки у розмірі не вище 10% та не вище 25% на торговельні (роздрібні) надбавки, що відпус­каються в аптечних закладах, які беруть участь у Пілотному проекті.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.