Кабінет міністрів запровадив експериментальний проєкт з проведення щоквартального моніторингу та оцінки ефективності діяльності голів обласних держадміністрацій.
Про це зазначено в урядовій постанові від 24 січня.
Роботу кожного голову ОДА, у тому числі Хмельницької Дмитра Габінета, вимірюватимуть за 24 показниками:
- Кількість дітей віком від трьох до п’яти років, охоплених дошкільною освітою.
- Кількість дітей з особливими освітніми потребами, охоплених інклюзивним навчанням (крім дітей, яким протипоказано відвідувати заклади освіти за станом здоров’я).
- Розширення мережі опорних закладів загальної середньої освіти.
- Організація підвезення учнів до закладів загальної середньої освіти шкільним автобусом.
- Кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яких влаштували до сімейних форм виховання.
- Кількість укладених декларацій про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу.
- Автономізація закладів охорони здоров’я вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) та екстреної медичної допомоги (зміна організаційно-правової форми з комунальної установи на комунальне некомерційне підприємство).
- Забезпечення комп’ютеризації та реєстрації в електронній системі охорони здоров’я закладів охорони здоров’я (крім закладів охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу та закладів охорони здоров’я, які розташовані на території області, але підпорядковані МОЗ, іншим центральним органам виконавчої влади, приватних закладів охорони здоров’я).
- Рівень охоплення щепленнями відповідно до річного календаря профілактичних щеплень в Україні.
- Протяжність автомобільних доріг загального користування місцевого значення, на яких проведено капітальний ремонт, реконструкцію.
- Забезпечення прийняття в експлуатацію об’єктів незавершеного будівництва комунальної форми власності, проектний строк реалізації яких перевищено на три та більше років.
- Охоплення території області спроможними територіальними громадами, які мають високий та середній рівень спроможності відповідно до Методики формування спроможних територіальних громад.
- Сумарна потужність альтернативних джерел енергії (електричної та теплової).
- Рівень інвентаризації земель регіону державної та комунальної власності.
- Виконання бюджетної програми “Державний фонд регіонального розвитку”.
- Рівень використання коштів дорожнього фонду, передбачених для будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.
- Рівень надходжень податку на доходи фізичних осіб на одну особу наявного населення станом на 1 січня попереднього року.
- Рівень виконання доходів загального фонду зведеного бюджету області (без міжбюджетних трансфертів).
- Обсяг доходів зведеного бюджету області (без міжбюджетних трансфертів).
- Обсяг капітальних видатків зведеного бюджету області.
- Рівень надходження плати за землю (земельного податку та орендної плати) до зведеного бюджету області.
- Вартість закупівель, проведених ОДА, їх структурними підрозділами та підприємствами, установами, організаціями, які належать до сфери їх управління, в електронній системі закупівель.
- Відкриті торги, які проводяться ОДА, їх структурними підрозділами та підприємствами, установами, організаціями, які належать до сфери їх управління.
- Прострочена кредиторська заборгованість з виплати заробітної плати (з нарахуваннями) працівникам бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Урядовий експеримент з ефективності голів ОДА діятиме до кінця грудня 2021 року.
Як писав НГП, 21 листопада 2019 року президент призначив Дмитра Габінета на посаду голови Хмельницької ОДА. Наступного дня його офіційно представив перший заступник керівника Офісу президента Сергій Трофімов.
В інтерв’ю нашому виданню Габінет розповів про ряд завдань, які йому дав глава держави.
“Хочу розповісти про враження від спілкування з президентом Володимиром Зеленським. Це людина, котра дійсно хоче багато хорошого зробити для цієї країни. І завдання, які він мені поставив, не стосувалися політики. Передовсім я відповідаю за забезпечення життєдіяльності Хмельницької області, зокрема, ми обговорювали опалювальний сезон в Шепетівці, ремонт доріг, екологічну проблему в Понінці”, – сказав керманич області.
Він додав, що президент дав йому 100 днів на виконання першочергових завдань.