Без сосисок і промислових соків – у дитсадках і початкових класах Хмельницького оновили меню харчування

Усі дитячі садочки та молодша школа Хмельницького перейшли на нову систему харчування.

Як повідомляє пресслужба міської ради, кухарі шкіл готують страви за рецептами Євгена Клопотенка, а для дитячих садків розробили власне меню.

“Минулого року ми поставили перед собою завдання: змінити харчування в школах і дитсадках, зробити його максимально корисним, змінити ідеологію харчування повністю. Аби харчування в дитсадках і школах було не за принципом: треба, бо безкоштовно, а хочу, бо смачно. Шість місяців нам знадобилося, щоб суттєво змінити систему харчування у дитсадках і молодшій школі. Крім удосконалення меню, працювали з кадрами – звільняли, давали догани, карали, вчили, приймали нових. На кожну нову страву розробили технологічні картки. Підвищили кухарям зарплату. Додали видатки на харчування. Ремонтували харчоблоки. І такі оновлені страви діти їдять! Кількість відходів зменшилася у 3-5 разів. Загалом на рік виділяємо на харчування діток понад 70 млн грн”, – зазначив міський голова Олександр Симчишин.

У меню дошкільних закаладів та меню молодшої школи – жодних ковбасних виробів, жодних промислових соків інших шкідливих продуктів. Замість цього ввели в меню насіння, горіхи, корисні нагетси та бургери, менше солі і цукру, більше приправ і соусів на основі фруктів.

Наразі в школах міста безкоштовно харчують учнів 1-4 класів, діти учасників війни та діти загиблих. З скарбниці міста на їх харчування виділяється 15 гривень щодня. Харчування вихованця дитячого садочка коштує 28 гривень на день: 40% (11,20) фінансує міська рада, 60% (16,80) – батьки.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

  1. НВК 31 на Виставці. Харчування дуже, дуже хороше. Рецепти можна додому брати

  2. Бургери, соуси – це корисно?
    Ще чіпси додайте і картоплю фрі

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.