Верховна Рада перетворює Україну на поліцейську державу: основні положення

Сьогодні, 16 січня Верховна Рада прийняла один з найбільш неоднозначних законів останнього часу. Формально закон покликаний захистити суддів, але фактично його положення розблять законодавство України жорсткішим в різних сферах – від проведення мітингів до придбання SIM-карт для телефонів.

Фото УНІАН

Фото УНІАН

За законопроект № 3879 авторства Вадима Колесніченка та Бориса Олійника “Про внесення змін до Закону України ” Про судоустрій і статус суддів “та процесуальних законів про додаткові заходи захисту безпеки громадян” шляхом підняття рук проголосували 235 депутатів.

Мобільний зв’язок

Відтепер при купівлі SIM-карти громадяни будуть зобов’язані пред’являти паспорти. Мобільні оператори зобов’язані укладати з клієнтами договору із зазначенням паспортних даних.

Блокування інтернету і стеження

Нацкомісія з регулювання у сфері зв’язку та інформатизації отримала право зобов’язати інтернет-провайдерів обмежувати доступ своїм абонентам до сайтів всесвітньої мережі, через які здійснюється розповсюдження інформації, що суперечить законодавству, або через які здійснюється діяльність інформагентств без державної реєстрації.

Невиконання вимог НКРЗІ тягне за собою накладення штрафу на телекомунікаційних операторів від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів.

Крім того, оператори телекомунікацій та інтернет-провайдери будуть зобов’язані за власні кошти закуповувати й установлювати встаткування для забезпечення оперативно-пошукових заходів, забезпечувати функціонування цих технічних засобів і сприяти проведенню оперативно-пошукових заходів.

Також телеком-оператори і провайдери повинні будуть проводити ліцензування послуг доступу до мережі інтернет.

Мітинги і протести

Рух у автоколонах з більш ніж 5 авто без узгодження з МВС караються штрафом від 40 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права керування транспортними засобами на 1-2 роки з вилученням транспортного засобу.

Штраф у розмірі від 150 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт строком до 15 діб накладається за участь у зборах, мітингах, вуличних ходах в масці, шоломі, шарфі або шапці, що ускладнює ідентифікацію особи.

Така ж форма покарання передбачена для мітингувальників, якщо у них знайдуть зброю, піротехнічні засоби, сльозогінний газ.

Така ж форма покарання передбачена за участь у мітингах у форменому одязі або одязі, схожому на форму військовослужбовців.

Встановлення малих архітектурних форм без дозволу правоохоронців – накладення штрафу від 250 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт строком до 15 діб.

Захоплення будівель

Блокування будівель або споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади та об’єднань громадян, з опором представникам влади із застосуванням зброї або інших предметів можуть покарати позбавленням волі строком від 5 до 10 років (раніше – до 8 років).

Публічні заклики до захоплення будівель або споруд, блокування доступу до житла, підприємств, а також розповсюдження, виготовлення чи зберігання матеріалів такого змісту караються обмеженням волі терміном до 5 років або позбавленням волі на строк від 2 до 6 років. Раніше такі злочини каралися штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі строком до 3 років.

Інформація про чиновників

За незаконний збір, зберігання чи поширення конфіденційної інформації про суддю, його близьких родичів або членів сім’ї, а також образу чи чинення тиску на суддю тепер можна отримати штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів або два роки в’язниці.

Наклеп

Згідно з законом, Кримінальний кодекс України був доповнений статтею 151 “Наклеп”. Під наклепом автори розуміють “умисне поширення завідомо недостовірних відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи”.

В якості покарання передбачено “штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року”.

Окремим пунктом виділено “наклеп у творі, що публічно демонструється, в засобах масової інформації або в мережі Інтернет, а так само вчинений особою, раніше судимою за наклеп”.

Таке порушення карається штрафом “від п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до одного року”.

[Gx0Dx75bbQk]

За матеріалами УНІАН.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 10

 1. Движение в колонне больше пяти автомобилей без согласования с ГАИ (максимальное наказание – лишение прав на два года, изъятие машины). Может применяться для борьбы с Автомайданами.
  Работа информационного агентства без регистрации (штраф до 2000 необлагаемых налогом минимумов граждан, то есть сегодня 17000 грн), информагентством считается любой сайт с новостями. В течение трех месяцев сайты должны пройти регистрацию. Закон будет применен для введения цензуры.
  Проведение собраний, митингов, маршей и демонстраций с нарушением установленного порядка (такого порядка пока не существует, но, видимо, скоро появится, максимальное наказание – административный арест до 10 суток или штраф до 200 минимумов, т.е. 1700 грн), для запрета уличной активности.
  Участие в массовой акции в шлеме, маске или при помощи другого способа маскировки, использование открытого огня, пиротехники, оружия, спецсредств самообороны, слезоточивого газа и проч., а также участие в акции в одежде, похожей на форму военного или милиционера (15 суток админареста или штраф до 250 минимумов, т.е. 4250 грн на сегодня), для легкой идентификации протестующих.
  Установка на массовых акциях палаток, конструкций, сцены, звукоусиливающей аппаратуры без согласия МВД (15 суток админареста или 300 минимумов, т.е. 5100 грн), для сноса Евромайдана.
  Предоставление транспорта, техники и помещений для проведения собраний, митингов, походов и демонстраций в нарушении установленного порядка (штраф до 600 минимумов, т.е. 10200 грн), для нейтрализации доноров и симпатиков Евромайдана, уличной активности.
  Распространение экстремистских материалов (до 3 лет тюрьмы). Дано очень широкое понятие экстремистских материалов, под которое можно подвести любой критический отзыв о власти.
  Клевета (была админответственность, теперь уголовная – до 2 лет тюрьмы), для введения цензуры.
  Сбор информации о милиционере, работнике исполнительной службы, о его близких и членах семьи, распространение оскорбительных материалов о них, запугивание и призыв к таким действиям (арест до 6 месяцев или штраф до 400 минимумов, т.е. 6800 грн, или год исправительных работ), гарантия защиты милиции. Похожая норма есть и о судьях.
  Вмешательство в работу государственных электронных информационных ресурсов или систем (до 3 лет с конфискацией). Такое вмешательство трактуется в документе очень широко. Например, запись переговоров “Беркута” – тоже вмешательство.
  Распространение информации с ограниченным доступом (до 6 лет с конфискацией), несанкционированные действия с госинформацией (до 7 лет с конфискацией). Опять же пример с записями переговоров “Беркута”.
  Введен по российскому варианту термин “иностранный агент” для организаций, которые получают иностранные гранты. Организации лишены налоговых льгот и будут платить налог на прибыль. Такие организации будут должны писать рядом со своим названием “общественная организация, которая выполняет функции иностранного агента”. В течение трех месяцев организации должны решить, являются ли они “иностранными агентами” и подать данные регистратору, если это так.
  Импорт и продажа беспилотных летательных аппаратов будет лицензироваться. Направлено против так называемых “дронов” – летательных аппаратов, которые могут, например, снимать “Межигорье” с воздуха.
  Продажа телефонных SIM-карточек только по паспортам, предоставление связи только по договору. Абонента отключают от сети, если он распространяет незаконную информацию.
  Интернет-провайдеры будут отключать от сети клиентов, которые распространяют незаконную информацию без решения суда – по решению эксперта. Операторы связи должны устанавливать соответсвующее оборудование за свой счет.

 2. Партія регіонів нас до стабільності веде! Слава Януковичу, Слава Олійнику! Слава Рибаку! Слава Азарову! Слава щирому комуністу Калетніку, Слава Ядусі, Слава Дерикоту! Слава Собку, Слава Кольгоферам, Слава Шоробурі. Слава! Слава! Слава!
  В тюрму всіх майданутих!

  • Слава чесним і порядним депутатам: Лабазюку, Герезі, Буряку, Бондарю, Кравчуку! Вони дбають про людей! Слава! Слава! Слава!
   Всіх майданутих в тюрму!

 3. Невже, пр -це надовго… Я реально боюся виборів. Невже нічого в нашій країні не зміниться?

  • зміниться час треба, пр не вічна а ті що там теж, вона будет разом зними змінюватись, єстєствєнный отбор.

 4. на сайті ВРУ можна подивитися, як голосували за ці закони депутати від Хмельниччини. Отже “ЗА” проголосували (згідно сайту!!!) наступні “землячки”:

  – Буряк С.В.
  – Бондар В.В.
  – Герега О.В.
  – Лабазюк С.П.

  Якщо їх голос було помилково зараховано за ці закони (а Лабазюк в інтервю газеті “Є” сказав наступне: «Жодне із цих політичних рішень ми з колегами із групи позафракційних не підтримали»), то нехай подаюсь відповідну заяву в секретаріат ВР. Якщо ні, то потрібно в їх округам масово розповсюдити листівки із інформацією те, як їх депутат проголосував за ці сволочні закони!
  “Майдан” в Хмельницькій області готовий за це взятися? Розповсюдити в містечках по їх округах, автомайданівці могли б проїхатися по кожному селі їх округів і розклеїти листівки на стовбах і будівлях в селах цих округів. В листівках в першу чергу зробити наголос і розписати можливі настілдки тих змін, які можуть торкнутися навіть останнього пяниці в самому віддаленному селі: заочний суд, наклеп на працівника правоохоронних органів і членів їх сімей, наклеп на суддю, опір співробітнику правоохоронних органів.
  Однодумці, як розпочати цю справу?

 5. Порядок потрібен кожній європейській державі. А хто вважає, що за кордоном відсутня відповідальність за брехню або домисли – той помиляється.

  • Порядок потрібен… То Ви вважаєте, що ці диктаторські закони є законами порядку? Ви вважаєте, що у нас незалежні суди і вони об’єктивно розглядатимуть справи? У нас об’єктивна прокуратура, міліція? Звичайно, треба карати за брехню і наклепи, але хто це нині готовий робити? Двічі несудимий янукович? Це його влада побореться за правду? Свята наївність… Для владних бандюків принцип один: для своїх все, для інших – закон…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.