Завершення ремонту енергоблоку №1 Хмельницької АЕС, який не працює більше півроку, знову перенесли

Хмельницька АЕС знову перенесла термін завершення ремонту енергоблоку №1, запланувавши нову дату запуску на 26 березня.

Про це свідчить інформація на сайті Державної інспекції ядерного регулювання про стан енергоблоків АЕС України на 6 лютого.

Також на сайті самої Хмельницької АЕС розміщено повідомлення про те, що при проведені пускових операцій на енергоблоці №1 виявлено обрив кола ротора турбогенератора. За словами начальника електроцеху ВП ХАЕС Вячеслава Семенова, дефект проявився при роботі турбіни на 1600 – 1700 обертів/хв. (номінальна кількість обертів – 3000 за хвилину).

Згідно з відповідною програмою ДП «НАЕК «Енергоатом», передбачалося здійснити капітальний ремонт та модернізацію всіх роторів за технологією компанії General Electric. Саме цей ротор, який було доправлено із Рівненської АЕС, підлягав капітальному ремонту з модернізацією. За нагальної необхідності на ХАЕС використано саме цей ротор.

Як відомо, спочатку пуск блоку №1 ХАЕС після планового ремонту був намічений на 14 серпня 2019 року. Однак в кінці літа минулого року пресслужба ХАЕС повідомила про перенесення запуску на термін більше трьох місяців через виявлену несправність допоміжних систем генератора.

В середині грудня стало відомо, що ХАЕС перенесла термін завершення ремонту до 27 січня 2020 року. В кінці січня цього року дата була скоригована на 6 лютого. Таким чином, на енергоблоці №1 Хмельницької АЕС тривають 439-а доба середнього планового ремонту

Хмельницька АЕС у складі двох енергоблоків (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт, розташована в Нетішині.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Кастрюлеголовым и война не нужна,сами себя угробят! ДБ!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.