Ексдорожник проти Хмельницької ОДА. Стало відомо, чим завершився судовий спір

Колишній керівник Державного підприємства “Служба місцевих доріг” Сергій Матус програв судову справу проти Хмельницької облдержадміністрації, яка тривала рік.

Колишній голова Хмельницької ОДА Вадим Лозовий і екскерівник Служби місцевих доріг Сергій Матус

Про це свідчить рішення Хмельницького міськрайонного суду від 20 березня.

Екскерівник добивався у суді визнання протиправним та скасування розпорядження голови ОДА про своє звільнення з посади, поновлення на займаній посаді та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу. Його було призначено 4 грудня 2017 року, а дія контракту закінчувалася у грудні 2022 року.

Відомо, що 5 березня 2019 року тодішній керманич області Вадим Лозовий звільнив Сергія Матуса на підставі порушення умов контракту. Зокрема, за неподання в установленому порядку на затвердження або погодження органу управління майном річного з поквартальною розбивкою фінансового плану підприємства; порушення порядку здійснення витрат суб`єктами господарювання державного сектору економіки у разі не затвердження (непогодження) річних фінансових планів у встановленому порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2012 року № 899; неподання органу управління майном річної фінансової звітності, а також річного звіту про виконання фінансового плану підприємства разом з пояснювальною запискою щодо результатів діяльності.

Позивач наголосив, що його звільнення відбулося, коли він перебував на лікарняному (до 7 березня).

Крім цього, Матус надав заперечення по кожному пункту претензій до виданого розпорядження. Зокрема, щодо неподання фінансового плану підприємства, то ДП «Служба місцевих автодоріг» було створено у грудні 2017 року, і вже у січні 2018 року підприємством був розроблений та поданий на погодження до органу управління майном річний, з поквартальною розбивкою фінансовий план на 2018 рік, в якому були повністю враховані показники доведені до підприємства Органом управління майном в загальному обсязі виконання дорожніх робіт на суму 456,5 млн грн. Тоді ж управління регіонального розвитку та будівництва Хмельницької ОДА, яке здійснює функціональне управління та координацію діяльності підприємства ДП «Служба місцевих автодоріг», погодило фінансовий план на 2018 рік. ДП «Служба місцевих автодоріг» за результатами роботи у 2018 році виконало на 100%.

Щодо порушення порядку здійснення витрат суб`єктами господарювання державного сектору економіки у разі не затвердження (непогодження) річних фінансових планів у встановленому порядку, то позивач наголосив, що ексголова Хмельницької ОДА Лозовий, як керівник органу управління, майном розглянув лист ДП «Служба місцевих автодоріг» і погодив придбання підприємством трьох автомобілів Skoda Oktavia A7 і двох Reno Daster загальною вартістю 1,7 млн грн.

Також Матус заявив, що ДП «Служба місцевих автодоріг» за прямою вказівкою начальника управління регіонального розвитку та будівництва Хмельницької ОДА щоквартально надавало до органів казначейства фінансову звітність про свою виробничу діяльність, тому дії відповідача щодо його звільнення з посади директора на підставі нібито не подання річної фінансової звітності є незаконними і тягнуть за собою поновлення порушених його прав.

У суді представник Хмельницької ОДА висловився проти задоволення позовних вимог заперечив, пояснив, що позивача було звільнено на підставі п.8 ст.36 КЗпПУ з підстав передбачених контрактом, зокрема, за невиконання умов контракту.

Представник відповідача ДП «Служба місцевих автодоріг» в судовому засіданні пояснила, що органом управлінням майном є департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Хмельницької ОДА, до якого план ДП «Служба місцевих автодоріг» не подавався. Крім того, з позивачем розірвано контракт з підстав передбачених у контракті і вже згодом звільнено. Поновлення позивача не призведе до поновлення контракту, а вимог про його поновлення позивачем не заявлено.

Суддя Оксана Козак з’ясувала, що 28 лютого 2019 року департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Хмельницької ОДА направив голові Хмельницької ОДА доповідну записку, згідно якої, у зв`язку з невиконанням Сергієм Матусом без поважних причин обов`язків покладених на нього контрактом, неподання в установленому порядку на затвердження річного фінансового плану, порушення порядку здійснення витрат суб`єктами господарювання державного сектора економіки у разі не затвердження (непогодження) річних фінансових планів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2012р. №899, неподання органу управління майном річної фінансової звітності, запропоновано його звільнити з посади директора ДП “Служба місцевих автодоріг” та розірвати контракт.

Також у суді був підтверджений факт перебування Матуса на лікарняному під час видання розпорядження про звільнення від 6 березня 2019 року. Однак 28 листопада 2019 року новопризначений голова ОДА Дмитро Габінет видав нове розпорядження, яким змінив дату звільнення керівника Служби місцевих доріг  – замість 6 березня на 11 березня.

Що стосується конкретних претензій, які лягли в основу спірного розпорядження, то суд зафіксував: Сергій Матус листом від 12.11.2018 повідомив департамент ОДА про відмову у наданні фінансового плану у зв`язку з відсутністю критеріїв для  складання. Водночас 28 січня 2019 року Службв місцевих доріг надалв департаменту проект фінансового плану на 2019 рік, порушивши при цьому терміни щодо його подання, передбачені зокрема ст.75 ГК України.

Окрім цього, наданий проект фінансового плану державного підприємства на 2019 рік не відповідав вимогам наказу Мінекономрозвитку України тому департамент не погодив фінансовий план державного підприємства на 2019 рік та повернув на доопрацювання.

Крім цього, до матеріалів справи було акт ревізії фінінспекції, в якому зазначено, що фінансові плани ДП “Служба місцевих автодоріг” на 2018 та 2019 рік не складались та, відповідно, не подавались на затвердження, що є порушенням ст.75 Господарського кодексу України.

“Безпідставиними є твердження відповідача Хмельницької ОДА щодо недотримання позивачем положень постанови Кабінету Міністрів України від 03.10.2012 року №899, якою затверджено Порядок здійснення витрат суб`єктами господарювання державного сектору економіки у разі незатвердження (непогодження) річних фінансових планів у встановленому порядку. А саме, що у 2018 році підприємством всупереч нормам вищезазначеної постанови здійснювались витрати на капітальні інвестиції та придбання легкових автомобілів. Разом з тим, позивачем Сергій Матус не надав суду належних та допустимих доказів на підтвердження дотримання ним п.2.3 контракту, згідно з якого керівник подає в установленому порядку органу управління майном, з яким укладено цей контракт, квартальну та річну фінансову звітність підприємства, а також квартальний та річний звіти про виконання фінансового плану підприємства разом з пояснювальною запискою щодо результатів діяльності”, – сказано у судовому рішенні.

Таким чином, суд дослідивши докази, дійшов висновку, що звільнення Сергія Матуса за пунктом 8 статті 36 КЗпП України було проведено, відповідно до норм чинного трудового законодавства та з підстав, визначених у контракті.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Хмельницького апеляційного суду.

На цю ж тему читайте публікації НГП:

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Матус ніколи головою ОДА не був !

    • Матус ніколи головою ОДА не був, а вот Лозовий був і звільнив цього чудіка с посади директора державного підприємства.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.