Як відомий журналіст на Хмельниччині бореться з COVID-19: сім діб на кисневому концентраторі і мінус 12 кг ваги

Письменник, колишній головний редактор газети “Проскурів”, доцент Хмельницького інституту соціальних технологій університету «Україна» Богдан Теленько розповів про майже три тижні боротьби з COVID-19. Наразі він лежить в інфекційному відділенні Старокостянтинівської центральної райлікарні.

Фото “Є”

Занедужав журналіст після повернення з походу до Карпат.

“25 серпня вранці мене в Деражні привезли під хату. Наступного дня зранку виправ усі речі після “Карпатського вояжу”. А ближче до вечора – зліг. Чотири дні я лежав пластом. Я втратив жагу до життя – нічого не хотілося: ні їсти, ні пити, ні розмовляти. Коли довідалися мої дівчата в Києві (доньки Богдана Петровича – НГП), підняли на ноги деражнянських лікарів… Мене ледве не винесли з квартири, – говорить він. – Я ледве ворушив ногами. Я, здоровий дядько!… Мене возили на інвалідному візку, щоб зробити аналізи, на стільки знесилився організм”, – наголосив Теленько місцевому виданню “Унас.news”.

За словами Богдана Теленька, у нього не було жодного із відомих симптомів ковіда – ні підвищеної температури, ні першіння у горлі. Як виявилося згодом, розвилася стрімка двостороння пневмонія. Головний лікар Деражнянської лікарні Володимир Онофрійчук прийняв рішення, не дочікуючись результату ПЛР-тестування, лікувати за протоколу, котрий використовують для хворих на коронавірус.

Сім діб журналіст пробув із кисневим концентратором. Ставили по три крапельниці на день. Усе купувалося за свої гроші. Удень на ліки йшло до тисячі гривень. За тиждень стрімко втратив у вазі  – до 12 кілограмів.

Після тижня очікування результатів ПЛР, нарешті прийшла відповідь про позитивний результат. На той час усі лікарні «забиті» хворими на ковід. Знову п’ятниця, вечір. «Швидка» у Хмельницькому чекає п’ять годин – вирішується куди госпіталізувати цього хворого.

“Саме цього дня Старокостянтинівську ЦРЛ відкрили для лікування хворих на ковід. Я потрапив до неї одним з перших трьох пацієнтів. Це був уже пізній вечір – після 23 години”, – наголосив він.

“Коронавірус – не фейк. Це – епідемія. Це не жарт. Разом зі мною лікуються молоді, дужі, повносилі чоловіки, яких ледве не з’їла хвороба. До прикладу, через халатність сімейного лікаря в Хмельницькому, хворого довгий час не госпіталізували. У важому стані він боровся з хворобою вдома. На щастя, його направили в старокостянтинівську лікарню. Тепер-от вже почувається краще, проситься додому”, – зазначив Богдан Теленько.

Наразі він почувається значно краще. Очікував на негативний результат ПЛР-тесту, але результат прийшов позитивний. Про Старокостянтинівське інфекційне відділення Богдан Теленько відгукується однозначно: “Воно краще в області! Я в захопленні від тутешніх медиків. Як вони лікують по уму! Призначають препарати, аби убезпечити розвиток супутніх хвороб. Вони мають захисні костюми, мають обладнання, ремонт у відділенні. А найголовніше – християнське милосердя і професійне бажання допомагати людям”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

  1. А как же деньги ходят за пациентом? Где та доктор смерть? Пора ей предъяву делать или высылать назад в Чикаго пусть пиндосов лечит.

  2. Тільки подяка за цю статтю. Найшвидшого виздоровлення !!!

  3. Тільки можна сказати – дома сиди, гавнюк. А то бігають за цим світилом графоманським усі лікарі.

  4. Цьому пристосуванцю и плуту вирити не можна

  5. Гарний письменник))). Так примітивно пишуть діти у 5-му класі.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.