Наперстки від влади

Партія регіонів вкотре, не зраджуючи власним принципам, свідомо пішла на загострення конфлікту на вулицях країни. Під дуже привабливою обгорткою “Закону про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань” вони заховали кнопку для введення надзвичайного стану. І цьому посприяв особистий візит глави держави Віктора Януковича до будівлі нічного українського парламенту. Це в стилі Януковича – відповісти ультиматумом. Адже влада готова всіх гуртом амністувати тільки після того, як “загарбники” першими підуть на поступки. У противному випадку – суспільство отримає новий виток протистоянь. З останніх заяв лідерів опозиції цей розвиток подій виглядає як доконаний факт.

Фото з сайту bfm.ru

Фото з сайту bfm.ru

Тож редакція “Незалежного громадського порталу” публікує закон від Партії влади, за який більша частина нардепів проголосувала всліпу.

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України

“Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань”

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Необхідність прийняття цього законопроекту зумовлена потребою пошуку шляхів виходу з існуючої в Україні ситуації, коли мирні зібрання перетворюються у масові безпорядки, супроводжуються використанням заборонених предметів та насильства, захопленням та блокуванням роботи адміністративних будівель та транспортних комунікацій, створенням перешкод щодо їх належного функціонування.

Один із можливих шляхів нормалізації існуючої ситуації може полягати у звільненні від кримінальної відповідальності та покарання за ряд злочинів та адміністративних правопорушень учасників мирних зібрань, що гарантуватиме неможливість їх подальшого переслідування та стане важливим чинником для припинення ними протиправних дій. Водночас необхідною умовою при цьому є вчинення ними сукупності дій, які дозволять відновити громадський спокій і безпеку та нормалізувати існуючий стан суспільних відносин, зокрема вчинення дій щодо:

1) звільнення всіх зайнятих в місті Києві та інших населених пунктах України під час акцій протесту будівель чи приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також допуск до своїх робочих місць осіб, які там працюють, та зняття інших перешкод для належного функціонування зазначених об’єктів;

2) розблокування транспортних комунікацій на вулиці Грушевського у місті Києві учасниками масових акцій протесту;

3) розблокування інших вулиць, площ, провулків, бульварів тощо у місті Києві й інших населених пунктах України, крім тих, на яких відбуваються мирні акції протесту.

2.  Цілі та завдання законопроекту

Метою цього законопроекту є запровадження чіткого механізму, який з одного боку дозволить забезпечити звільнення від кримінальної відповідальності та покарання осіб, які брали участь у масових акціях протесту, починаючи з 27 грудня 2013 року, а з іншого – дасть змогу вирішити внутрішні конфлікти в державі та забезпечити безперешкодну діяльність органів державної влади, місцевого самоврядування, розблокування їхньої повсякденної діяльності, а також роботи транспортних комунікацій та інших об’єктів.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом пропонується звільнити від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах, визначених в законопроекті, осіб, які є підозрюваними або обвинуваченими (підсудними) у вчиненні в період з 27 грудня 2013 року і до дня набрання чинності цим проектом Закону включно злочинів, передбачених статтями 109, 1101, 161, 194, 259, 279, 293, 294, 295, 296, 341, 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348, 350, 351, 352, 376, 377, 382, 386 Кримінального кодексу України, за умови, що ці злочини пов’язані з масовими акціями протесту, які розпочалися 21 листопада 2013 року, та закрити відповідні кримінальні провадження.

Також проект передбачає звільнити від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, в порядку та на умовах, визначених у законопроекті, осіб, які засуджені за вчинення перелічених вище злочинів, а також закрити кримінальні провадження, які були розпочаті у зв’язку з цими злочинами і в яких жодній особі не повідомлено про підозру.

Крім того, проект містить положення щодо звільнення від відбування адміністративного арешту осіб до яких було застосовано такий вид адміністративного стягнення за вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних із масовими акціями протесту.

Проектом також врегульовується механізм його застосування – суб’єктів звернення з відповідними клопотаннями про звільнення від кримінальної відповідальності та покарання, а також порядок їх розгляду.

Положення законопроекту передбачають особливий порядок введення в дію його норм. Зокрема, у проекті Закону зазначається, що він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, однак вводиться в дію з дня, наступного за днем публікації на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України повідомлення Генерального прокурора України про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності певних дій. Відповідне повідомлення може бути зроблене Генеральним прокурором України лише якщо учасники масових акцій протесту вчинять такі дії у п’ятнадцятиденний строк з дня, наступного за днем набрання чинності цим Законом. 

4. Стан нормативно-правової бази в цій сфері правового регулювання

Нормативно-правову базу у цій сфері правового регулювання становить Конституція України.

Прийняття цього Закону не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття та реалізація положень цього законопроекту не потребує додаткових видатків із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту дозволить звільнити від кримінальної відповідальності та відбування адміністративного арешту осіб, які брали участь у проведенні мирних зібрань, не допустити їх переслідування і покарання, а також створить правову основу для добровільного та мирного вирішення існуючих внутрішніх конфліктів та протистоянь.

Народний депутат України                               Мірошниченком Ю.Р.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Так. і стаття написана всліпу

  2. молодці

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.