28,5 млн євро: стало відомо, на яких умовах Хмельницький отримає кредит від ЄБРР на модернізацію сміттєзвалища

Хмельницька міська рада планує погодити умови для комунального підприємства «Спецкомунтранс» на отримання кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), щоб реалізувати Проєкт модернізації інфраструктури твердих побутових відходів.

Полігон твердих побутових відходів у Хмельницькому. Фото Віталія Тараненка

Про це свідчить проєкт рішення сесії, оприлюднений на сайті міської ради.

Загальний розмір кредиту від ЄБРР становитиме 28,5 млн євро і розбиватиметься на три транші: 13 млн євро, 10,5 млн євро і 5 млн євро.

Позика надається на 13 років (з дати набрання чинності кредитного договору), упродовж яких вона має бути повністю погашена двадцятьма рівними піврічними платежами, що сплачуються після завершення пільгового періоду, що становить три роки.

Відсоткова ставка за користування залученими коштами: 6-місячна Європейська міжбанківська ставка пропозиції (EURIBOR) плюс маржа у розмірі не більше 5,75%-річних з можливістю зниження залежно від кредитного рейтингу Хмельницького, результатів діяльності Хмельницького комунального підприємства «Спецкомунтранс» та досягнення позичальником фінансових коефіцієнтів, які є задовільними для ЄБРР.

Окремо в умови “забита” комісія за оцінку Проєкту – 40 тис. євро.

Також визначено одноразову комісію: 1,2% від суми першого траншу та 1% від суми другого і третього траншу кредиту.

Комісія за резервування становитиме 0,6%-річних, типова комісія за резервування, що нараховуватиметься на невибрану та зарезервовану частину кредиту.

Погашення кредиту та відсотків за користування кредитними коштами здійснюватиметься за рахунок коштів Хмельницького комунального підприємства «Спецкомунтранс».

Крім цього, у рамках цього Проєкту Хмельницький має надати місцеву гарантію ЄБРР з метою забезпечення виконання зобов’язань комунального підприємства. Договір гарантії повинен підписати міський голова Хмельницького.

Також комунальне підприємство «Спецкомунтранс» залучить грантове співфінансування у розмірі 5 млн євро від ЄБРР з Фонду Інвестиційної Платформи Сусідства Європейського Союзу.

Як писав НГП, у 2017 році міський голова Олександр Симчишин заявляв, що до 2020 року у Хмельницькому має з’явитися повноцінний сміттєпереробний завод. Пізніше цю дату мер переглянув у бік збільшення – до 2022 року.

Довідково. Хмельницький міський полігон твердих побутових відходів заснований в 1956 році як відкрите звалище на місці глиняного кар’єру площею 8,88 га. Досі невідома його точна глибина, при цьому висота насипу відходів оцінюється в 50 метрів над рівнем ґрунту. Це приблизно, як одна 16-поверхівка! Кількість ТПВ, які захороненні на полігоні, на кінець 2014 року становила більше 4,25 млн. тонн. Щодобове поступлення сміття та відходів — 2300 куб. м.

Більше про проблеми з відходами читайте:

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

  1. Молодці!
    Єдина команда,яка робить реальні кроки для побудови сміттєпереробного заводу.
    Аплодую стоячи!

  2. Так і не зрозумів, скільки відсотків по кредиту мешканцям треба переплатити ??? і де ті гроші, що були на депозитах і чому сволотівська влада їх не використала?? чи треба дати можливість заробити піндосам???

  3. Скільки можна товкти воду в ступі. Того заводу у найближчі 5 років не буде. Одна болтівня.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.