Депутати Кам’янець-Подільської міськради просять Голову ВР скасувати “диктаторські закони”

Кам’янець-Подільська міська рада затвердила звернення до голови Верховної Ради України Володимира Рибака щодо прийняття скандальних законів 16 січня, які набули широкого резонансу в суспільстві.

За відповідне рішення місцеві обранці проголосували 21 січня на черговій сесії, повідомляє офіційний сайт міської ради.

У тексті звернення депутати зазначають, що “прийняття Верховною Радою України 16 січня 2014 пакету законів, які регулюють порядок проведення мітингів та демонстрацій і участі в них сколихнуло населення міста Кам’янця-Подільського”.

“В порівнянні з правами громадян, закріпленими в Конституції України, «закони 16 січня» значно обмежують права громадян на вільну участь в страйках, мітингах та демонстраціях, вільне вираження своїх поглядів і переконань, встановлених ст.34, ст.39 Конституції України, вільне пересування згідно ст.33 Конституції України. Такий зміст «законів 16 січня» також суперечить ч.2 ст.8 Конституції України, адже закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції та повинні їй відповідати”, – вважають предиставники Кам’янець-Подільської громади.

“Від імені депутатів міської ради та за дорученням територіальної громади міста Кам’янця-Подільського звертаємось до Вас як голови найвищого законодавчого органу країни з вимогою включити до порядку денного позачергової сесії Верховної Ради України, питання про визнання «законів 16 січня» такими, що втратили чинність та вжити заходів щодо недопущення в подальшому прийняття нормативно-правових актів, зміст яких не відповідає нормам Основного закону України – Конституції України”, – йдеться у тексті звернення депутатів міської ради.

Як відомо, закони України від 16 січня, що викликали протест серед опозиції і громадськості, опубліковані в електронній версії газети парламенту “Голос України” у номері за вівторок 21 січня.

Фото з сайту pravda.com.ua

Фото з сайту pravda.com.ua

Таким чином, закон “Про внесення змін до закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальні закони щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян” нардепів Партії регіонів Володимира Олійника та Вадима Колесніченка набуває чинності на наступний день після опублікування в офіційній пресі, крім підпункту 5 пункту 18 розділу I закону, який вступить в дію з 1 травня 2014 року.

Закон про зміни до Регламенту Верховної ради, який спрощує порядок надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народних депутатів, які скоїли злочин, набуває чинності з дня наступного за днем його опублікування.

Закон “Про відповідальність за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі” набирає чинності через місяць з дня його опублікування.

Закон щодо відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів набирає чинності через 6 місяців з дня його опублікування.

Закон про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо заочного кримінального провадження набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Закон про звільнення від кримінальної відповідальності учасників мирних зібрань, що відбувалися з 21 листопада до 26 грудня (набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і підлягає виконанню протягом 1 місяця).

Закон “Про внесення зміни до закону України “Про безоплатну правову допомогу” про відстрочення набуття чинності положень пункту 6 розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Закон, яким вводиться відповідальність за наругу над місцями поховання учасників Другої світової війни набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Закон, що змінює Кримінальний кодекс в частині відповідальності за заперечення чи виправдання злочинів фашистів і їх прибічників набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Закон, яким вносяться запропоновані урядом правки до Податкового кодексу, яким поновлюється звільнення імпорту природного газу в Україну від податку на додану вартість, припинене наприкінці 2013 року набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Молодці, Кам’янчани.
    У Львові відмовляються виконувати “диктаторські закони”. Так само раніше заявив мер Івано-Франківська Анушкевичус. Відмовляйтесь у місті виконувати ці закони, які прийняті з порушеннями.
    http://www.pravda.com.ua/news/2014/01/22/7010828/

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.