До кінця року посада Пруса стане непривабливою

Обласні державні адміністрації в Україні до кінця року будуть ліквідовані і замінені префектурами, які виконуватимуть лише контрольні функції, а префекти будуть “оком” Києва на місцях, а не місцевими “царями”.

Про це у Брюсселі заявив віце-прем’єр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимир Гройсман, пише УНІАН.

“Треба скасувати обласні держадміністрації як органи виконавчої влади на територіях. Ми побудуємо трирівневу систему. Найсильніша – це громада (село-селище-місто), далі – район, а потім – область. Райрада вибирає свій виконком, а облрада – свій. Кожен з цих органів матиме свої повноваження і джерела фінансування, щоб не було жодних конфліктів і суперечок”, – сказав Гройсман.

“А обласні держадміністрації будуть перетворені на префектури, які виконуватимуть наглядові і координуючі функції стосовно органів державної влади на територіях. Бо сьогодні облдержадміністрації – це виконавчі структури. Вони все вирішують, все роблять, в них всі гроші, їх призначають губернатори. І минула система довела, що деякі губернатори вели себе як міні-царі на територіях”, – додав Гройсман.

За його словами, префектів призначатиме або уряд, або президент, і вони матимуть лише наглядові функції, нечисленні й недорогі штати.

“Префект буде “оком” на території. Він не буде розпоряджатися ресурсами, бюджетом, не буде призначати людей на посади”, – додав Гройсман.

За словами Гройсмана, до цієї моделі реформи місцевого самоврядування, яку він назвав наближеною до Польщі, уряд планує перейти до кінця цього року через внесення змін до Конституції України.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 7

  1. Зараз є контролюючий орган – це прокуратура. Навіщо префект?
    Що буде з РДА?

  2. Дибіл,той Гройсман…Що можна казати про адмінреформу,коли на носі президентські та парламентські вибори…

  3. Зміни потрібні, але я вважаю що зараз це не доречно ….!

  4. Хочу звернути вашу увагу до цих слів!, реформа ця плануєця не зараз а в подальшому майбутньому!

    За словами Гройсмана, до цієї моделі реформи місцевого самоврядування, яку він назвав наближеною до Польщі, уряд планує перейти до кінця цього року через внесення змін до Конституції України.

  5. Ще може бути таке, що почнуть області кроїти.

  6. Ю.Тимошенко не одноразово заявляла не припустимість дублювання двох гілок влади ОДА та облради.Пропозиції случні, підлягають терміновій реалізації. Ми не такі багаті щоб розпилювати кошти.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.