Минулого року Хмельниччина показала найбільші в Україні темпи падіння промисловості

Нещодавно Держстат опублікував дані розвитку промисловості і вони виявились невтішними: за перший місяць року промисловість впала ще на 5,1%, йдеться у матеріалі Економічної правди.

Зокрема, наприкінці 2019 року падіння промислового виробництва набуло найвищих темпів з 2014-2015 років, коли почалася війна. У жовтні цей показник знизився на 5%, у листопаді – на 7,5%, у грудні – на 8,3%.

Загалом за підсумками 2019 року промисловість скоротилася на 1,8%, хоча у Мінекономіки прогнозували зниження лише на 0,6%.

Для порівняння: у 2018 році промислове виробництво зросло на 1,1% порівняно з 2017 роком. У 2017 році зростання становило 0,4%, у 2016 році – 2,8%.

Однак, промисловість у 2019 році падала не у всій країні. У Вінницькій області цей показник зріс на 13,5%, в Одеській – на 7,3%, у Рівненській – на 5,8%. Найбільші ж темпи падіння показали Хмельницька область – 14,8%, Закарпатська – 14,3% та Чернігівська – 10,1%.

На падіння промисловості вплинула сукупність чинників, пояснила заступниця директора Центру економічної стратегії Марія Репко.

За її словами, основні причини такі – політика НБУ щодо облікової ставки та курсу гривні, тепла зима, падіння цін на світових ринках на металургійну продукцію і навіть підписання угоди про асоціацію з ЄС.

Ще один вагомий фактор – стагнація у харчовій промисловості, а також сектор, який регулярно втрачає позиції – це машинобудування.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 14

 1. Габінет показує свої професійні результати кандидата юридичних наук…. Рейтинг Хмельницької області падає швидше, ніж вся Україна разом. Нажаль!!!

  • Дурню, переглянь статистику – Украіна руйнувалася з часу отримання незалежності (в першу чергу від – від зорового глузду). Я не захищаю Габінета, я захищаю здоровий глузд.

   • Прав Путенко!!!!!

   • Ти Путенко почитай статтю і проаналізуй, що Хмельниччина при Габінеті займає останнє місце. Хоча інші області мають темпи зростання. Подивись у зеркало і скажи, хто тут дурень????

    • Скажи спасибі майдану і це європі. Втрата російских ринків призвела до скорочення виробництва на Мотор-Січ, Новатор, Трансформатор, молокозаводах і т.д.

  • Хіба тоді був Габінет

   • За перший місяць року промисловість впала ще на 5,1%, йдеться у матеріалі Економічної правди – то був чи ні??? Вже був як 3 місяці!!!

    • Ти статист крім стверджувати дурню скажи тепер як Габінет міг вплинути на падіння/ зростання промислового виробництва? Сказати власнику підприємства виробляти більше/ менше галош чи шкарпеток? Як

     • Маски робити і в китай відправляти

 2. статист правильно каже всі такі вчені всі такі розумні а результат їх роботи видно, попередні керівники показували гарні результати особливо це було видно при Корнійчуку це видно по дорогах і по показниках а клоуни користуються їхніми напрацюваннями і котяться по інерції але ж інерція закінчується і ось вам результат бездіяльності або непрофесіоналізму

  • Чуєш сцуко і де ж дороги? В дупло засунь собі ті фіктивні результати, Білорусь може наздоженемо через років 50 у кращому випадку. Головним результатом роботи уряду та парламенту може бути лише рівень життя громадян. Вам уродам кожному треба по персональній гіляці виділити.

 3. А картавый рассказывал про немецкие инвестиции ездил в Китай за наши бабки. жал руку коммунистам! Вот кто оборотень свободовский! Китайцы получается послали в опу,а немцы ещё дальше.

  • Дійсно, у справжнього націоналіста, при торканні чогось комуністичного має відбутися рвотний рефлекс, але тут вже Ка анда с.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.