У вересні до Хмельницької інфекційної лікарні госпіталізували четверо хворих на лептоспіроз. Серед них і восьмирічна дівчинка, яка минулого тижня поступила до медзакладу з підозрою на цю недугу.
За словами медичної директорки інфекційної лікарні Нінелі Марцонь, діагноз пацієнтки був підтверджений лабораторно. Дитина “підхопила” інфекцію, купаючись в ставку, інформує Суспільне.
“Дівчинка поступила до лікарні на другу добу захворювання із скаргами на лихоманку, нудоту, блювоту, болі в животі та нижніх кінцівках. В перші дні дитина перебувала у реанімаційному відділенні. Наразі її стан покращився”, — зазначила медикиня.
Крім восьмирічної хмельничанки, у інфекційній лікарні лептоспіроз підтверджено ще у трьох пацієнтів.
“12 вересня до нас поступив чоловік середнього віку з Теофіполя у вкрай важкому стані. У нього висока лихоманка, судоми, є підозра на менінгіт. На лікуванні також перебувають 15-річний хлопчик з Хмельницького району та місцева мешканка. Їх стан — середньої важкості”, — розповіла Нінель Марцонь.
Загалом, каже медикиня, з початку осені збільшилась кількість хворих на лептоспіроз.
“Якщо за вісім місяців цього року в лікарню госпіталізували дев’ять хворих на лептоспіроз, то вже у вересні у нас лікується чотири людини з цією хворобою”,— додає Нінель Марцонь.
Що таке лептоспіроз та які його симптоми
Лептоспіроз — це хвороба, збудником якої є бактерія, яку переносять миші та щурі. Зараження відбувається, коли бактерія потрапляє у кишково-шлунковий тракт людини. Лептоспіроз не передається від людини до людини.
Симптоми лептоспірозу — це яскраво виражена інтоксикація, висока температура, біль у всіх м’язах. Хвороба може призвести до ураження нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, тому зволікати з лікування не варто.
Як вберегтися від лептоспірозу
Щоб не захворіти на лептоспіроз, потрібно дотримуватись відповідних правил: кип’ятити воду з криниці, працювати з брудною водою в захисних рукавицях, добре мити продукти, які зберігались у підвальних приміщеннях.