Полонський суд оштрафував посадовця виконавчої служби за правопорушення, пов’язане з корупцією

Полонський районний суд визнав винним заступника начальника Полонського райвідділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Хмельницькій області у вчиненні правопорушення, а саме неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані – та застосував до нього адміністративне стягнення у виді 3400 гривень штрафу, повідомляє пресслужба Хмельницького апеляційного суду.

Як встановив суд, посадовець не подав повідомлення про суттєві зміни у майновому стані шляхом заповнення форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Чиновник не повідомив, що отримав дохід від продажу в 2018 році автомобіля на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року, а також  про придбання у 2019 році авта на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2019 року.

У судовому засіданні посадовець пояснив, що умислу не подавати повідомлення про зміни в майновому стані у нього не було, він просто не знав про обов’язок такого подання, натомість, у щорічних деклараціях показав дохід від продажу автомобіля та купівлю нового. Також зазначив, що з 2014 року перебуває на службі в армії. Серед іншого, вказував суду й на те, що з моменту виявлення правопорушення у грудні 2019 року минуло 6 місяців, а отже, пройшли строки притягнення його до відповідальності. Просив суд провадження у справі закрити у зв’язку з відсутністю в його діях адміністративного правопорушення.

Суд зазначає, щодо відсутності умислу чи то незнання про обов’язок подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, то юридичного значення це не має, оскільки з об’єктивної сторони це правопорушення має формальний склад, тобто, законодавством встановлено відповідальність суб’єкта декларування безпосередньо за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, незалежно від наявності такого умислу.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.