Зношеність обладнання та відсутність кваліфікованого персоналу – у Хмельницькій ОДА назвали причини неефективної роботи очисних споруд

У Хмельницькій ОДА відбулася селекторна нарада щодо екологічного стану водних ресурсів (поверхневих водойм) та полігонів твердих побутових відходів.

Про екологічний стан водних ресурсів на Хмельниччині доповіла Тетяна Дзюблюк. Вона зазначила, що на території області cкид зворотних вод у водні об’єкти здійснювали 52 водокористувачі.

У лютому поточного року проведено обстеження очисних споруд у 10 населених пунктах, де встановлено відсутність очистки зворотних вод або неефективну роботу каналізаційних очисних споруд, зумовлену їх незадовільним технічним станом.

Зокрема, на сьогодні очистка зворотних вод не здійснюється у містах Городок, селищах Летичів, Стара Синява, Сатанів та Віньківці через несправність очисних споруд. Також неефективно працюють очисні споруди у містах Волочиськ, Деражня, Дунаївці, Ізяслав, Красилів, Старокостянтинів, селищах Нова Ушиця, Понінка, Ярмолинці, які потребують модернізації та реконструкції.

За словами Тетяни Василівни, однією з причин порушення технології очистки зворотних вод є некваліфікований обслуговуючий персонал. Тільки в трьох комунальних підприємствах міст Кам’янець-Подільський, Славута та Хмельницький працюють інженерно-технічні працівники з відповідною освітою.

Щодо ситуації з твердими побутовими відходами, то Департаментом природних ресурсів та екології здійснено обстеження відповідних полігонів міст Городок, Дунаївці, Красилів, Старокостянтинів та смт Ярмолинці. За результатами обстежень стало зрозуміло, що ситуація в порівнянні з оглядами, які здійснювалися в літній період 2019 року, не покращилася, а в окремих випадках і погіршилася.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Опять селяне всё просрали в прямом и переносном смысле.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.