Хмельницький військомат реформують за західними стандартами

Відповідно до вимог «Державної програми розвитку Збройних Сил України» уся система мобілізації і мобілізаційної підготовки має бути реформована за західними стандартами, повідомляє прес-служба Хмельницького обласного військового комісаріату.

Відтак перетворення на новітній заклад з сервісними функціями чекає й на Хмельницький обласний військовий комісаріат.

«На даний час ми вже маємо рішення командування Збройних Сил про перейменування комісаріату та перехід на нову штатну структуру. Ці заходи мають бути здійснені до кінця березня поточного року», – пояснює заступник військового комісара Хмельницького ОВК полковник Петро Горобець.

Відтак військомати чекає поетапне перетворення на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Основною метою зазначеної реформи є створення прозорої системи надання сервісних адміністративних послуг військовозобов’язаним, резервістам, ветеранам війни та військової служби, а також військовим пенсіонерам і членам їх сімей у питаннях соціального і правового захисту.

Передбачається, що система працюватиме за принципом «єдиного вікна».

Так, у терцентрі має бути ресепшен, створені відкриті і закриті зони. Службу у відкритих для відвідувачів зонах нестимуть військовослужбовці, які знатимуть чим допомогти людині, яка звертається за консультацією. Очікується, що до 70 відсотків питань можна буде вирішити вже на цьому етапі.

За задумом у складі обласних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки передбачено створення таких центрів:

– рекрутингу та комплектування;

– обліково-мобілізаційної роботи;

– морально-психологічного забезпечення і по зв’язках із громадськістю;

– територіальної оборони.

Ще однією новизною в роботі кожного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Збройних Силах буде рекрутингова робота. Для цього вже створюються відповідні відділи, а також створюється інститут вербувальників. На початкових етапах в цьому питанні очікуються консультації колег з Польщі та США.

При цьому територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, як і раніше, залишаться місцевими органами військового управління, які забезпечуватимуть виконання законодавства з питань військового обов’язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації в особливий період людських і транспортних ресурсів на відповідній території.

Проте виконуватимуть ці завдання центри в рази швидше ніж нинішні військкомати, адже більшість документації буде вестись в електронному вигляді та будуть створені спеціальні бази різних категорій військовозобов’язаних. До речі, це є чи не найважливішим елементом даної реформи, адже питання переходу на єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних було підняте вже давно.

Введення єдиного реєстру військовозобов’язаних у вигляді єдиної електронної бази даних покликано вирішити багато проблем, як під час мобілізацій, так і під час призовів на строкову службу, унеможлививши, або принаймні максимально ускладнивши можливість ухиляння від неї.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Не один …: що в лоб, то по лобу …

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.