У Хмельницькому лікарі налагодили “добровільне” заробляння грошей на породіллях

Прокуратура Хмельницької області виявила низку порушень вимог статті 49 Конституції України щодо надання якісної та доступної медичної допомоги дітям і вагітним жінкам. 

Про це повідомляє прес-служба облпрокуратури. 

Зокрема, у Хмельницькому міському перинатальному центрі запроваджено практику стягнення плати за проведення діагностичних обстежень і лабораторних досліджень під виглядом благодійних внесків. Лише торік на рахунок закладу надійшло більше 135 тисяч гривень таких коштів від 1200 пацієнтів-«благодійників», а вже у поточному році 124 особи внесли в касу майже 11 тисяч гривень.

З’ясовано, що тут за безкоштовне ультразвукове обстеження вагітні жінки за направленням лікаря платили 100-120 гривень, а іногороднім визначено фіксовану вартість «добровільних внесків» за проведення досліджень у сумі  200 гривень.

Крім того, у міському перинатальному центрі вагітним жінкам не надавали жодної інформації про те, що вони мають можливість безоплатної, за рахунок держави,  діагностики TORCH-інфекцій. Натомість відправляли їх до приватних медичних центрів. В одному з таких центрів минулого року було проведено платну діагностику 1774 жінкам.

Також на вимогу лікарів перинатального центру окремі батьки повинні були оплачувати дороговартісний препарат, призначений для лікування дихальних розладів у новонароджених, який закуповувався за кошти державного бюджету.  Вартість такого препарату становила 7800 гривень.

У Хмельницькій міській дитячій лікарні при поступленні на стаціонарне лікування недоношених новонароджених вимагали сплатити від 500 до 700 гривень благодійної допомоги.

Прокуратура області вимагає від Департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації усунути зазначені порушення законодавства та притягнути винних осіб до відповідальності.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 13

 1. Судити і кастрірувавити їх треба подонків!!!!!! За роди беруть не менше 3000 грн а за кесарів розтин до 8000 грн. Корупція і взятки в медицині процвітають і на даний час самий прибутковий бізнес і СВОЛОТА Бога не бояться!!!! Ропотан міняє кожний рік авто і квартири в Києві дочці. Вавринчучка взяла під себе всіх гінікологів міста і ті виписують направлення тільки в її центр на Зарічанській. Куди дивиться прокуратура та мінти!!!! Мельник теж від такого бізнесу долю має!!!

 2. В перинатальному пасуться всі, Василишин влаштовує за гроші на роботу. Його давно потрібно змінити. Ропотан- робота у нього така- брати. А всі самі і дають,бо хотять,щоб все пройшло добре. А чого люстраціі не аж в місцті

 3. Декілька років тому Хмельницький міський пологовий будинок змінив статус: відповідно до рішення міської ради став перинатальним центром. Рішення про створення відносної «кормушки» для шахраїв та хабарників цієї установи видали на-гора, окріп голови Хмельницької міськради Мельника С., начальник управління охорони здоров’я Михайло Йосипович Василишин До речі Василишин Михайло Йосипович- начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради, голова комісії з питань охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради, ,депутат міської ради по виборчому округу №17, висунутий Хмельницькою міською партійною організацією Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина” Хмельницької області, секретарем комісії є Воронецький Словян Ількович – депутат міської ради по виборчому округу №15, висунутий Хмельницькою міською партійною організацією Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина” Хмельницької області, та його поплічник Ропотан Андрій Григорович- член комісії, депутат міської ради по виборчому округу №19, висунутий Хмельницькою міською партійною організацією Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина” Хмельницької області.

  Тут надають порівняно задовільно медичну допомогу мамам та новонародженим, зокрема й дітям вагою від 500 грамів, в тому числі виконують профілактичні заходи направлені на попередження внутрішньоутробної інфекції плода. Ця інфекція займає від 10 до 61% у структурі неонатальної смертності, зумовлюють не виношування вагітності, передчасні пологи, мертвонародження, вроджені вади розвитку. Заклад обслуговує не тільки 230-тисячний Хмельницький, а й усі райони області.

  Минулого року на перинатальний центр з міського бюджету було виділено майже 24 мільйони гривень. Фінансування закладу, порівняно з 2012 роком, зросло майже втричі.

  Однією із задач ЦЕНТРУ Є:

  • Не травмувати психіку прооперованої жінки, яка в подальшому почуватиметься комфортно у сімейному житті.
  • Кожна людина, яка потребує допомоги, повинна її отримати” , але яким чином, за мзду чи хоча частину-безкоштовно?
  • лікарю має бути однаково: є у пацієнта страховка чи немає. У будь-якому випадку він зобов’язаний виконувати свій професійний обов’язок — лікувати. Фінансові ж розрахунки — справа не його. Та як би там не було, кожна людина, в цьому я твердо переконаний, яка потребує допомоги, повинна її отримати.

  Головний лікар Хмельницького міського перинатального центру і депутат міської ради Андрій Ропотан створив фонд власного імені.

  Робота благодійної організації «Хмельницький обласний благодійний фонд Ропотана Андрія Григоровича» спрямована, в основному, на допомогу медичному закладу. За словами лікаря, фонд працює відкрито, усі залучені кошти йдуть на забезпечення перинатального центру матеріалами, на які у бюджеті не передбачено коштів, але які необхідні для повноцінної діяльності центру. «Нещодавно ми придбали автомобіль і передали у безоплатне користовуння перинатальному центру, Окрім допомоги перинатальному центру, фонд також спрямований на виконання депутатських зобов’язань Андрія Ропотана – каже Андрій Григорович.

  Ось деякі відгуки пацієнтів, які скористались послугами вказаного центру
  (моніторинг 2013-14 рр), прізвища медпрацівників центру, та пацієнтів не вказуються із відомих причин:

  «Не люблю наш перинатальний центр. Ніяк не складаються у мене з ним добрі стосунки .Першу вагітність спостерігалась у Києві (ми там жили). Народжувати вирішила вдома в Хмельницькому. На 32 тижні переїхала і стала на облік. Мало того що простояла (саме ПРОСТОЯЛА, бо лавочок тоді катастрофічно не вистачало) дві години в черзі, то ще й коли зайшла і попросила медсестру підготувати нашатир, бо майже завжди під час забору крові втрачала свідомість (мабуть через ВСД), то почула у відповідь «в мене таких як ТИ сто пятдесят штук кожного дня, буду я перед кожною кланятись…» Я попрощалась і вийшла. Неприємний осад досі.»

  «Першу вагітність переношувала. Лежала на другому поверсі.. Нервова пані. І ніби не жінка. Ставилася до нас як до якогось г… і все пробувала втулити якісь новомодні ліки, щоб ми швидше розродилися. Пам»ятаю як вона заступала на чергування, то всі дівчата, що народжували без домовленності молилися аби не в цю ніч.»

  «Теж чудова людина на відміну від її акушерки. Та була різка і неприємна. Ще в родзалі озвучила вартість своєї роботи на моїх пологах. Хоча насправді краще б я ті гроші віддала санітарочці, яка весь час переймів пробула зі мною. Тримала те ліжко на колесах, коли я хотіла на нього обпертися, робила мені масажі, розмовляла зі мною. І це все ще крім безпосередніх обов»язків.»

  « Після пологів. Попросила медсестру показати як правильно прикладати дитину до грудей. Почула:»Знайшла науку. Кинула на лікоть, притисла до цицьки, годуй!». Як результат через місяць ми мали гіпотрофію другого ступеню (дитина схудла на 600гр), через півтора були повністю на штучному вигодовуванні».

  До речі як малий погано їв, то підрізали уздєчку, а подивитися на мої груди додумався тільки массажист, коли ми возили малого на реабілітацію. Сказав, шо з такої цицьки він би й сам нічого не витягнув і потрібно було в перші три дні мене розцідити так шоб аж само капало. Але ж хто знав? Для декого з них я чергова штука, біля якої треба ПЕРЕБУТИ робочий день (навіть рука не піднімаєцця написати ВІДПРАЦЮВАТИ)

  «Почала ставати на облік з другою вагітністю. Вагітність завмерла. Потрібно було зробити УЗД. Після невтішного прогнозу дільничої говорити я вже не могла, а медсестра(чи хто вона там) все не хотіла пускати мене до кабінету і навіть не дивилась направлення. Бо в них все по запису. Прорвалась з боєм»

  Жахливе місце – Міський перинатальний центр м.Хмельницький (адреса вул.Хотовицього). Вбили наше з жінкою немовля. через халатність лікарів ми втратили дитину. Сумна дуже статистика по Хмельниччині. Навіть на каналі СТБ показували фільм. Правила життя, що на 5 пологів 3 смерті приходиться. Так от про нашу історію. Жінку недооглядали і це коштувало нам втрати малюка. Жінка запідозрила шось неладне, коли дитина в животі сильно билась, штовхалась. Потім відкрилась кровотеча. Поїхали до лікарні. На скарги не звернули увагу. Якби нам зробили УЗІ і побачили, що дитина обмоталась пуповиною. В той же день треба було робити кесарів розтин, так би дитинку врятували, а нажаль, вийшло інакше. Дитина народилась мертвою.

  «Приймала пологи в Хмельницькому перинатальному центрі. Так от що мене вбило, те що лікар навіть не вибачилася. Сказала фразу таку, що в головіі не вкладається – Ви ще молоді, народите ще одну дитину. Заспокоїли тим що в нас вже є одна. Ми звернулись у прокуратуру, в якій нам повідомили що немає підстав відкривати уголовне діло. Сказали, що лікар отримав догану. Коли приїхала комісія з міністерства здоров»я виявилось, що навіть догани лікар не отримав» Лікарі не уважні, байдужі, ще й покривають один одного. Повна безнаказанність та свавілля.

  «Проблеми почалися в післяпологовому. Малий не хотів брати груди. Ну не хотів – і все тут. Ніхто не допоміг. Ніхто не показав,як це робити правильно. Ніхто не сказав, що взагалі з груддю робити, коли прибуває молоко, таки чином вже зараз маю проблему – гнійний мастит і як результат – прокол груді. Дитячу медсестру, щоб зробити дитині суміш, шукала, ледве ходячи, по всіх поверхах сама. А вже зараз знаю причину, чому малого не вдалося прикласти – коротка уздечка під язичком. І жоден (!!) з педіатрів того не побачив…. Може то мені так наболіло, але на мою думку – там краще народжувати, якщо не перша дитина і ти знаєш, що , як і до чого… Я не знала, думала – головне – добре щоб пологи пройшли…А виявилося – що це далеко не головне…»

  Не дивлячись на небесні обіцянки. «…Я запевняю усіх, що свої досвід, знання, силу, вміння спрямую на те, щоб наше місто процвітало, щоб наш обласний центр був одним із кращих. Я заявляю, що не підведу вас і буду належним чином виконувати свої обов’язки», – пообіцяв перед таємним голосуванням на сьогоднішній сесії кандидат у секретарі Хмельницької міської ради Михайло Василишин..»

  Свого бізнесу він не має, партіями не керує, а його сім’я взагалі є бюджетниками. Проте навіщо мати свій бізнес та й ще платити налоги, коли МЗДА Андрія Ропотана регулярно направлялась в унітаз(можливо і золотий) ВАСИЛИШИНА

  Попри те, що «Батьківщина» має абсолютну більшість у міськраді, результати голосування виявилися невтішними для начальника управління охорони здоров’я,
  Михайла Василишина, якого на посаду секретаря висунув міський голова Сергій Мельник. Михайла Василишина не захотіли бачити секретарем Хмельницької міської рада навіть «свої». Міські обранці і висловили своє «фе», проголосувавши більшістю проти.

  Ми звикли використовувати слово “корупція” лише в одному значенні – підкупу, використанні своєї посади для збагачення або отримання інших благ.

  Між тим, обсяг цього явища значно ширший – варто звернутися до етимології слова. Corrumpere, corruptio – це псування взагалі, і вужче: наявність конфлікту між суспільним інтересом та інтересами бюрократичного апарату.

  Боротися з корупцією – це не тільки ловити хабарників через мічені купюри, це ще й створення системи, в якій буде неможливо брати хабарі.

  Така система має бути прозора, ефективна та логічна. Громадянин має робити тільки ті дії та платити лише ті гроші, які потрібні для отримання реальних послуг.

  Вигадування послуг під видом благодійних внесків,ускладнення бюрократичних процедур – це набагато гірша корупція, ніж банальний хабар лікарю,вчителю, санітарному рвачу чи даішнику на дорозі.

  В другому випадку мова іде про неформальний штраф. В першому – про створення передумов такої неформальності.

  В Україні створено дивний механізм контролю за людьми, які ідуть на керівні посади в медицину. Варто зазначити, що основна задача цього механізму – не
  так завадити поганим людям стати чиновниками, як створити додаткові перешкоди хорошим людям з вулиці, а також “змастити” величезний медичний бюрократичний апарат.

  Причому змастити і хабарями, як непотрібною роботою – адже не секрет, що роздута українська медицина для самоствердження потребує постійного підживлення.

  Не повинні хабарники бути в такому доброму настрої, ця придбана моральна категорія повинна у всіх визвати огиду до цих перевертнів та корупціонерів , вони не можуть у нашому середовищі так безтурботно і весело жити. Про це ми маємо подбати, наша зброя проти подонків – прозорість та презирство.
  Вони і не живуть у нашому середовищі. У них своє середовище, і плювати вони хотіли на наше. І також, з не меншим презирством вони дивляться на нас , як ви закликаєте до зброї презирства стосовно них. І вони до сьогодні з презирством дивляться на нас, бо знають наше законодавство про боротьбу з корупцією,володіють такими схемами корупції,хабарництва, які далеко своїм корінням врослися, в наше тіло, вони продовжують залишатись на посадах, продовжують обдирати нас як липу, наживатись та знущатись над нами УКРАЇНЦЯМИ!
  Таких хабарників потрібно пам’ятати, і не тільки їх, пам’ятати потрібно і тих, у кого вони працюють, при вище держи – мордах, які їх кришували та кришують, бо ця наволоч знала і знає таблицю ділення, тому і на місцевому рівні продовжують займати державні посади, цинічно посміхаючись, дальше займаючись здирництвом. Це при їхній мовчазній згоді, згоді місцевої, верхньої влади- продовжується злодійство та корупція, провокації та хабарництво.
  Треба їх частіше показувати на сайтах. Напишемо їм листа, напишем листа депутати, вони получили владу від нас з вами,народу, вони підкоряються мені. Чи я щось неправильно розумію?
  Місцева влада повинна негайно їх перевести на рядові посади, іначе ця ішача, імплантована місцева влада, дискредитує саме святе, це устої держави, тим самим місцева влада не тільки сама пожирає свій імідж, а і продовжує своє спрацювання, так і не приступивши до роботи. Бо вона сама така є !
  Якщо місцева адміністрація може і хоче ходити із ними разом, то районні та обласні ради зобов’язані по любому припинити із ним контракти, заставити їх звітувати про свою роботу-хабарництво, корупцію, кожен день вимагати від них скласти свої поки добровільно ці « повноваження» – злагоджено, організовано, невідступно, тоді і ради народ буде дійсно поважати. Ради місцеві сьогодні залякані? Чим ? Тоді колись і переможе народ, але дійсно переможе ! Переможемо, бо тоді вони візьмуть правду масою, кількістю. А народ простий не завжди боягузливий ! Не можна їм хабарникам та корупціонерам дозволити спокійно комфортно жити. Все рівно,їм прийдеться за це відповідати?
  Бо хто за що, а ми проти хабарництва та корупції,шахрайства. Ото ж нам так і трудно через це.
  Щоб перемогти корупцію потрібна опора, опора повинна бути на народ, а не ядухівських, дерикотовських , гавришовських цих перевертнів

  • Створення перинатальних центрів є загальносвітовою тенденцією розвитку охорони здоров’я. На відміну від пологового будинку, який займається в основному безпосередньо пологами, перинатальний центр забезпечує все, що відбувається до і після народження: планування зачаття, медико-генетичне консультування, спостерігання за вагітністю, внутрішньоутробне і післяпологове спостереження за дитиною. Фактично перинатальний центр – це клініка повного циклу.
   У Хмельницькому міському перинатальному центрі діагностичні обстеження за наявності необхідних витратних матеріалів проводяться на безоплатній основі. Отримання благодійних внесків проводяться виключно на добровільній основі та є джерелом надходження додаткових коштів. Потрібно розуміти, що за відсутності наявного фінансового ресурсу у казні, установі потрібно повноцінно функціонувати. За період 2013 – березень 2014 років на рахунок міського перинатального центру надійшло 146,0 тис. грн. Кошти в повному обсязі направлено на покриття видатків, не забезпечених бюджетними асигнуваннями:
   – медичні бланки – 75,5 тис. грн.;
   – запасні частини до медичного обладнання – 30,9 тис. грн.;
   – медична клейонка – 6,2 тис. грн.;
   – енергозберігаючі лампи -1,0 тис. грн.;
   – товари побутової хімії для пральні – 7,1 тис. грн.:
   – інші господарські товари – 8,0 тис. грн.;
   – поточний ремонт обладнання – 3,3 тис. грн.;
   – ремонт ліфта -5,7 тис. грн.;
   – охорона об’єктів (кімнати для зберігання наркотичних препаратів) – 8,6 тис.грн.
   Протягом 2013 року в рамках програми „Репродуктивне здоров’я” обстежено 3399 пацієнтів, яким проведено 33237 досліджень, усі безкоштовно.
   Але, ряд тестів для обстеження не передбачені державною програмою (зокрема реактиви для визначення авідності до токсоплазмозу, ЦМВ та червонички), хоча є вкрай важливими, бо засвідчують наявність імунітету і дають змогу лікарям визначити правильну подальшу тактику ведення вагітних.
   На сьогоднішній день закладом ще не отримано жодних реактивів в порядку централізованих закупівель для обстеження вагітних жінок. Поки що використовуються залишки реактивів минулого року. Так, протягом 2014 року обстежено 3734 жінки, яким проведено 33237 досліджень. Слід зауважити, що наявних залишків вистачить на:
   – ЦМВ lg G – 90 досліджень (% місячної потреби);
   – ЦМВ lg М та ТОХО lg G — 540 досліджень, що достатньо для досліджень на 1 місяць.
   При цьому це лише третя частина необхідних для обстеження тестів. Оскільки відповідальність за успішний перебіг вагітності та народження здорової дитини лежить на лікарях жіночої консультації, акушер-гінеколог вимушений пропонувати жінці дообстежитись у лабораторіях, де є необхідні реактиви, а це в основному приватні фірми. За умови тимчасової відсутності дороговартісного препарату для лікування дихальних розладів у новонароджених (виключно у певні періоди, коли штучний сурфактант був відсутній у відділенні) в поодиноких випадках батькам пропонували придбати ліки за власні кошти для недоношених дітей за життєвими показами для забезпечення адекватної функції дихання.

   • ЧИ ВИЛІКОВАНА ХВОРОБА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ ? І ЧИ ПРАВДА, ЩО ЇЇ ЗБИРАЮТЬСЯ ЛІКУВАТИ ?

    Обмовимося відразу – мова не про квіти , шампанському або цукерках , за допомогою яких ще з радянських часів прийнято висловлювати подяку лікареві. А про перетворення умовно – безкоштовної медицини в тіньовий бізнес , в якому крутяться мільярди доларів.

    Наркодилери лікарям не конкуренти. Корупція у медичній галузі давно вже стала очевидним явищем , якого не заперечує навіть керівництво країни. Так , високо посадовці від Хмельницької медицини говорять наступне: « Безкоштовної медицини сьогодні немає , але головне – звідки йде фінансування? .

    З бюджету на 2014 р.виділяється трохи більше 3,2 % ВВП на потреби медицини . А ще приблизно стільки ж становлять тіньові платежі пацієнтів » .

    До прикладу Номінальний ВВП України в 2011 році дорівнював 162 850 000 000 доларів. Тобто , за даними високопоставлених чиновників , на « тіньові платежі пацієнтів» припадає близько $ 5,7 млрд на рік. Та це ж справжній Клондайк , наркодилери і не мріють про такі обороти !

    За даними опитування 47,2 % українців протягом 2013 року оплачували різні послуги (медогляди, тому числі і профілактичні, аналізи , процедури тощо) при відвідуванні державних поліклінік. Якщо вже лояльна до Януковича фірма незадовго до виборів оприлюднила , по суті , вбивчі дані про « безкоштовну » охорону здоров’я , можна тільки уявити , який відсоток хворих платить державним лікарям насправді.

    За вирахуванням чиновників , депутатів та інших «блатних» , розщедрюються всі. І не треба обманюватися тим , що в більшості випадків мзда приймається під виглядом « благодійних внесків» .

    Хабар , як його не назвеш , залишиться хабарем , навіть якщо пацієнт добровільно віддає свої кровні. Адже не вилікувана хвороба в будь-якому випадку обійдеться дорожче.

    Критикувати медиків небезпечно для здоров’я.

    Можна називати уже не десятки, а сотні десятки прикладів корупції в лікувальних установах Хмельничини.

    Але називати конкретні лікарні та прізвища лікарів я не буду. Пацієнти, що відвідують лікарів прості люди , і вони рідко коли відкривають подібну інформацію. Всі ми ходимо під Богом , сьогодні я покритикую якогось хірурга , а завтра потраплю до нього на операційний стіл».

    Навіть у безцензурному Інтернеті автори публікацій воліють не персоніфікувати хабарників у білих халатах. Частково ще і тому , що гучне викриття окремо взятого ескулапа нічого не дасть.

    Корупційна зараза поширилася практично на всіх представників державної медицини – від головних лікарів столичних клінік до санітарок районних лікарень.

    Про що ж ми дізнаємося з « Одкровень …»? Про те , наприклад , що дипломованому лікаря влаштуватися без хабара на пристойне місце не тільки в столичній лікарні, а і в районну лікарню практично неможливо. Щоб отримати посаду анестезіолога з офіційною зарплатою близько 2000 грн , потрібно заплатити від 5 до 10 тис. доларів.

    В обласних центрах ситуація та ж . Хіба що сума « вступного внеску» дещо менше. Як же « відбивають» витрачені кошти новоспечені медики?

    Та хоча б за рахунок співпраці з представниками фармфірм . При призначенні
    « потрібного» , тобто більш дорогого препарату певного виробника доктор отримує відкат від офіційного дилера – від 5 грн з кожної проданої упаковки або флакона.

    Начебто б, дрібниця , але за місяць можна заробити кілька тисяч гривень комісійних .

    Хірурги – більш високооплачувана категорія . За банальне видалення апендикса пацієнтові доведеться заплатити до 300 доларів. Причому виручені гроші розподіляються між членами операційної бригади.

    Асистентові оперуючий хірург відстігне 100-200 грн , лікарю другої категорії – 200-400 грн . Самими « жирними » операціями – плановими – займаються представники медичної еліти , не нижче завідуючих відділеннями .

    Лапароскопічна холіцестектомія (видалення жовчного міхура через проколи черевної стінки) , наприклад , коштує близько 5 тисяч гривень. ( Це тільки «гонорар» лікаря, не рахуючи витрат на медикаменти) .

    За місяць такого « непосильної праці » заввідділенням може заробити 40-60 тис. грн. Міг би й більше, але потік хворих обмежений – не у всіх є кошти на «безкоштовну » медицину.

    Від себе додам , що негласні тарифи на медичні послуги в держлікарнях вже впритул наблизилися (а часом і перевищили ) вартість аналогічних процедур в приватних клініках. Хоча приватники , на відміну від своїх державних колег , платять податки в бюджет.

    У підсумку асистуючий лікар другої категорії в лікарні обласного центру має 5-8 тисяч неофіційних гривень на місяць. Доходи лікаря першої категорії оцінюються вже в 2 тис. доларів , вищої – від $ 3000 .

    Чи не тому недавно власник однієї з приватних в м. Києві клінік скаржився , що не може знайти хірурга -офтальмолога на місце з окладом в 3000 євро ?

    Лікарі , офіційно отримують в 10-15 разів менше , воліють відсиджуватися в державних « окопах » , де реальний дохід приблизно той же , а відповідальність набагато нижче. Існує й інша , не настільки очевидна стаття доходів практикуючих держлікарів .

    Прийшов, наприклад , на прийом до кардіолога міської поліклініки пацієнт, що страждає стенокардією. Доктор ставить діагноз – звуження коронарної артерії серця і відразу ж пропонує операцію , вартість якої становить 20-25 тис. грн.

    Хворий не знає , що в цивілізованих країнах вказаний недуга успішно лікують консервативним методом.. І повний курс такої процедури коштує приблизно вдвічі дешевше операції , а ризик ускладнень практично відсутня. Але в системі державної охорони здоров’я , яку представляє доктор , прогресивного обладнання для ударно-хвильової терапії немає . Зате є економічно вигідна інша технологія, що приносить стабільний тіньовий дохід .

    Страховка від корупції Зрозуміло, що ні механічне збільшення державного фінансування , ані проведення так званої медичної реформи , що зводиться до скорочення ліжко-місць у периферійних лікарнях , проблему корупції не вирішать.

    Занадто багато в державній медицині вигодо набувачів , які від тіньових доходів з доброї волі не відмовляться. Вихід з глухого корупційного тупика бачиться виключно у впровадженні системи обов’язкового медичного страхування.

    Страхуємо ж ми з деяких пір громадянську відповідальність водіїв. Спочатку це нововведення багатьма була зустрінута в багнети , але до нього швидко звикли , і сьогодні кожен автолюбитель знає – без поліса на дорогу краще не виїжджати . Так невже подряпина на бампері нас хвилює більше , ніж власне здоров’я ?

    Можна довго сперечатися , хто повинен оплачувати страховий поліс – держава , роботодавець або пацієнт.

    У Великобританії , наприклад , цю функцію виконує держава , а люди самі вибирають , до якого лікаря звернутися . За право лікувати пацієнта конкурують між собою як медики , так і клініки різних форм власності . І нікому в голову не прийде вимагати з хворого хоча б пенс .

    Україна навряд чи здатна покрити державною страховкою всі види захворювань , але вона може хоча б зафіксувати чіткий перелік безкоштовних медпослуг і забезпечити стовідсоткове їх фінансування .

    Будь-яка спроба здерти з пацієнта незаконні гроші має бути прирівняна до кримінального злочину , будь то пропозиція сплатити вартість бинта або зробити благодійний внесок для придбання … кондиціонера.

    З іншого боку , державі варто було б стимулювати роботодавців , щоб ті забезпечували своїх співробітників додатковим медичним страхуванням . Адже проштовхнули ж свій час закон , завдяки якому стало вигідно приймати на роботу інвалідів .

    І проблема працевлаштування даної категорії громадян була вирішена. Для наповнення державного фонду медичного страхування існує чимало резервів .

    Один з них – акцизи на тютюн і алкоголь. Цілком логічно ці гроші цільовим чином направляти на потреби охорони здоров’я . Мова йде про значні суми.

    Тільки недавнє підвищення акцизів збільшить надходження до бюджету на 3 млрд грн. Але скільки з них дістанеться медицині ? І знову-таки є позитивний приклад прив’язки цільового податку до конкретної статті бюджетних витрат.

    Пару років тому дорожній збір був включений у вартість бензину. Той , хто більше їздить , став більше платити , що, загалом – то , справедливо. Принагідно були скасовані корупційні техогляди . Це , до речі , одне з небагатьох рішень чинної влади , майже одноголосно підтримане населенням.

    Тому цілком логічно фінансувати охорону здоров’я за рахунок любителів пива , горілки і сигарет як представників «групи ризику».

    Звичайно , висунуті пропозиції дискусійні. З ними можна не погоджуватися , вважати наївними або економічно обгрунтованими.

    Але те , що українська медицина остаточно загрузла в корупційному болоті і без рішучих дій центральної влади її звідти не витягти – незаперечний факт.

    Неприпустимо , щоб державний лікар , немов пересічний шахрай , залазив пацієнтові в кишеню. Щоб дороге медичне обладнання, куплене за бюджетні кошти , приносило вузької лікарської прошарку небачені бариші. Щоб у районних поліклініках у нас клянчили гроші «на ремонт приміщення». Якщо вже на те пішло , то коли небудь приватно практикуючий стоматолог набагато порядніший своїх державних колег. Хоча б тому що бере з нас гроші відкрито і не краде пломбувальний матеріал. Між іншим , приватна медицина на даний момент – єдиний острівець у системі української охорони здоров’я , вільний від корупції.

    Але острівець цей поки занадто малий, щоб стати опорою для мільйонів українців , які потребують якісного медичному обслуговуванні.

    В наявності корупційних схем в медицині зацікавлені всі державні лікарі , завідувачі , головні лікарі , директори, головні фахівці , …. , міністри та їх заступники. Причини відомі – відкати . Вони ж усіма силами противляться реформам в галузі.

 4. Має бути політичне вирішення на рівні держави, не Міністерства охорони здоров’я. Необхідно визначити, що серед багатьох цінностей, які виробляє Україна, питання здоров’я людей – це питання капіталу країни у вигляді здорового населення. Політики мають визначитися, не медичне керівництво, а парламент – чи готова країна забезпечувати галузь виключно за рахунок бюджету, але чесно говорячи, що не все забезпечуватиме. У жодній країні світу не забезпечують всього. Наприклад, в США говорять, що ми зможемо забезпечити от такий і такий перелік медичної допомоги, що все решта, друзі, ви мусите оплатити. Це один варіант. Другий – переведення на страхову медицину, хоча це не змінить суті медицини.

 5. Різниця не в страховій чи не страховій, важливо добра медицина чи ні. Галузь живе за гроші, і їх може давати або держава, або страховий фонд. Це не міняє якості медицини, лише змінює якість отримання медициною коштів. Раніше ніж за десять років нічого кардинально не зміниться. Я боюся популістичних речей, коли говорять, що введуть страхову медицину і все буде нормально. Моделюємо ситуацію: від завтра в нашій країні є страхова медицина. Де ви будете лікуватися? Ви прийдете в ті самі установи, де вже сорок років працюють ті самі лікарі. Вони не зміняться за один день, в лікарнях не з’явиться обладнання, а його на 70% треба замінити. Повинна бути готова інфраструктура, тоді все буде класно. Потрібно мати хоча б одну лікарню в районі рівня обласної клінічної лікарні.

 6. Крім того, ми маємо дезорієнтовану систему охорони здоров’я. Райони окремо, прямого впливу на них щодо бюджету ми не маємо, відсутня вертикаль. Голова адміністрації призначає головного лікаря, пріоритети, фінансування. Хоче – робить, хоче – ні. Ми кажемо, що треба купити магнітно-ядерний резонатор для онкоцентру, вони – комп’ютерний томограф для діагностичного. «Країна чудес!»
  Немає жодної країни у світі, де б були задоволені медициною, всюди брак коштів. Нещодавно прочитав дуже цікаву книжку, вона стосується економіки, Дональда Трампа і Роберта Кіосаке – «Чому ми хочемо, щоб ви були багаті». Вони говорять, що Америка загине через недосконалість системи охорони здоров’я. Це люди надзвичайно компетентні, які користуються найліпшими послугами. В Польщі така ж ситуація, моя родичка чекає півроку, щоб зібрати гроші і оплатити лікування злоякісної пухлини. Такого ніколи не було.

 7. Соціальне визнання лікарської роботи відпадає, бо кожна газета пише, що лікарі – корупціонери, лікар зробив те, се… Колись це було питання честі, престижу… Преса, суспільство, погані лікарі скинули з п’єдесталу цю спеціальність. Рідко хто хоче йти у професію, яка стала скандальною. Йдемо далі – спосіб заробляння грошей… Беремо тіньові прибутки, офіційні, ми побачимо, що медицина не є найбільш оплачувана. Прибиральниця на залізниці чи в банковій установі отримує в два рази більше, ніж лікар. Заробляти гроші, дивлячись комусь в кишеню чи гаманець, – це не найліпший спосіб. І тим не менше, молоді лікарі, які хочуть лікувати, є. Вони проходять муки – питання тисків, здачі іспитів і так далі. Основна маса дітей моїх знайомих не пішла в медицину, бо цього не хотіли батьки, переживаючи сором, знущання, витримуючи неймовірні вимоги, нарікання при відсутності нормальних умов праці, халатів, капців. Я своїй дитині не радив, але він таки вибрав цю стежку. Він дивився на моїх знайомих, вони не всі залишилися в медицині, але всі цікаві люди, як базис це важливо.
  Я на хабарницькі історії в лікарських середовищах реагую болюче. Бачите, танго – танцюють вдвох. І не можна нарікати на лікарів, це неправильний спосіб. Правильно – не давати хабарів. Лікарі поставлені в умови, в яких вони без хабара не виживуть. Візьмемо будь-якого лікаря. Середня зарплата по галузі в 2013 р. – 1400 грн. . Це держава знущається! Всім піднімають зарплату, а лікарям – ні, бо доброго лікаря завжди народ прокормить, і це толерується державою, політиками. А його дома жінка пиляє, діти плачуть. Я прихильник того, щоб дати лікареві достатню зарплату в залежності від фаху і професійності, але призначити кримінальну відповідальність за будь-яку спробу тиску на пацієнта. Питання віддяки… Хоче пацієнт – віддячується, хоче – ні, на це можна закривати очі. Питання тиску неприпустиме. Давайте нам свідчення, і ми одразу звільняємо того лікаря. Я знаю лікарів, які оперують і бомжів, і людей з великими гаманцями. Різниці в якості проведення операції немає. Може бути різниця у ставленні, можна відкрито щось демонструвати. Хабар – це танго для двох, і подолати це при відсутності зарплати не можна, хтось мусить дати і хтось візьме. Звичка давати за будь-що – це звичка нашого суспільства, яке підтримує хабарництво в усіх сферах. Лише людина мужня відмовитися від подяки, коли її пропонують.

 8. Держава в цьому напрямку ще раніше дала збій, коли педіатрію була скасовано як клас, їх «перегнали» у сімейну медицину, є проблеми з лаборантами, районними онкологами. Діти, які вчилися на контракті з безвиході (а ринок в нас спеціалістами достатньо заповнений) за рахунок університету йдуть в далекі райони, щоб мати хоч якусь роботу.

 9. Чого гріха таїти, цей Вовкодрайвер лупить прямо не тільки в очі, а і в лоба. Напевно супер профі в медицині. Ось таких нам хоча до виборів в медицину області! Але і на мою думку,всі зміни відбуваються поступово, те, що є сьогодні, не порівняти з тим, що ми мали кілька років тому. Є правильні кроки міністерства в кожному сегменті. Бракує підтримки на рівні влади, відбуваються постійні ротації, політичні нав’язування. Одні говорять: «Втікаємо в село». Потім приходять інші і кажуть, що ні, село не розвиватимемо, а будуємо лікарні майбутнього. Необхідно дати спокій. Міністерство і система повинні бути аполітичними, необхідно встановити орієнтири, які діятимуть незалежно від міністрів, начальників управлінь.

 10. ВОВКОДРАЙВЕР ВИ ПИШИТЕ ПРО ЛІКАРІВ,КРАЩЕ ПДИВІТЬСЯ НА НАШИХ СУДДІВ. ХТО ЗАХИЩАЄ ТАКИХ СУДДІВ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ? Ч0МУ ЛЮСТРАЦІЯ НІКОЛИ ЇХ НЕ ТОРКАЄТЬСЯ?

  Сьогодні соціальна сторона хабарництва в судах полягає в тому, що певна частинна суддів не заклопотанні, щоб правильно, у відповідності із законом, розглянути та вирішити те чи інше провадження, вони максимально використовують судові процеси на свою шкурницьку вигоду – взяти хабара, хронічна толерантність значної частини суддів до хабарництва та корупції.
  10 квітня 2013, Співробітники СБУ спільно з Генпрокуратурою викрили протиправну діяльність судді Деражнянського райсуду Хмельницької області Дворнік Олега Станіславовича, який вимагав та отримав хабар від місцевого мешканця.
  36-річний суддя Дворнік О.С. вимагав гроші від родича засудженої особи, за залишення без змін вироку суду першої інстанції.
  Цей вирок був оскаржений прокуратурою, яка вимагала заміну умовного терміну реальним строком ув’язнення.
  Суддю Дворнік О.С. затримано “на гарячому” під час одержання 5 тисяч доларів США.
  13 квітня 2013 р. судді повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.190, ч.1 ст.364, ч.2 ст.15, ч.4 ст.27 та ч.4 ст.369 Кримінального кодексу.
  Тільки через 7 місяців (28 листопада 2013 року) на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, на підставі клопотання Генерального прокурора України було прийнято рішення відсторонити від займаної посади двох суддів, в тому числі суддю Деражнянського районного суду Хмельницької області Дворніка Олега Станіславович, у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності та відсторонені від посади, – терміном на 2 місяці:
  Суддя Дворнік О.С. відстороняється Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, уже не вперше – це його третє відсторонення по одній і тій же справі у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності.
  Коли народ дихає у затилок хабарникам, уже ногами стукає у двері цих перевертнів, їх не захистять слова й печатки на папері. На цей час довіра народу України до органів уповноважених на здійснення правосуддя в державі зрівнялась з довірою до правоохоронних органів та складає близько 0,9%. Ще два роки тому рівень такої довіри до органів правосуддя складав близько 3-5 %. З огляду на викладене зазначені органи втратили легітимність у свідомості переважної більшості громадян держави в незалежності від місця проживання. Спроби влади обмежити внутрішню свободу особи є жалюгідними
  Сьогодні певна частина суддів в Україні та їхня совість не живуть в одному тілі.
  Не всі справи по хабарництву серед суддів оперативно доводиться до логічного кінця, за таблицею ділення підводяться під амністію, застосовувати умовний термін у вироку, змінюються процесуальні дії, статті кримінального кодексу,що приводять до пом’якшення відповідальності не своїм «воронам», а і іншим мздоїмцям.
  На жаль ці падл юки, інакше їх не назвеш, настільки приростають до своїх крісел, що забувають, що за вікном люди, а не скоти. Такі судді працюють і беруть хабарі по –життєво, брешуть по-життєво, займаються корупцією по-життєво, працюють по дзвінкам-по-життєво,- причому схеми у них відпрацьовані по всій вертикалі, і за це їм НІЧОГО НЕ БУДЕ. Такі “закони” прийнятті там, на верхах створюють корупцію.
  ПРОПОНУЄМО; СУДДІВ – ХАБАРНИКІВ НЕ ЗАЛЕЖНО ВІД КІЛЬКОСТІ ХАБАРІВ, ПРИНЯТИХ ВЗЯТОК, ПОЖИТТЄВО ЛИШИТИ ПОСАД З КОНФІСКАЦІЄЮ НЕ ЗАКОННО НАЖИТОГО МАЙНА, ПОЖИТТЄВО ЛИШИТИ ПЕНСІЇ ! І ТІЛЬКИ ТАК ! ПО ГРУЗИНСЬКОМУ ВАРІАНТУ! А , ЯКЩО НІ, ТО НАРОД САМ БУДЕ СЕБЕ ЗАХИЩАТИ! НАМ НЕ ПОТРІБНЕ ТАКЕ ПОЖИТТЄВЕ «ПРАВОСУДДЯ»!
  Нехай на нарах ця непотріб та перевертні пишуть свої мемуари ПРО БОРОТЬБУ ІЗ КОРУПЦІЄЮ. Відбування термінів за вироком цих “суддів” організувати не в “ментовських” Менській колонії, а на загальних зонах, у нас же за Конституцією рівноправність ….ГЕТЬ БАЦУЦУ! ГЕТЬ ШЕРШУНА ! ДО ЛЮСТРАЦІЇЇ ЇХ!!!

 11. Запрошуємо на зустріч з Юлією Тимошенко. 9 квітня (середа) Майдан Незалежності початок о 18:00. Час встановити справедливість.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.