У Пруса мають намір зарегулювати ціни на продукцію дитячого харчування

Хмельницька ОДА готується ввести регулювання цін на продукцію дитячого харчування.

Відповідний проект рішення розміщений на сайті ОДА.

Плануються визначити граничні торговельні надбавки на дитяче харчування у розмірі 15 відсотків – на м’ясні та рибні консерви, сухі, рідкі і пастоподібні молочні та молочнокислі продукти дитячого харчування; 20 відсотків – на овочеві та фруктово-ягідні консерви, харчові концентрати дитячого харчування.

Департаментом економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації проведено аналіз споживчого ринку продуктів дитячого харчування Хмельницької області. Розглянуто торговельні надбавки на продукти дитячого харчування близько 100 закладів торгівлі та аптечних закладів в усіх районах та містах області.

У процесі проведеної роботи виявленно, що при реалізації дитячого харчування роздрібні ціни формуються з торговельною надбавкою в розмірі від 10% до 25 відсотків.

При різних торговельних надбавках на один і той же продукт дитячого харчування різниця в ціні досить суттєва, наприклад: середня ціна на сухі молочні суміші у Кам’янці-Подільському становить 97,80 грн. за коробку 400 г (торговельна надбавка 21%), тоді як у Волочиському районі на аналогічний продукт дитячого харчування – 65,20 грн. за коробку 400 г (торговельна надбавка 10%).

Аналогічна ситуація і з овочевими та фруктово-ягідними консервами дитячого харчування, наприклад: в Ізяславському районі середня ціна на фруктові пюре становить 7,15 грн. за баночку 200 г (торговельна надбавка – 10%), тоді як у Хмельницькому аналогічний продукт дитячого харчування коштує 12,97 грн.
за баночку 200 г (торговельна надбавка – 25%).

Загалом торговельні надбавки на м’ясні та рибні консерви дитячого харчування встановлюються суб’єктами господарювання на рівні від 15% до 20%, на сухі молочні суміші – від 10% до 25%, на фруктово-ягідні консерви –
від 15% до 25 відсотків.

У департаменті економічного розвитку і торгівлі вважають, що встановлення граничного рівня торговельної надбавки дасть змогу запобігти необґрунтованому завищенню цін на продукцію дитячого харчування, сприятиме забезпеченню більш якісного харчування дітей, відповідно з нормативами поживного складу середньодобових наборів продуктів харчування для дітей.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.