25 комп’ютерно-технічних експертиз: суд продовжив розслідування справи посадовців обласного Пенсійного фонду

Хмельницький міськрайонних суд продовжив до шести місяців термін досудового розслідування справи посадовців обласного Пенсійного фонду, підозрюваних привласненні та розтраті майна (ч.3 ст.191 ККУ).

Про це сказано в ухвалі від 4 листопада.

Відповідне клопотання заявила старша слідча Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області майора поліції Дмитрук В. П. Адже завершити досудове розслідування до 7 листопада (саме стільки часу відводилося слідству наприкінці вересня – НГП) не можливо, оскільки у кримінальному провадженні не провадено ряд слідчих дій і експертиз. Наразі ж у справі:

  • призначено 25 комп`ютерно-технічних експертиз, які на даний час перебувають на виконанні;
  • призначено судову почеркознавчу експертизу, яка перебуває на виконанні;
  • направлено лист до Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області на залучення спеціаліста з метою встановлення законності нарахування працівникам ГУ ПФУ в Хмельницькій області премій та надбавок за інтенсивність, перевірка на даний час не завершена;
  • після долучення до матеріалів кримінального провадження довідки спеціаліста Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області необхідно призначити судову економічну експертизу та долучити її висновок до матеріалів кримінального провадження;
  • встановити та допитати усіх свідків у даному кримінальному провадженні;
  • отримати розсекречені ухвали та клопотання щодо проведення негласних слідчих (розшукових) дій, постанов процесуального прокурора та долучити їх до матеріалів кримінального провадження;
  • провести інші слідчі (розшукові) дії, в яких виникне необхідність під час досудового розслідування;
  • виконати в повному обсязі вимоги ст.ст. 290291 КПК України, із врахуванням об`ємів матеріалів кримінального провадження.

Крім цього, до 5 січня 2021 року суд продовжив відсторонення від посад чотирьох підозрюваних посадовців обласного Пенсійного фонду.

Як писав НГП, за версією слідства, керівниця установи у попередній змові з головним бухгалтером ГУ Пенсійного фонду розробили злочинний план з систематичного привласнення бюджетних коштів, виділених для преміювання своїх підлеглих шляхом преміювання лише тих працівників, які погодяться на повернення на користь вказаних посадовців частини отриманих премій.

Головний бухгалтер контролювала нарахування премій, і через керівників районних підрозділів сигналізувала, яку частину доведеться повернути. Для перевезення готівки використовували водія обласного Пенсійного фонду, який у районах забирав конверти з грошима, відрахованих з премій підлеглих і віз до Хмельницького.

За відомостями правоохоронців, протягом 29-30 червня 2020 року бухгалтер отримала з районів 107,1 тис. грн, які передала начальниці обласного ПФ. Фактично це була частина сум премій, нарахованих за червень.

Протягом 3-7 серпня спільниця керівника установи одержала з районів 104,6 тис. грн у вигляді частини премій за липень. У подальшому 7 серпня вона відрахувала собі 30,6 тис. грн “преміальних”, а решту (74 тис. грн) передала своїй начальниці. Того ж дня їх викрили та затримали правоохоронці.

Під час обшуку робочого кабінету начальниці обласного Пенсійного фонду, який тривав майже шість годин, вилучено 74 тис. грн і 29 тис. євро.

В цілому, за травень-липень 2020 року було привласнено бюджетні кошти, виділені для оплати праці працівників ГУ ПФУ в Хмельницькій області, на суму 354 тис. грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. А чому тільки травень-липень 2020 року ? А в січні-квітні 2020 року подібного не було ? А в попередні роки ? Хто організував цю аферу? О Б О Р О Т Н І.

  2. А цікаво як друзі Ольги Сергіївни поробили собі інвалідність. Продан, Лукомська, Сагайдак, Цимбалюк і т.д. Чи не вона їм допомогла? Пенсії ці її дружки отримують немаленьку, все життя нічого не роболи, тільки протирали штани у владних кабінетах і гроші гребли собі.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.