За місяць на Хмельниччині найбільше подорожчали овочі, подешевшали свинина, масло, рис, майонез

У січні на Хмельниччині ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,5%.

За даними Головного управління статистики в області, найбільше (на 11,4%) подорожчали овочі. У межах 2,1–0,3% підвищились ціни на сири, маргарин, яловичину, кондитерські вироби з цукру та борошна, фрукти, сметану, безалкогольні напої, яйця, молоко, м’ясо птиці.

Водночас на 3,7–0,3% подешевшали макаронні вироби, свинина, масло, сало, рис, майонез, соняшникова олія, цукор та кисломолочна продукція. Ціни на продукти переробки зернових зменшились на 1,0%, у т.ч. на пшоно – на 8,3%, крупи манні – на 3,3%, пшеничне борошно – на 2,3%.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 1,6%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 2,9%, алкогольні напої – на 0,5%.

Одяг та взуття подешевшали на 3,7%: взуття – на 3,9%, одяг – на 3,5%.

На зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 3,4% вплинуло підвищення цін на природний газ на 12,2%. Крім того, товари та послуги з утримання та ремонту житла подорожчали на 1,9%.

Ціни на транспорт у цілому знизились на 1,3%, що зумовлено здешевленням палива та мастил на 4,2% та проїзду в поїзді міжміського сполучення на 2,4%. Разом з тим на 7,6% подорожчала плата за навчання на курсах водіїв.

У сфері зв’язку зростання цін на 1,6% спричинено подорожчанням поштових послуг та послуг Інтернету на 12,5% та 2,8%, відповідно.

Вартість послуг освіти зросла на 1,4% внаслідок підвищення плати за утримання дітей у дошкільних закладах на 10,4%.

Серед інших товарів та послуг на 3-0,7% подорожчали страхування особистого транспорту, прилади та товари для особистого догляду, послуги ресторанів та готелів.

Водночас зниження цін зафіксовано у сфері відпочинку та культури (на 1,2%), на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла (на 1,1%).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Для мене дуже дивно як в аграрній країні може так багато коштувати овочі…. Ви бачили, помідори по 50-100 грн за кг.. я вже мовчу за перець

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.