На книговидання – 1,5 млн грн, поповнення музейного фонду – 1,2 млн грн. Депутати облради готуються затвердити програму розвитку культури і духовності

Депутати Хмельницької обласної ради мають намір розглянути і затвердити обласну програму розвитку культури і духовності до 2023 року.

Відповідний проєкт рішення винесено на чергову сесію ради, яка відбудеться 24 вересня.

Метою Програми є підвищення ефективності діяльності установ культури і мистецтва обласного підпорядкування, укріплення матеріально-технічної бази, збереження нематеріальної та історико-культурної спадщини, забезпечення реалізації прав громадян на доступ до культурних надбань, здобуття мистецької освіти.

Розробники зазначили, що існує низка проблем та першочергових завдань, які вимагають більш комплексного підходу та тривалих термінів реалізації. Так, стан матеріально-технічного забезпечення установ культури і мистецтва обласного підпорядкування потребує оновлення та проведення капітальних ремонтів та реставраційних робіт. Бібліотеки області потребують не тільки надходжень нової літератури, а й запровадження сучасних технологій, зокрема створення електронних книг. Крім того, необхідно вирішити питання доступності мистецької освіти, забезпечення виконання у повному обсязі типових навчальних планів.

Потребує підтримки книговидавнича справа, виставкова, гастрольно-концертна діяльність установ культури та мистецтва обласного підпорядкування, проведення культурно-мистецьких  та просвітницьких заходів (форумів, фестивалів, конкурсів, конференцій та інше), заходів з відзначення державних свят, знаменних та пам’ятних дат, ювілеїв та історичних подій (Дня Конституції України, Дня незалежності України, Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Дня пам’яті жертв голодоморів, Дня Соборності України, Дня Гідності та Свободи, Дня пам’яті жертв політичних репресій, Дня захисника України тощо), сприяння у проведенні заходів соціального характеру.

В цілому, кошторис трирічної обласної програми визначений у розмірі 32,4 млн грн. Левову частину витрат (20,49 млн грн) буде спрямовано на забезпечення діяльності Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва.

Крім цього, суми видатків на підтримку книговидання становлять 1,05 млн грн (по 350 тис. грн щороку); поповнення Державної частини музейного фонду України державних музеїв та державних історико-культурних заповідників – 1,26 млн грн (по 420 тис. грн); стипендії митцям та обдарованим дітям, премії у галузі культури та мистецтва, премії імені Т.Г.Шевченка, Н.С. Косарєвої – 482,1 тис. грн (по 160,7 тис. грн).

Також протягом трьох років дії Програми прогнозується витратити 3,18 млн грн на організацію, участь і проведення культурно-мистецьких  та просвітницьких заходів (форумів, фестивалів, конкурсів, конференцій та інше), заходів з відзначення державних свят, знаменних та пам’ятних дат, ювілеїв та історичних подій.

Довідково. В області на початок 2020 року діяло 22 музеї комунальної власності, 2 державних історико-культурних заповідники «Межибіж» та «Самчики», 298 недержавних музеїв, 1061 клубний заклад, 793 бібліотек, 59 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, 3 театрально-концертних установи, з яких 15 закладів культури і мистецтва належать до обласного підпорядкування.

Крім цього, на обліку знаходиться 2896 пам’яток, з них 256 пам’ятки археології, 255 пам’яток архітектури та містобудування 42 пам’ятки мистецтва, 2340 пам’яток історії та три пам’ятки науки і техніки всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Какая культура у безкультурных рагулей?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.