На Хмельниччині у полі “шукачі скарбів” виявили цікаві золоті артефакти, ймовірно, часів черняхівської культури.
Зокрема, мова йде солярну підвіску, вагою 1,6 грама, яка датується II-IV століттями нашої ери. Підвіска зроблена із золота. Має масивне вухо.
А також золоту підвіску-ароматницю III-V століть нашої ери, йдеться на Telegram-каналі metaldetecting_ua.
Довідка: Черняхівська культура – археологічна культура, яка існувала в 100–500 роках нашої ери. Поширена на території лісостепової України між Сіверським Донцем на сході та Дністром, Прутом і вздовж Бугу на заході, а також на південному сході Польщі, у Чехії, Словаччині, Угорщині, Румунії, Болгарії. Деякі історики (зокрема, Пауль Райнеке) пов’язують її із державою готів (Оюм). Окремі археологи співвідносять її з племенами готів, описаних істориком Йорданом, сучасні антропологи зауважують ідентичність з полянами.
Нагадаємо, що в разі виявлення скарбу, що становить культурну цінність відповідно до закону, право власності на нього набуває держава. Особа, яка виявила такий скарб, має право на одержання від держави винагороди у розмірі до двадцяти відсотків від його вартості на момент виявлення, але тільки за умови, якщо вона негайно повідомила Національній поліції або органові місцевого самоврядування про цей скарб і передала його відповідному державному органові або органові місцевого самоврядування.
Відповідальність за порушення цієї норми передбачена, зокрема, статтею 92 Кодексу про адміністративні правопорушення та статтєю 193 Кримінального кодексу України