При Хмельницькій облдержадміністрації з’явився новий консультативно-дорадчий орган – робоча група з вивчення шляхів оптимізації роботи закладів фахової передвищої та вищої освіти, що перебувають у спільній власності територіальних громад області.
Згідно з розпорядженням голови ОДА від 13 лютого, робоча група нараховує 9 осіб: два нардепи Микола Стефанчук і Володимир Ватрас, ректор Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова Олег Омельчук і ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Інна Шоробура, два депутати обласної ради Іван Гладуняк та Інна Ящук, заступник голови обласної державної адміністрації Оксана Ситницька, директор департаменту освіти і науки ОДА Олег Фасоля, директор департаменту фінансів ОДА Сергій Пенюшкевич, радник патронатної служби голови ОДА Олексій Лисюк.
Керує цим органом голова вченої ради Хмельницького університету управління та права Олександр Буханевич.
За інформацією джерел “Незалежного громадського порталу”, у середовищі обласних чиновників є бачення, щоб функції Хмельницького обласного інтитуту післядипломної освіти передати Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії, а функції Хмельницького центру підвищення кваліфікації державних службовців, органів місцевого самоврядування – Хмельницькому університету управління та права імені Леоніда Юзькова.
“Паралельно виникла думка щодо можливого укрупнення комунальних вишів і створити на їхній базі єдиний заклад. Поки це ідея. Робоча група ж має дати свої напрацювання”, – пояснив співрозмовник НГП.
Перше засідання консультативно-дорадчого органу ОДА відбулося 17 лютого. На ньому керівники двох комунальних вишів (Омельчук і Шоробура) отримали завдання підготувати системний аналіз власних закладів (сильні і слабкі сторони; переваги та загрози).
“Якщо провести грубе порівняння, то перевага педакадемії у тому, що ринок праці більше потребує педагогів, аніж юристів. Водночас сильна сторона університету управління у тому, що вони більше використовують власні надходження, ніж бюджетні”, – додав співбесідник.
Крім цього, на чергову сесію обласної ради 25 березня виноситься питання про оптимізацію закладів фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти, що перебувають у спільній власності територіальних громад Хмельницької області.