Сергій Лабазюк: Громади мають об’єднуватись добровільно, а не примусово

Народний депутат України Сергій Лабазюк взяв участь у засідання Хмельницької регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування в Україні «Пульс», під час якого розповів про останні законодавчі ініціативи в сфері децентралізації та ризики для громад.

Про це повідомила прес-служба народного депутата.

За його словами, законопроект який стосується змін до Конституцію №2598 було відкликано через критику сумнозвісних повноважень префектів та інших положень.

Однак, вже 17 січня депутати ухвалили у першому читанні законопроект №2653 про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, яким Кабміну надають право визначати межі та центри громад, без жодних запобіжників щодо зміни конфігурацій вже сформованих громад.

Лабазюк підкреслив, що вніс поправки до цього законопроекту, якими пропонується дати право Кабміну завершити реформу децентралізації, однак не змінювати громади, які  були добровільно об’єднані та визнані спроможними до 01.02.2020. Також Лабазюк запропонував  встановити, що Кабмін зможе визначати межі і центри – виключно на підставі Методики формування спроможних територіальних громад, затвердженої відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Однак, в Раді зареєстрували черговий проект №2804 «Про засади адміністративно-територіального устрою України», який визначає порядок утворення, ліквідації, зміни меж та центрів громад. «Тут закладений той самий механізм, що і у №2653, який передбачає, що все це – повноваження Кабміну», – пояснив Лабазюк.

«Реформа з децентралізації – це про передачу можливостей. Ми відчули свободу дій і почали аналізувати і рахувати, як зробити громади успішними. Тепер час за конкретними кроками», – зазначив політик.Лабазюк поінформував голів громад, що під час спілкування з представниками Уряду йому повідомили, що зміни ще можливі, але якщо громади вчасно подадуть свої пропозиції.

«Має бути закладена можливість громадам, які вже об’єднались, об’єднатись в одну, або комусь ще приєднатись. Це нормальне явище, але це не повинно бути примусово. Якщо це буде примусово – то в кого питати за наслідки і результати? Повноваження місцевого самоврядування мають бути чітко виписані, точно має бути свобода дій в межах чинного законодавства», – підсумував Сергій Лабазюк.

У засіданні взяли участь голова облдержадміністрації Дмитро Габінет, голови і ключові особи самоврядування міст та громад-членів Хмельницького регіонального відділення АМУ, голови ОТГ, перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, іпредставники народних депутатів від Хмельниччини Володимира Ватраса і Сергія Мандзія. Головував на засіданні голова Хмельницького РВ АМУ, міський голова Славути Василь Сидор.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. В мене створилося стійке враження, що Хмельницька ОДА “со товаріщі” (мером Хмельницького О.Семчишиним, депутатами Верховної зРади від “Слуги народу” М.Стефанчуком і С. Мандзієм) хоче знищити деякі села: в Шаровечківській ОТГ – Малашівці і Волицю, в Копистинській – Колибань та Малу Колибань тощо. Питання – Навіщо?

  2. В мене створилося стійке враження, що Хмельницька ОДА “со товаріщі” (мером Хмельницького О.Семчишиним, депутатами Верховної зРади від “Слуги народу” М.Стефанчуком і С. Мандзієм) хоче знищити деякі села: в Шаровечківській ОТГ – Малашівці і Волицю, в Копистинській – Колибань та Малу Колибань тощо. Питання – Навіщо?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.