Митрополит Антоній Махота звернувся до православних віруючих Хмельниччини

Звернення опубліковане на сторінці митрополита Антонія у Фейсбук.

«В останній місяці на парафії які рік тому назад згідно свого конституційного права змінили юрисдикційну приналежність і ввійшли до складу Хмельницької єпархії ПЦУ з боку Російської Православної Церкви в особі сателіта – угруповання архієріїв та священнослужителів, тимчасово перебуваючих на канонічній території Хмельницької єпархії УПЦ-ПЦУ, почався шалений тиск в вигляді судових позовів.

На території Хмельницької області і за її межами ці судові позови мають однакову ознаку – «Російська Православна Церква в Україні проти Держава Україна». А саме – всі судові позови з боку представників РПЦвУ направлені проти представників Держави України у вигляді Хмельницької обласної Державної Адміністрації. У всіх позивних вимогах позивачі оскаржують рішення Хмельницької ОДА про державну перереєстрацію релігійних громад з російської канонічної юрисдикції на українську.

Судові рішення проходять в м. Київі згідно чинного законодавству, бо ХОДА є суб’єктом господарчого права.

Київські судді не вдаваючись в проблеми Хмельниччини, не маючи законних підстав приймають антизаконні рішення на користь РПЦвУ. Фактично – це духовний Іловайск, це зрада національним, державним і духовним інтересам Держави Україна.

Наші дії!

 1. Суди ми не програли – одне, навіть декілька засідань це не весь суд. Ми будемо боротись подаючи апеляції і продовжуючи боротьбу в юридичній площині. Це наша парафія, в наший області, в наший країні!
 2. Ми розуміємо що всі їх позови лежать в майновій площині, а саме російським священнослужителям не потрібні наші українські віруючі – їм потрібне наше українське майно – храми, їм потрібен неспокій – цього не буде! Як керуючий Хмельницькою єпархією я заявляю про повну духовну і юридичну підтримку громадам на які направлені ці судові позови! Жодний український храм, жодна українська парафія на Хмельниччині не повернеться в московське духовне ярмо! Жодне продажне рішення не втілиться в ввіреній мені єпархії!
 3. Я хотів би звернути увагу всіх органів влади на Хмельниччині що українські віруючи залишають за собою право відстоювати духовні інтереси всіма доступними заходами – юридично, а також духовно – молитовні хресні ходи, молитовні стояння і т. д.
 4. Окрему увагу звертаю також на правоохоронні органи в області, які на нашу думку почали займати однобоку позицію – підтримку РПЦвУ, бо в деяких випадках звезені в села з інших місць «духовні тітушки» почувають себе вільно під охороною українських правоохоронних органів а українські вірні стають ізгоями в рідних їм селах.

Ми чудово розуміємо для чого РПЦвУ розвернула наступ підняттям хвилі судових позивів проти українських віруючих і мета в них одна – не дати спокійно розвиватися молодій Православній Церкві України, створити якомога більше перешкод для зміцнення Автокефальної Православної Української Церкви, відтягнути сили і час які ми можемо і хочемо витратити на духовне зростання духовенства та вірян, примноженням християнської віри на теренах України».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 33

 1. Що він меле? Покажіть йому де Скаржинці.

 2. Але ж воно дурне, краще б замість звичайної писанини, яку за кожним пшиком робить, дійсно зайнявся справою, гляньте рішення судів, воно не зробило нічого для того щоб їх виграти. І це все ще не кінець… Бог розсудить всіх по справай здійснених, але “духовною тітушкою” з огляду на певні аспекти є саме високоповажний владика…
  Хто б Єпіфанію порадив викинути це кодло з церкви…
  Чому ж якщо рішеня судів були продажні наш владика не заплатив більше або не довів цю продажність? Своїм ділитись не хотів чи як? Де та юридична підтримка про яку він говорить??? Громади кинуті на призволяще і самі шукають адвокатів та юристів, які б відстоювали їхні позиції!!!! Мерзенно бачити як такі як він і приближені до нього своїми ж руками руйнують те чого прагнуть люди!!!!!

  • А що прагнуть? В жопу гундяя цілувати?

   • Ні, з тобою обійматись!

   • не цілують, але ПЦУ і цей єпископ згідно Томосу зобов’язаний здійснюючи богослужіння, поминати “Усiх Єпископів Православних” і того хто на його думку очолює “тимчасових”, не все так просто

    • А може тих, хто визнав ту церкву? Російська взагалі того документа немає. Але ж вимахується

     • Дупу собі підітри тим термосом, тішиться воно липовою цяцькою. Чи можна вважати законом – закон підприсаний президентом і такий що не розглядався парламентом?

     • А ПЦУ має бумажку і також вимахується… Від отримання диплому про освіту розуму в людини не прибавиться і професіоналоми ти також не станеш, але пафосу навколо себе й смороду розведеш так само і тут. Томос отримали, Петрик зробив собі томостур, від якого не лише око сіпалось, а що далі з усім цим робити ніхто уявлення не має.

     • Ви обоє якісь дебіли і нема сенсу з вами сперечатися. Хай прийде москаль і вас трахає, і принесе вам донбаський руський мир. Бажаю вам в таке потрапити

     • насправді російська церква завдяки ще Борису Годунову у 90х 16 сторіччя, має дві такі бумаги, від патріярха Стамбула, і другу з підтверженням, ще й іншими патріярхами церков на той час, і займає п’яте місце у диптиху, і в тому ж диптиху, що читають у ПЦУ

     • Ні хера вони не мають, бо не сцяли б кіпятком, коли давали ПЦУ

     • кипятком сцить цей так званий “епіскоп” православний, якщо закон на твої стороні то дій по закону, подавай апеляцію, і не розводь розбрат серед населення, у нас в державі свобода віросповідання, і хто тут “тимчасовий” не йому вирішувати

 3. Видно погані справи, відібрали майно, як попало, а у суді таке не проходить, от і судді винуваті
  А взагалі виступ “цікавий” православний, та щей єпископ, обзиває православних.
  “угруповання архієріїв та священнослужителів, тимчасово перебуваючих “, а це вже розпалювання релігійної ворожнечі та нетирпимості за релігійною ознакою.

 4. Посмотри на это ” худое” чудо!И ему кто то верит?

 5. Тобто думка громади до одного місця?

 6. Який у нас дурний народ. Іх дітей вбиває рашка, і вони готові гроші нести іх попам, а ті навіть відспівувати вбитих не хочуть

 7. А чому якщо священнику не дають приходу, а вимагає грошей? иЦе такий праведний Антоній

  • Та в тому то і проблема, що всі знають про те який він, але ніхто із цим не робить нічого, священники не підуть проти, а громади наврядче на це наважаться

 8. Як кажуть “*****(говорити) не мішки носити”. Тільки дай народ підбурити, взагалі те, що пише Антоній ні в голову не вкладається ні на голову не налазить.

 9. Звернення Митрополита є дуже важним, бо після провалу московського патріярхату на йорданських зборах, Росія та Сербія дуже натискають на Україну.

 10. Hello, i believe that i saw you visited my blog so i got
  here to go back the prefer?.I am attempting to find
  issues to enhance my website!I assume its adequate to use a few of your ideas!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.