Cергій Лабазюк назвав головні недоліки законопроекту про ринок землі

Законопроект про ринок землі №2178-10, який розпочала розглядати Верховна Рада, не можна підтримувати в такій редакції, оскільки він практично не залишає можливості пересічному українцю купити землю.

Про це заявив народний депутат Сергій Лабазюк, повідомила прес-служба нардепа.

Він підкреслив, що земля – це не просто товар. «Це значно більше, ніж товар – для кожного українця, для безпеки держави, для майбутніх поколінь!», – зазначив Лабазюк.

«Я особисто виступаю ЗА відкриття ринку землі. Однак, категорично не підтримую ту редакцію законопроекту, яку нам пропонують і не буду за неї голосувати» – заявив народний депутат. Він додав, що подав велику кількість правок до цього законопроекту, намагався вплинути на профільному комітеті, щоб вони були враховані, однак цього не сталось.

За його словами, законопроект дає усі можливості для інвестиційних фондів, фінансових структур, в тому числі міжнародних, придбати українську землю.

«Ми розуміємо, що зараз в українців немає доступу до дешевих кредитів і вони знаходяться в абсолютно нерівних умовах з іноземними фінансовими структурами», – пояснив свою позицію політик.

Окрім того, за словами Лабазюка, занепокоєння викликає той факт, що в законопроекті пропонується запровадити норму, що українці мають підтвердити походження грошей на купівлю землі.

«Давайте подивимось на наші реалії. Чи заробітчанин, який працював в Італії, може це зробити? Така позиція змушує його їхати назад на заробітки, а не обробляти землю на Батьківщині. Далеко не всі мають офіційні зарплати і не зможуть підтвердити походження коштів. Натомість великі компанії мають кредитні історії, фінансових спеціалістів і тому для них цей шлях пройти буде набагато простіше», – зауважив Лабазюк.

Він також констатував, що сьогодні правоохоронна система не досконала, а злочинність в країні зростає з кожним днем. «Чи буде захищена бабуся, яка продасть свій пай за 2-3 тисячі доларів та триматиме готівку вдома?», – запитує нардеп.

Сергій Лабазюк переконаний, що потрібно уважно вивчити досвід сусідніх країн, які пройшли цей шлях, щоб не повторити їхніх помилок та врахувати найбільш успішний досвід.

«Наприклад, в Литві, коли приймали закон про ринок землі, дозволили купувати землю всім. Що вони отримали? 67% землі в Прибалтійських країнах сьогодні належать французам і німцям. Пройшло 15 років, економічна ситуація покращилась, але діти цих литовців вже не можуть купити цю землю», – розповів Лабазюк.

Натомість, за його словами, Польща зробила так, щоб на першому етапі землю могли купити виключно громадяни Польщі. «Але після того, як Польщу приймуть в Євросоюз, дозволялось купувати і громадянам ЄС. Прийняли Польщу в ЄС, надали допомогу, а поляки відтермінували цю норму ще на 8 років. Отже, поляки захистили вітчизняного виробника, свого громадянина», – підкреслив депутат.

Нагадаємо, 6 лютого Верховна Рада розпочала розгляд правок до законопроекту 2178-10 про ринок землі. За два дні народні депутати розглянули 216 правок до закону з понад 4 тисяч.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. А за диктаторський закон 16 січня 2014 року голосував ???

  2. Що значить не зможе пересічний громадянин, Сирожа? А зараз може? Уся біда для таких лендлордів як Сторожа заключається в декількох пунктах:
    а) дійсно, за нашою землею прийде транснаціональний капітал, в яких проблем з грошима не має. Земля зросте в ціні. Наші агробарони не зможуть конкурувати з транснаціональними, по новітній техніці, по дешевих грошах, по ринках збуту та ціні кінцевої продукції. Тому такі барони вимушені будуть чи запустити у співвласники якийсь ” інвестиційний фонд” чи продати бізнес. Приблизно так.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.