Хмельницький міськрайонний суд закрив адмінсправу щодо хмельницького підприємця Віктора Вікарчука, якого поліція підозрювала у порушенні правил карантину.
Відповідну постанову 25 листопада виніс суддя Олександр Піндрак.
До суду надійшло три адмінпротоколи, складені на Вікарчука, як власника ТОВ «Браво». Згідно з ними, 14 жовтня в 00 год. 15 хв., 16 жовтня близько 21 год. 50 хв. і 17 жовтня близько 21 год. 16 хв бізнесмен не забезпечив закриття закладу «Роза Бар», який розміщений на вул. Свободи, 1А у Хмельницькому. Таким чином, були порушені правила щодо карантину людей та санітарно-гігієнічні правила та норми, передбачені Законом «Про захист населення від інфекційних хвороб», а також п.п. 3 п. 11 постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22 липня 2020 р. зі змінами.
У судове засідання Вікарчук не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, але надіслав до суду письмові пояснення по справі. На засідання прибув його занисник Андрій Орєхов.
Суддя заслухав захисника і дослідив матеріали справи, після чого дійшов висновків. По-перше, поліція пов`язує вчинення оВікарчуком правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, як власником ТОВ «Браво», при цьому матеріали справи не містять жодних достовірних доказів, які б підтверджували, що заклад «Роза бар» належить вказаному товариству і що саме ТОВ «Браво» здійснює у ньому свою господарську діяльність.
По-друге, матеріали справи не містять і доказів, які б підтверджували, що саме Віктор Вікарчук, як власник ТОВ «Браво», є відповідальним за дотримання правил щодо карантину людей, зокрема, за закриття закладу «Роза бар», якщо такий належить вказаному товариству.
Крім цього, суд зауважив: зі змісту пред`явленого Вікарчуку обвинувачення не зрозуміло, в якому апмлуа він притягується до відповідальності громадянина чи посадової особи (виходячи із санкції ст. 44-3 КУпАП), якщо посадової особи, то не зазначено якої саме.
“Сам по собі протокол про адміністративне правопорушення без підтвердження іншими належними та допустимими доказами, не є безумовним та беззаперечним доказом доведення вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення, являє собою лише початковий правовий висновок щодо дій певної особи, в якому фактично формулюється обвинувачення особи у вчиненні певного правопорушення”, – пояснив суддя.
Як писав НГП, 25 листопада Хмельницький міськрайонний суд закрив провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності хмельницького бізнесмена і керівника ТОВ “Браво” Віктора Вікарчука за порушення правил карантину (ст.44-3 КУпАП) через відсутність складу правопорушення.
До суду надійшло п’ять адмінпротоколів від 10 листопада, які поліція склала на пана Вікарчука за те, що він протягом 5 листопада близько 00 год. 20 хв., 6 листопада о 22 год. 30 хв., 6 листопада близько 00 год. 20 хв., 7 листопада 22 год. 55 хв. і 8 листопада близько 22 год. 35 хв. не забезпечив закриття кафе “Роза бар” на вул. Свобода, 1А у Хмельницькому. Своїми діями він порушив норми закону про захист населення від інфекційних хвороб і постанови Кабміну від 22 липня №641 зі змінами.
Раніше 26 жовтня Хмельницький міськрайонний суд визнав винним власника ТОВ “Браво” Віктора Вікарчука у порушенні правил карантину і оштрафував на 34 тис. грн. За матеріалами цієї справи 15 жовтня близько 00 год. 20 хв., Віктор Вікарчук, будучи власником ТОВ “Браво”, що на вул. Свобода, 1 А у Хмельницькому, в порушення правил і норм Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», п. 3, п.п. 14 Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22 липня 2020 року, не забезпечив виконання карантинних умов, а саме закриття закладу “Роза-бар”.
Вікарчук подав апеляційну скаргу і її нині розглядає Хмельницький апеляційний суд.