Про голову ОДА і гальмування перетворень в охороні здоров’я

Співбесіда, Дмитре Анатолійовичу, це не іспит у медичному коледжі, де ставлять запитання студентам, тим більш, завчасно підготовлені та з відповідями, які сформовані не дуже фаховими людьми, а спілкування голови виконавчої влади регіону та претендента на посаду директора департаменту охорони здоров´я, з метою визначення стратегії розвитку медичної галузі області, виконання урядових постанов щодо реформування охорони здоров´я. У тому числі і постанови КМ України № 1034 від 27.11.2019 р. “Деякі питання створення госпітальних округів”, які створюються з метою організації мережі закладів охорони здоров´я на території області у спосіб, що дасть можливість забезпечити реалізацію державної політики у сфері охорони здоров´я, ефективно використовувати ресурси закладів охорони здоров´я, сформувати спроможну мережу надавачів медичних послуг для гарантованого доступу населення до послуг вторинної (спеціалізованої та третинної (високоспеціалізованої) та екстренної медичної допомоги.

Пункт 3 цієї постанови зобов´язує Вас створити госпітальну раду та затвердити план розвитку госпітального округу. Але Ви цього, на жаль, не зробили, чим гальмуєте перетворення в галузі, які передбачені затвердженою КМУ концепцією реформування галузі охорони здоров´я, кінцевою метою якої є запровадження обов´язкового соціального медичного страхування. І як наслідок діяльності керівництва ОДА:

 1. Департаментом охорони здоров´я Хмельницької ОДА, разом з керівниками лікувально-профілактичних закладів, не виконано рекомендації МОЗ України по реорганізації комунальних закладів охорони здоров´я в КНП та виконання прикінцевих положень ЗУ про автономізацію медичних закладів.
 2. Зривалась робота госпітальних рад і не створено мережі закладів інтенсивного лікування 1-2 рівня, відповідно до рамкових вимог МОЗ України.
 3. Не виконано рекомендації МОЗ по реорганізації лікувальних закладів КНП до 01.01.19р., що дало б можливість не проводити оцінку майна закладів, а в передавальному акті – внести балансову вартість основних засобів. В результаті таких дій «викинуто на вітер» до 10 млн.грн. на оцінку приватними експертами, де є величезна корупційна складова.
 4. Департамент охорони здоров´я ОДА затвердив, хоча цього і не потрібно було, статути КНП Хмельницької обласної ради і погодив КНП міських і районних рад, в яких відсутній обов´язковий для 2-3 рівня закладів орган – Спостережна рада, відповівдно до постанови КМУ № 1077.
 5. Конкурси на посади директорів КНП, в більшості районів, не проводились, в статутах відсутні обов’язкові органи – Спостережна рада, яка створюється районними та міськими радами для контролю над діяльністю лікувальних закладів.
 6. В результаті безконтрольності та некомпетентності керівництва створено два КНП і два ПМСД у м.Шепетівка.
 7. Не виконано рішення апеляційного суду про передачу Шепетівської залізнодорожньої лікарні до складу Шепетівської ЦРЛ.
 8. За мовчазною згодою облдержадміністрації і департаменту охорони здоров´я, створено два комунальних некомерційних підприємства – Шепетівська ЦРЛ і Шепетівська залізнодорожня лікарня, що привело до дефіциту бюджету за весь період до 20 млн.грн. та затримки заробітної плати працівникам на кілька місяців. Дійшло взагалі до абсурдних рішень, а саме, реєстрації Шепетівської ЦРЛ і Шепетівського ЦПМСД в навколишніх селах, щоб не платити податки до міського бюджету, хоча, об´єкти нерухомості, у яких розміщено лікарняні заклади – є спільною власністю територіальних громад, а такої власності, як комунальна власність районної ради – немає взагалі.
 9. Відсутня роль ОДА по виконанню основних функцій департаменту охорони здоров´я:
  – реалізація державної політики у галузі охорони здоров´я і сприяння виконання програм соціально-економічного розвитку;
  – управління закладами охорони здоров´я області, які утримуються за бюджетні кошти;
  – організація кадрового і матеріально-технічного забезпечення;

У результаті таких дій стався безпрецедентний випадок у Старокостянтинівській ЦРЛ, де працівники цього закладу вимушені вже на протязі місяця організовувати акції протесту, в тому числі перекривати рух на автомобільній дорозі державного значення, протестуючи проти незаконного рішення голови Старокостянтинівської районної ради. Він, перевищуючи свої повноваження, своїм розпорядженням призначив в.о.директора КНП «Старокостянтинівська ЦРЛ» працівника районної ради, який немає медичної освіти, чим грубо порушив постанову КМУ № 1094, яка передбачає, що на період проведення конкурсу, виконувати обов´язки призначається штатний працівник закладу, за рішенням районної ради, а не розпорядженням голови ради, чим порушено і закон про місцеве самоврядування.

Такі некомпетентні рішення приводять до соціальної напруги не тільки у колективах лікувальних закладів, а і у всій області. ДУМАЙТЕ!

Оригінал

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Анатолій Побережний

Анатолій Побережний

Голова Асоціації лікарів Хмельницької області

Коментарів: 2

 1. This post will assist the internet users for building up
  new web site or even a weblog from start to end.

 2. Today, I went to the beachfront with my kids. I found a sea
  shell and gave it to my 4 year old daughter and said “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She placed the shell to her ear and screamed.

  There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back!
  LoL I know this is entirely off topic but I had to tell someone!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.