Незалежний громадський портал

Незалежний громадський портал

Telegram facebook twitter youtube
Увійти
Головна Новини Актуально Інтерв’ю Фоторепортаж Статті Блоги

Михайло Сімашкевич про добровільне об’єднання: “Кам’янець-Подільський виграє у розширенні територій, але у чомусь і програє”

Опубліковано: 02.12.2019 | 1 коментар поділитись: Facebook або Tweeter

“Нарізання” громад у Кам’янець-Подільському районі, третина території якого мали “білі плями”, викликало широкий резонанс. З нуля повинні з’явитися Орининська сільська і Кам’янець-Подільська міська ОТГ. При чому в останній момент сусідів туристичної “Мекки” Залісся Перше і Кадиївці “засватали” “гінці” з Оринина.

Кам’янцю ж хочуть віддати Колибаївську сільську ОТГ, яка виступила проти такого сценарію.

“Незалежний громадський портал” провів телефонний бліц з міським головою Кам’янця-Подільського Михайлом Сімашкевичем, в якого розпитав про проблеми з децентралізацією.

 

— У неділю, 1 грудня мешканці Колибаївської сільської об’єднаної територіальної громади перекривали дорогу на знак протесту проти приєднання до міста Кам’янець-Подільський. Прокоментуйте цю подію.

— Група осіб, котрі перекривали дорогу, скоріше за все, хочуть бути самостійними і відмовляються об’єднувати з Жванцем та Кам’янцем-Подільським. Наскільки я розумію, область вирішила, що сільські ради Колибаївка, Довжок, Зіньківці, Кам’янка мають приєднатися до міста. Якщо останні три сільські ради не проти, то Колибаївка, яка відчула смак добровільного об’єднання і отримала суттєві кошти з держбюджету на ремонт доріг, звісно не погоджується. На мою думку, керівництво цієї ОТГ не до кінця прорахувало власні втрати за умови, якщо держава забере місцевий акциз з пального. За який фінансовий ресурс вони завершуватимуть будівництво дитячого садочку і приміщення поліції, коли не буде акцизного податку?

На сьогодні велика кількість мешканців Колибаївки, Довжку і Зіньківців, працюючи у нашому місті, залишають податок з доходів фізичних осіб. Якщо ж усі ці сільські ради приєднати до Кам’янця-Подільського, матимемо суттєву проблему. Адже міська влада буде змушена відповідати за стан каналізацій, доріг тощо на території згаданих сільрад. А це додаткове навантаження на міський бюджет, якого, навряд чи, вистачить.

Приблизно два роки тому Кам’янець-Подільський був зацікавлений в об’єднанні з Панівцями і Устям. Виготовили грантовий проєкт на 1 млн євро, направлений на розвиток зеленого туризму. Уявіть лише, наскільки змінилася б інфраструктура цих населених пунктів, якби вдалося реалізувати цей проєкт? Однак вони відмовилися.

Свого часу депутатський корпус міської ради сформував позицію стосовно добровільного об’єднання: якщо сільські території не хочуть іти до міста, то ми не повинні їх силоміць приєднувати. При цьому, для міста привабливими залишаються Довжок і Кам’янка, з якими нині зав’язане транспортне сполучення.

— На першому Перспективному плані формування територій громад Хмельницької області, проєкт якого затвердили депутати обласної ради 28 травня 2015 року, Кам’янець-Подільська міська ОТГ мала включати: Слобідсько-Кульчієвецьку, Панівецьку, Кам’янську, Зіньковецьку і Колибаївську сільські ради. Чому місто за чотири роки нічого не зробило, щоб довести до логічного завершення процес добровільного об’єднання?

— У 2015 році особисто об’їздив усі сільські ради. Десь ми чули розуміння людей, десь процес добровільного об’єдання був нецікавим. Тоді для себе я зробив висновок: кожен сільський голова не хотів втрачати мандат і, відповідно, вони не бажали ні з ким об’єднуватися.

— З сільськими головами зрозуміла історія. Але, все ж таки, в чому полягала причина, що мешканці прилеглих територій до Кам’янця, категорично виступали проти об’єднання?

— Ось дивіться. Я мешкаю у Довжку і до мене приходила людина, яка сказала, що підписалася стосовно неприєднання Довжку до Кам’янця-Подільського, а створення самостійної ОТГ. Запитав її, чому підписалася. “Нам повідомили, що одразу збільшаться податки, а якщо до міста підемо, то буде дорожчим світло і газ”, — відповіла жінка. Все залежить від ініціативною групи, яку вона переслідує мету.

— Нардеп-мажоритарник від “Слуги народу” у 193 окрузі Ігор Марчук назвав гуртування Колибаївської ОТГ і Зіньковецької сільської ради з Кам’янцем-Подільським “маневром для міста з подальшим розвитком його інфраструктури”. Ви поділяєте таку думку?

Карта ОТГ Кам’янець-Подільського району у проєкті нового Перспективного плану

— Якраз для розвитку Зіньковець це буде вдалим маневром, оскільки там необхідно ремонтувати дорогу. Але наразі місто не може витрачати гроші на будь-яку сільську раду, бо це розцінять як нецільове використання. Щодо Колибаївки, то вона нині є більш-менш спроможною до часу поки не забрали акцизний податок.

— У проєкті Перспективного плану, який 29 листопада Хмельницька ОДА направила на затвердження до Кабміну, конфігурація майбутньої Кам’янець-Подільської міської ОТГ виглядає так: Рихта, Довжок, Кам’янка і Зіньківці. Ви задоволені таким поділом?

— Це один із оптимальних варіантів для Кам’янця-Подільського.

— Якщо фіналізувати нашу розмову, Кам’янець-Подільський виграє чи програє від добровільного об’єдання?

— Кам’янець виграє у розширенні територій, але у чомусь і програє.

Бесідував Віталій Тараненко.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Читати всі пости Віталій Тараненко →

Один коментар

  1. Анонім 03.12.2019 11:18 Увійдіть, щоб відповісти

    Яке лицемірство!увисловлюванні добровільне о’бєднання.Не хочуть же люди. Бо не бачать переваг.Від початку бачу інформаційний та психологічний тиск.

Коментування Відмінити

Авторизуйтесь для коментування.

Календар публікацій

Грудень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис   Січ »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
iGas.com.ua
Погода
Погода у Хмельницькому

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Києві Погода у Львові 

© 2012 - 2021 Незалежний громадський портал. Всі права захищені.
Оперативні новини Хмельниччини.
45 queries in 0,050 seconds.
Platform: Desktop.
Зворотній звязок ngpsite@gmail.com
Редакційний телефон: 097-618-67-71

Ми на Twitter
Ми на YouTube
Ми в Telegram

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!