Полонський районний суд визнав 53-річного жителя Житомирської області винним у крадіжці, вчиненій повторно, в умовах воєнного стану та призначив йому покарання – 5 років позбавлення волі зі звільненням від його відбування з випробуванням на 3 роки іспитового строку.
За вироком, житель Житомирщини виготовив дублікат ключа від вхідних дверей до квартири мешканки селища Понінка Шепетівського району, коли робив там ремонт. Уперше скористався ним з метою крадіжки 25 лютого 2023 року: переконавшись, що удома нікого немає, відімкнув двері та виніс з квартири 180 000 гривень.
Відтак заходив до помешкання колишньої роботодавиці ще 5 разів протягом року. Загальна сума викраденого (майна і грошей) склала 245 627 гривень, інформує пресслужба апеляційного суду.
Установити підозрюваного у крадіжках вдалося завдяки камері відеоспостереження у квартирі потерпілої. За її словами, ідея з камерою виникла після того, як вони з чоловіком помічали, що зникає майно, проте не могли зрозуміти, яким чином. Після чергової крадіжки на відео вона упізнала чоловіка, котрий у 2021 році робив ремонт у їхній квартирі.
Під час розгляду справи у Полонському районному суді той свою вину у вчиненні крадіжок визнав повністю. Потерпіла запевнила, що не має до нього претензій, позаяк він повернув викрадене.
Щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінальних правопорушень та добровільне відшкодування завданого збитку суд врахував, як обставини, що пом’якшують покарання обвинуваченому. Таких, що обтяжують покарання, – не встановив.
«Оцінюючи наведені обставини, що істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, з урахуванням особи винного, його позитивну характеристику, думку потерпілої, яка просила суворо не карати обвинуваченого, суд вважає за можливе виправлення обвинуваченого без ізоляції його від суспільства та йому слід призначити покарання у виді позбавлення волі з застосуванням іспитового строку», – йдеться у вироку суду.
Схожі матеріали:
- Апеляційний суд залишив без змін вирок двом хмельничанам, які розповсюджували газету «Новоросія»
- На Хмельниччині суд стягнув з Пенсійного фонду на користь жінки недоотриману за життя пенсію її чоловіка
- Жителька Хмельниччини хотіла стягнути з Пенсійного фонду моральну шкоду: суд відмовив
- На Хмельниччині водія зерновоза, що п’яним приїхав на елеватор, оштрафували та на рік позбавили водійських прав
- На Хмельниччині суд закрив справу щодо чоловіка, який продав сигарети без акцизних марок