Мельниченко: Верховна Рада може ввести надзвичайний стан в Україні

Позафракційний нардеп з Хмельниччини Володимир Мельниченко вважає, що на позачерговій сесії Верховної Ради 28 січня більшість може ухвалити рішення щодо введення надзвичайного стану в країні.

“Якщо на переговорах президента і опозиції не буде досягнуто компромісу, влада спробує скликати сесію Ради для введення надзвичайного стану” , – про це він сказав у коментарі  газеті “Комерсант-Україна”.

Відповідно до закону “Про правовий режим надзвичайного стану”, НС вводиться в дію президентським указом, який протягом двох днів затверджує Верховна Рада. У законі згадується сім підстав для введення надзвичайного стану. Серед них – масові заворушення, які супроводжуються насильством над громадянами; спроби захоплення державної влади чи зміни конституційного ладу; необхідність відновлення конституційного правопорядку і діяльності органів державної влади.

На час дії НС (до 30 діб в Україні та до 60 діб в окремих регіонах) військове командування – Збройні сили, МВС і СБУ – отримують додаткові повноваження. В умовах НС влади можуть обмежувати свободу пересування громадян, ввести комендантську годину, вилучити вогнепальну та холодну зброю, встановити особливі правила користування зв’язком та інтернетом, а також виробляти примусове відчуження майна юридичних і фізичних осіб.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

 1. НАРОДНА РАДА МАЙДАНУ
  З метою запобігання провокаціям, та на підтримку законних вимог народу України постановляємо про наступне:

  ОСНОВНЕ!!!Оппозиція в своїх діях не зазіхає на зміну влади в не законний та не легітимний спосіб.
  Наші основні вимоги:
  1. Відміна законів президентом України що порушує права народу України, які прийняла партія регіонів в не констутиційний спосіб що розцінюються нами як ГКЧП!
  2. Вивести із столиці України всих загонів спецслужбовців та розблокувати вулиці міста.
  3. Відпустити на волю всих затриманих громадян України які відстоювали свої законні права на майдані та те що повязано з ним.
  4. Вимоги народу законні і не підлягають обговоренню та засудженню.

  ЗАСТЕРІГАЄМО:

  Усим посадовцям від влади в офіційних виступах в мас медіа, тощо щодо «Майдану 2013-2014р.» рекомендуємо дотримуватись перевіреннх данних та фактів в коментуваннях своєї чи їншої точок зору про ці події.
  При навмисному перекручуванні та не правдивості цих вимог та дій «Майдану», офіційними особами з влади, це буде розглядатись в подальшому як розпалювання ворожнечі в державі та наклеп, з усими витікаючими з цього наслідками і в подальшому відкриттям кримінальних справ щодо цих посадовців при зміні влади в Україні!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.